Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Хранене при тренировки (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=14)
-   -   Периода след тютюнопушенето (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=2591)

krizzia 8th October 2006 15:54

Периода след тютюнопушенето
 
Здравейте,
Доста прочетох в форума за всякакъв вид антицелулитни процедури,тренировки и т.н.,но никой не прочетох да се е оплакал от периода, след който сте съумели да се откажете от този лош навик -тютюнопушене,а именно - че се трупат килца без да можеш да разбереш от къде се е взел в теб този вълчи глад.Някой има ли представа как е възможно да се подтисне това непреудолимо желание за храна?Това мисля, че е болна тема не за един или двама от форума затова ще съм благодарна ако някой има скрит жокер да го сподели с нас :oops:

леля мичИ 8th October 2006 17:02

Аз мисля , че когато някой спре да пуши, се съсредоточава върху храната само и само за да не мисли за цигари....
Един мой приятел ми каза, че като ги отказал всеки ден хапвал по един шоколад, щото много му се ядяло - точно шоколад :roll: .
Това не е вярно, каква връзка има между шоколад и цигари :roll: ... според мен той се "възнаграждаваше" за "подвига" и за кратко време си "подари" към 15-тина килца и .... пропуши :evil:
А аз съм чела и мисля ,че е вярно- когато някой спре да пуши и напълнее- след около година си възвръща нормалното тегло, стига да не се тъпче... :wink:
Радвам се ,че не напълнях след като спрях да пуша, но и за това се бях подготвила, само и само да не съм наркоманка вече 8)

dimi4 8th October 2006 18:03

Не пуша само от една седмица,така че не бих могла да си позволя да кажа,че съм ги отказала.Но наистина е страшно трудно.В момента,който ги спрях започнах успоредно с това една диета,нещо като презапасяване.Но тя свърши на петия ден(бях избрала такава петдневна),а аз продължавам да не пуша.Мислех,че съм преборила апетита,но се оказа,че бъркам.Представете си уикенд в къщи,без цигари и на крачка от хладилника.Ако щете вярвайте,но за 3 дни съм качила 3-3,1/2 кила.Не знам как да се спра.Така че,не бих искала да те плаша krizzia, но може би е по-добре да се подготвиш по-добре психически и с по-дълга диетка.Приемам съвети и личен опит.Благодаря

krizzia 8th October 2006 18:23

Опитвала съм да откажа цигарите няколко пъти,но за период от 1 седмица и то докато съм била нещо настинала(тогава са наистина кофи нещо),но в момента когато се почуствам по-добре не съм изтървала случая да запаля една и оттам наново.В такъв период нямаш желание да се храниш много,въпреки че не пушиш.Но когато се подобриш здравословно ти се отприщя една хапка...
Как е възможно да се ограничиш в храната?

Chujdata 8th October 2006 18:48

Не знам, при мен беше мисията невъзможна. Отказвала съм ги веднъж за 5 месеца. Резултат - 5 кг. нагоре, което при мен си е все едно 50, защото аз не пълнея повече от 1-2 кг. през зимата. По цял ден плющях каквото ми падне, само и само да ми са заети ръцете. Поръчвах си като отидем на кафе по 4-5 вида торти, да имам какво да правя, докато другите пият сладко сладко кафенце с цигарка :cry: Ходех на фитнес и шейпинг едновременно, и пак няма и няма. Като ги пропуших при доста неприятни обстоятелства, на първата седмица си възстанових старите килограми. Явно при мен никотинът влияе много на метаболизма. Ако успееш да остискаш, може и да се свалят след година от самосебе си, но аз никога не съм можела да мисля толкова дългосрочно :lol:

joy 8th October 2006 20:57

И аз съм въздържател от около 4-5 години, но и аз като Милена бях подготвена за вълчия апетит и се ограничавах много от към храната. Дори мога да кажа че първия месец съвсем бях си намалила храненията. И не съм качила ни един килограм като ги спрях, дори мисля че свалих няколко. Но тогава бях студентка и програмата ми беше много интезивна - на лекции, барчета, излизания, напред-назад и нямах много време да мисля за ядене. Ако е сега да ги отказвам сигурно ще стана 100 кила. :lol:

леля мичИ 8th October 2006 21:13

Аз имах много "страшното" усещане, че като се наям ще ми се припуши и за това предпочитах да не ям :wink: .
Освен това в книгата от която спрях да пуша, пише че никотиновият глад се проявява като най-обикновен вълчи глад... и аз като огладнеех си викам: " Това е глад за никотин, ти не си гладна :lol: "

леля мичИ 8th October 2006 21:25

Цитирай:

докато другите пият сладко сладко кафенце с цигарка :cry:
Чуждата, а на мен кафето ми е по-вкусно откак спрях да пуша :) , просто по-добре усещам вкуса му 8)

Chujdata 8th October 2006 21:46

Може Миленка, но аз не съм пробвала, спрях и кафето като спрях цигарите, просто при мен са като скачени двете дейности.И от други съм чувала, и то не само за кафето, ама явно ще си живея без вкусовия рецептор :lol:

apoklistika 8th October 2006 21:48

И при мен бяха като скачени,затова напоследък,с поредното спиране на цигарите,спрях и кафето.Но от 2-3 дни си пийвам сутрин кафе без цигара и едва устисквам да не запаля.Кафето ми е едно такова "постно" :lol: :lol:


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 08:28.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.