Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Общи приказки (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=19)
-   -   Климатик в къщи (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=8122)

Шоки 29th January 2009 11:09

Климатик в къщи
 
Ако има вече такава тема във форума се извинявам и ако ми я посочите ще се прехвърля там. Търсих, но не открих. Сериозно съм замислила да си сложа климатик за отопление в къщи. Но нищо си не разбирам от тези неща. Искам да помоля тези, които имат климатик да споделят мнението си- доволни ли са, от коя марка са доволни, цени на уреда и цени на тока за месец. ... и други важни неща.

жоро66 29th January 2009 11:32

Като всичко друго, отоплението с климатик има своите плюсове и минуси. Сметката за тока ще падне толкова повече, колкото по добре е изчислено КПД-то на климатика. Неудобство е че като го пуснеш, не трябва да го спираш, освен когато температурите са плюсови и трябва да внимаваш да не го пускаш, когато е замръзнал.

Постигнатата температура и по скоро микроклимата в помещенията не е като при другите отоплителни уреди, освен това има един почти постоянен полъх, който се усеща малко неприятно, особено когато върне студен въздух в помещението, за да размрази външното тяло. Добре е сложиш по мощна система, съобразена с кубатурата на помещението/та, които ще бъдат отоплявани. Така климатика ще работо по малко.

Най добрите климатици на пазара в момента са Дайкин и Мицубиши, но са и най скъпи. Има и добри и по евтини марки. Дали да е инвертор и какви други модели може да избереш, предполагам много добре може да обясни Пифко, който е спец по климатичните инсталации.

Относно сметките за тока, моите сметки през зимния сезон се намалиха с около 30% откакто съм с климатици. Аз имам два климатика 12- ки и една акомулираща печка. Ако махна и нея, мога да намаля сметките си на около 50%.

Успех в избора! :2043:

мауз 29th January 2009 12:02

В един друг форум попаднах на тази тема, тъй като и мен много ме вълнува. Лятото си купихме "Heare" май се пишеше, инвекторен, уж клас А. Щом застудя и той започна да си духа студено, въпреки че са му зададени 26-30 градуса. Три пъти идваха техници да му допълван фреона, да му сменят датчика и накрая се предадоха, свалиха го и монтираха нов, същия модел 12-ка. В другата спалня имаме 9-ка от две години и там е "турска баня" дори при зададени 20 гр.
Всички ми казват да не го спирам. Ето и на Жоро мнението е такова, но никаде нямам указан икономичен режим и другият начин е да свалям градусите, но тогава почва да духа студено.
Ще се радвам и аз ако науча нещо ново.
А за Маркова - по-добре събери повече пари и си купи наистина качествен климатик, а не като мен, взех първото което беше в "Акция"

apoklistika 29th January 2009 12:16

Според мен всичко е на късмет (нали се сещате, че вътре на повеето пише маде ин чайна :lol: ). В Бг майка ми и баща ми от доста години се отопляват само на климатици (въпреки че имаме камина, към която е свързано централно отопление за целия апартамент)- марката е световно неизвестна, избра я приятел на баща ми, който с това се занимава. Никога не са замръзвали, явно и това е на късмет, а сметката за ток наистина е значително по- малка от времето, когато имахме две акумулиращи печки. За постоянно свижещия въздух не съм съгласна- (това зависи от теб- накъде ще насочиш въздушната струя- нашите винаги духат към тавана) нито някога съм усещала такъв, нито пък ми се е случвало да усетя връщащ се в помещението студен въздух. Мен лично ме дразни това, че въздуха е осезателно по- сух и на носещите ми контакнти лещи очи, това се отразява.
И тъй като темата е за отопление, ще питам някой случайно да има повече информация за биокамините? В процес съм на мислене с какво да си отопляваме новия хол и ми се прииска камина... а тая като не прави мръсно и не изисква комин ми е идеална... само не знам колко топло прави в действителност... :roll:

Nastiya 29th January 2009 12:25

Относно климатиците, в момента най доброто,което е на българския пазар е на "Дайкин", Уру-Сара. Не правя реклама никому, просто купихме скоро апартамент, а там имаше монтирани "Осака" И "Хаер" . Умирахме от студ и по същия начин влизаше нон стоп студен въздух, а за сметката за ток няма да говоря. В същото време моя позната роди и понеже имат доста финанси и свободно време, търсеше най-доброто. Да не изсушава въздуха, да е с не знам какви режими. Във всеки случай е изключително доволна. Но основния му минус е,че са ужасно скъпи...

apoklistika 29th January 2009 12:28

Определено са най- добрите :) Особено добри отзиви чувам за модела, който се монтира ниско долу :)

MILI 29th January 2009 12:38

Общо взето колкото по- скъп е климатика, толкова по- икономичен :2055:
А за лекия полъх,, който се чувства е така, но ако избереш най- правилното място където да го поставиш, почти не се усеща... Колкото по- малко е помещението,толкова е по- неподходящо за отопление с климатик, защото въздуха наистина изсъхва...
Тази година обаче имах много проблеми с климатиците (въпреки, че когато си ги взимах се изръсих с доста пари, на принчипа "колкото по-скъпо, толкова по- добро" ). На най- големите студове замръзваха от вън и нямаше размразяванката,температу ата вътре беше окоро 16-17 градуса :roll: ...
Но има и по- зле баба ми си взе и тя климатик (доста по- евтин) и няколко дни в тях беше 6 градуса :shooting:

п.п. Всичко което пиша е от собствен опит, иначе съм много боса по тези въпроси :wink:

Шоки 29th January 2009 13:21

Много Ви благодаря за изчерпателните отговори!!
Незнам дали е редно да питам тук, но колко са скъпи качествените климатици, които споменахте тук?

pifco 29th January 2009 13:23

Цитирай:

Първоначално написано от markova2007
Много Ви благодаря за изчерпателните отговори!!
Незнам дали е редно да питам тук, но колко са скъпи качествените климатици, които споменахте тук?

точно с това се занимавам,цени и модели на лична за да не правя тук реклами,а ако искаш съвет и обстойна информация пак там

мауз 29th January 2009 14:57

Пифчо, моля те сподели като профи най-общите и полезни за нас лаиците неща. Няма да си помислим, че правиш реклама. Кога и как да боравим с тях. Тъпото на всички указания е, че приемат за известни началните неща и започват направо от по-сложните. Е, те там можеш да ни помогнеш, ако искаш де :lol:


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 12:06.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.