Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Общи приказки (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=19)
-   -   Рецепти (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=7822)

Mirami 5th December 2008 20:23

Рецепти
 
Пилешки бутчета в йенска тенджера
време за подготовка 5-10 минути, във фурната 2-3 часа (по възможност)
На дъното на йенската нареждам бутчетата без кожата, отгоре пушено сирене на кубчета, нарязани на филийки гъби, половин пакетче масло, една кафена чаша вода, в която разтварям една супена лъжица горчица.
Захлупвам и слагам във затоплена фурна на 180 градуса.
Не слагам сол, защото сиренето достатъчно овкусява :wink:

Пилешки гърди с горгондзола (или друг вид синьо сирене) 15 минути
Овалвам гърдите в брашно и ги запържвам на тигана в малко олио. Като са готови изсипвам олиото (но ако искате го оставете, малко по-тежко става), заливам ги с една супена лъжица соев сос и веднага добавям сметана за готвене, нарязвам синьото сирене в соса и като се разтопи е готово. Пак без сол, защото соята е солена.

Спагети с пушени гърди (бекон) 15 минути
Нарязвам беконът на кубчета и го запържвам с една малка глава лук и черен пипер. В това време слагам водата за спагетите да завира с едра сол. Като се позапържи лукът добавям доматен сос, една щипка сол и една-две щипки захар. Сосът е готов, когато изври водата на доматите. В това време водата за спагетите е завряла, варя ги и когато са готови ги изсипвам в тигана при соса и добавям кашкавал.

Айде, ваш ред е :cool:

Solver 5th December 2008 20:26

Бъркани яйца(със сирене и бекон) 15 минути
Разбивам си яйцата в тигана, бъркам ги. Добавям сирене и бекон, бъркам ги. Ям.

Варени яйца 25 минути
Варим яйцата. Белим ги. Ядем.

Пържени яйца ** ******
Няма да казвам рецепта, тъй като са вредни и непрепоръчителни.

DWP 5th December 2008 20:30

Очаквам някой да се включи с рецепти за Никулден. :D
Без - чистим шарана, пържим, пържим, ядем. :lol:

Mirami 5th December 2008 20:42

Цитирай:

Първоначално написано от DWP
Очаквам някой да се включи с рецепти за Никулден. :D
Без - чистим шарана, пържим, пържим, ядем. :lol:

Шаран с гъби (не съм я правила, но смятам утре да я направя, ако намеря шаран)

250гр гъби за 1кг шаран, 50гр масло, целина, лук, магданоз, сол и 1л бира

Задушават се гъбите с маслото, магданоза и сол.
В това време се изчиства добре шарана и се подсушава. Пълни се с готовите гъби и се зашива. Залива се с бирата, в която се добавят нарязани на тънко целина и лук и се слага във фурна за 40мин на 180-200 градуса до пълното извиране на бирата.

Много лесно звучи :roll:

tirra 5th December 2008 22:13

това е моята рецепта за Никулден.
От години приготвям нея.
един от редките случеи когато готвя :lol:
постнала съм я в една друга тема - нека тези които са я чели де не ми се ядосват :)

Пълнен шаран за Никулден
100мл мазнина, целина
моркови, кисели краставички
гъби, кисела ябълка
лук, орехи
домати, магданоз
черен пипер, червен пипер
лимон, 1ч бяло вино

В тиган се слагат моркови, лук, домати, целина, кис. красавички, киселата ябълка. В друг тиган се запържват гъби, орехи, магданоз, пипер, сол. Задушават се всички зеленчуци, разреждат се с бяло винце. Продуктите от двата тигана се смесват.
Шаранът се осолява и се поръсва с черен и червен пипер. Напълва се със сместта и се зашива. Намазва се обилно с мазнина, тавата също. Слагат се дафинови листа, полива се с бульон и пожелание се слагат резени лимон в хрилете.
(p.s - ако се ползва рецептата не по време на пости , към плънката са добавят и варени яйца нарязани .)
Печете и после ... консумирате.
Добър апетит.

ледено_sЪrце 8th December 2008 16:36

Поради липса на разнообразие от продукти и търпение , си измайсторих една много лесна и за мое учудване вкусна бърканица. :lol:
Първо на тефлонов тиган сложих малко сладка царевица със соев сос, разбърках яйце с мляко (добавих малко сол) , след което ги смесих и докато се запичаше от едната страна ,му настъргах кашкавал отгоре и после го обърнах, на мен малко ми се разпокъса, защото сложих само 1 яйце.

Mirami 8th December 2008 18:01

Mного лесно изглежда, ще го пробвам някой ден.
Вчера си разнообразих първата рецепта от темата, на мястото на гъбите сложих тиквичка, нарязана на филийки. Стана трепач направо :wink:

natalei 8th December 2008 18:29

Има ли вегетарианци? :roll:
Ако има, давайте идеи, че ми писна от картофи :lol:

Mirami 8th December 2008 18:36

Aз не съм, но преди една-две седмици си направих страхотни кюфтенца от тиквички и картофи, препоръчвам ти ги:
700гр тиквички
350гр картофи
2 яйца
копър, черен пипер, сол
сирене или кашкавал (аз ползвах пармезан)
галета на око
картофите се сваряват и пасират, тиквичките се настъргват и изцеждат. Омесваш продуктите и слягаш галета на око, за да не е много рехава сместа. Пържиш и хапваш :wink:

Mirami 8th December 2008 18:41

Патладжани с доматен сос Умирам за това....
2 големи патладжана, кутийка и половина доматен сос, 1-2 скилидки чесън, черен пипер, магданоз.

Обелвам патладжаните, нарязвам ги на кръгчета по 1/2 см, посолявам ги и ги оставям 1 час да се отцедят. Забърквам брашно и вода на гъсто, топя ги и ги пържа. Накрая в олиото запържвам чесън, добавям доматен сос, магданоз и пипер (и разбира се, 1-2 щипки захар), да се посгъсти и заливам патладжаните.


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 01:42.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.