Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Диети (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=16)
-   -   ДЕБЕЛ СЪМ ПОМОГНЕТЕ ДОБРИ ХОРА! (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=10743)

alexandrov91 18th May 2010 12:13

ДЕБЕЛ СЪМ ПОМОГНЕТЕ ДОБРИ ХОРА!
 
Привет на всички. Искам да споделя с вас моя комплекс. Аз съм дебел. Освен това имам заболяване което ми пречи да спортувам и да се движа много. От година насам съм напълнял доста, бузите ми и особено корема са огромни. Сега лятото когато трябва да ходя само с фланелка ми стърчи шкембето отвратително грозно. Присмиват ми се приятели и познати. Нямам самочувствие да погледна момиче дори. Какво бихте ме посъветвали в такъв случай? Как да ги махна тези излишни килограми? Някаква изпитана диета можете ли да ми препоръчате за бързо сваляне на килограми? Няма как да спортувам както казах... :(

tsvety 18th May 2010 16:02

Aз в момента експериментирам с 90 дневната, макар да не я спазвам особено точно. Сега съм на 21-вия ден и 6 кила надолу. За мен е лесна, защото не те ограничава КАКВО и КОЛКО да ядеш, а само разпределя дните, когато да си хапваш.

patrisha 18th May 2010 16:17

И аз бих ти препоръчала 90-дневната диета, разноообразна е и лесна за спазване.Освен това не е зле все пак да се раздвижваш по някакъв начин. Ходенето също е от полза, макар да не е натоварващо като спорт. Ако не е проблем, можеш да правиш и по малко разтягащи упражнения от типа на йога.

alexandrov91 21st May 2010 11:35

Не знам дали ще мога да я спазвам тази диета защото живея сам т.е няма кой да ми готви, а да си готвя сам не мога. Иначе на обяд съм свикнал да ям хамбургери, ходя сам да си ги купувам. Може би първо трябва да си променя режима на хранене. За закуска съм свикнал да не ям нищо, за обяд към 1 часа ям хамбургер, а за вечеря винаги ям след 9 часа (което доколкото знам не е препоръчително)... :?

Izu 21st May 2010 11:39

В наши дни има всичко готово. Погледни в близките магазини - 100% ще имат готови кюфтета, пържоли и т.н. които ще трябва само да затоплиш - не е голяма философия, за дните варива - консерва боб, или пък китайски ориз и пак си готов, за белтъчните - вегетариански пици, солети, торта - всичко е готово, а за плодовете... трябва само да ги измиеш. Няма "няма начин", има само "не искам". Решиш ли, ще намериш начин.

ivan_karakashev 21st May 2010 12:38

Re: ДЕБЕЛ СЪМ ПОМОГНЕТЕ ДОБРИ ХОРА!
 
Цитирай:

Първоначално написано от alexandrov91
Привет на всички. Искам да споделя с вас моя комплекс. Аз съм дебел. Освен това имам заболяване което ми пречи да спортувам и да се движа много. От година насам съм напълнял доста, бузите ми и особено корема са огромни. Сега лятото когато трябва да ходя само с фланелка ми стърчи шкембето отвратително грозно. Присмиват ми се приятели и познати. Нямам самочувствие да погледна момиче дори. Какво бихте ме посъветвали в такъв случай? Как да ги махна тези излишни килограми? Някаква изпитана диета можете ли да ми препоръчате за бързо сваляне на килограми? Няма как да спортувам както казах... :(

Хм това си е проблем - но не унивай, всичко има разрешение в днешния модернизиран и напреднал живот. Аз ти предлагам да опиташ с натурални медикаменти за бързо отслабване като Липовон и т.н. Пробвай нищо не ти коства. Успех!

