Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Други интервенции (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=28)
-   -   Бръчки от носа към устата? (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=6280)

abi 12th April 2008 20:44

Бръчки от носа към устата?
 
Да ви попитам дали някой си е инжектирал ботокс в тези бръчки? Наскоро една приятелка ми каза, че ботоксът се използвал от носа нагоре, а хиалуроновата киселина от носа надолу. Дали е така?

Mena 12th April 2008 21:04

abi, наистина бутолиновият токсин се използва за коригиране на бръчки в горната половина на лицето.
Аз съм си инжектирала хиалуронова киселина в назолабиалните бръчки и определено съм много доволна!
И само да отбележа нещо: Botox е търговска марка на един от продуктите "бутолинов токсин", поради това мисля, че не е много коректно да се използва за всеки подобен продукт, още повече че в България се ползват 3 и повече подобни.

gwendoline 13th April 2008 11:20

Само искам да поправя нещо :oops: става дума за ботулинов токсин, а не бутолинов :offtopic:

Mena 13th April 2008 18:41

gwendoline, напълно си права! :oops:
А има логика той да не се използва за долната половина на лицето, защото там може да засегне в някаква степен важни мускули.

abi 14th April 2008 09:51

Да вземам си бележка ботулинов токсин. Нещо като Памперс- производителят явно е станал като нарицателно за продука.
И аз откривам известна логика. Нали БТ блокира мимическите бръчки. Ако блокираме назолабиалните гънки как бихме се усмихвали, а ролята на хиалуроновата киселина е на филър. Тя би запълнила тези гънки без да ги блокира. Значи е била права моята приятелка.
Остава някой да каже дали си е правил :wink:

Мена, колко време мина след процедурата? На колко време се повтаря?
И имаше ли болка?

645CI 15th April 2008 02:43

аз си правих наскоро запълване,много е добре,доста по свежарски изглеждам,но като се усмихвам имам чувството че стои малко неестествено,някак си все едно назолабиалните гънки си търсят ново място пак да се оформят,но някак по встрани,ох ужас нещо май не можах да обясня точно...

Mena 15th April 2008 10:06

abi, моите назолабиални ги запълних преди 7 месеца, процедурата е бърза, отнема максимум 10-15 минути, въобще не боли.
Повтаря се на 10-12 месеца.
Много съм доволна от резултата, получи се добре, запълването е точно по линиите :D
Предупредиха ме само да се смея много първия ден :lol:

sibi 15th April 2008 11:38

Mena, ще споделиш ли при кого си направи тази процедура, че и мен живо ме интересува. И приблизително цена?
Нали с хиалуронова киселина?
И има ли оток след процедурата?

Mena 15th April 2008 12:23

sibi, запълвах ги с хиалуронова киселина, никога не бих рискувала с нещо друго!
Нямах никакъв оток, само леко зачервяване, което на другия ден вече беше изчезнало.
Правих ги при д-р Катя Паскова. Цената се определя от количеството и вида на използвания продукт, според това колко изразени и дълбоки са бръчиците. :D

sibi 15th April 2008 13:22

Благодаря ти, Mena. :)
И все пак приблизително ме ориентирай за цената - на теб например колко ти излезе?


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 04:18.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.