lovebird 21st May 2010 12:45

Еми..съжалявам, ако звуча грубо, но тук просто ми смърди на мързел. Щом можеш да отидеш да си купиш хамбургер, значи можеш да отидеш и да си купиш готова, сготвена храна. Във 99 % от супермаркетите има. Също така се продават и вакуумирани пилешки пържоли, кисело мляко и т.н. за белтъчния ден.
няма кой да ми готви, а да си готвя сам не мога.
Ами.. нали знаеш, че неволята учи. Хващаш няколко яйчица, взимаш торбичка извара, чукваш яйцата, сипваш изварата в тефлонов тиган и само разбъркваш. Е толкова ли е трудно?? Не вярвам да не можеш да сложиш примерно една леща или един боб, или пък да не можеш да си свариш яйца и картофи, ориз също. Не е кой знае какъв майсторлък. Според ника ти съдя, че си 91 набор, което значи, че имаш 18. Все пак и малко подготовка за студентския живот. А като станеш студент има и студентски столове.
Иначе на обяд съм свикнал да ям хамбургери
С тези пари, които даваш за глупавите хамбургери можеш да си купиш нещо здравословно... Пък като ти се яде сандвич, поне си вземи пълнозърнест хляб, нискомаслен кашкавал и сирене, шунка...
За закуска съм свикнал да не ям нищо
Ами огромна грешка. Мисля, че сам го знаеш. Научи организма си на закуска, овесена каша или варени яйца (според деня) са перфектното начало.
И без тези мазни и непоносимо вредни хамбургери!
а за вечеря винаги ям след 9 часа (което доколкото знам не е препоръчително)
Щом знаеш, защо го правиш? Твоето си е една чиста небрежност и мързел. Имаш ли желание, мноого лесно ще намериш начин. Отново се извинявам, ако съм била груба, но просто с магическа пръчка не става, колкото и да ти се иска. Първо си промени мисленето, после тялото...

Enerdji 21st May 2010 22:06

Цитирай:

Първоначално написано от lovebird
Еми..съжалявам, ако звуча грубо.

И аз...
ама какви са тези заболявания които не позволяват абсолютно никакъв спорт? Това е несериозно! Все има нещо което може да правиш, най малкото - разходка в парка през почивния си ден(дни)!

tsvety 22nd May 2010 09:03

Няма значение, какви заболявания има. За храната също се изказвате неподготвени - НИКОЙ не готви само за себе си. Ако сте домакини и никога не сте живели сами, без съквартирант, гадже, съпруг и т.н. значи нямате идея, но си е така. Ако живее сам, човек просто не си готви, в противен случай ще трябва цяла седмица да яде една и съща храна, защото няма как да си направиш купичка боб или чиния мусака (да не ме нападате тук - има мусаки и без месо - страшно вкусни - тиквички, яйца, сирене и мляко) . Може един омлет или сварени картофи, но това ограничава много храната и такъв режим си е пак ограничен и нездравословен.

На мен режимът ми се вижда лесен, защото по начало съм си злояда и страшно много неща не ги ям. В плодовия ден бухам плодове и настъргани моркови с подправки, ако много зле стане - малко шоколад (и по-горе казах, че не я спазвам 100%), в млечния ден -мляко,кашкавал и сирене, може и някакво филе, ако има пари, в деня за варива - ориз с домати, картофи всякакви и киноа с пилешки бульон - истински от фризера, а не химия, също и хляб. В деня за въглехидрати - хляб, банички и пици. Не е много разнообразно, но самия факт, че поограничава малко безразборното плюскане на боклуци, ми се отрази супер добре.

Solver 22nd May 2010 11:11

Естествено, че има значение.

А който иска, ще готви или пазарува само за себе си, човекът иска да отслабва и не прави нищо по въпроса - не е от значение дали е женен, има си гадже, съквартирант или спи нелегално в 57-ми блок и затова не може да излиза често за храна, че да не го види домакинката. Който иска да се храни здравословно, го прави, който не иска, си измисля причините, а причини и аз мога да измисля хиляди, но и те ще бъдат толкова безсмислени.


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 14:50.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.