Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Красота (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=23)
-   -   За жените със суха кожа (лице и тяло) (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=4895)

darimai 31st August 2007 19:40

За жените със суха кожа (лице и тяло)
 
Аз имам много суха кожа и понеже се къпя по 2 пъти на ден още повече се изсушава. Нямам нерви непрекъснато да се мажа с боди лосиони. То с какво първо да се плескаш, с антицелулитно ли, с лосион ли, с олио ли... Както и да е писна ми да ми се лющи кожата и минах на бебешки душгел. Само че и той ми писна. Сега съм си взела едно "саунче" на Avene за 10 лева, с тоя Колд крем и най-после мирясах. Нямам нужда от никакъв лосион. Само не знам то като ми писне какво ще правя. Споделете вие как се справяте с този проблем.

verita 31st August 2007 19:59

Ами и аз съм с много суха кожа по тялото и се мацотя с лосиони... Лятото ми доставя удволствие, но зимата на моменти ме изкарва от нерви. Какъв точно е този сапун на Авене?

bimbi 31st August 2007 20:29

и аз съм с много суха кожа. къпя се с Dove или глицеринови сапуни. след баня обаче задължително се мажа, щото иначе се чувствам ужасно. ползвам разни мазила без парфюми

darimai 1st September 2007 00:29

Aвен, козметиката. То не е точно сапун, защото няма мазнини, не е киселинно, просто някакво измиващо средство, което не изсушава кожата и я хидратира. Но си изглежда като сапун и най-важното - става и за лице. Махнах всякакви гелове, млека, тоници и лосиони. Май и Юсерин имат такъв сапун и Aderma.
Харесва ми, че не се пени много, а хубаво почиства и може да се използва много често.

bimbi 1st September 2007 07:28

аз имам измиващ гел на Адерма, мисля беше с овес. изписа ми го една дерматоложка за лицето. много съм доволна, с една капка се измива цялото лице, не се пени, не щипе, не изсушава кожата...

sillver 1st September 2007 20:40

Аз пък пробвах нещо друго - една вечер си намазах лицето с вазелин (на не много плътен слой, но все пак сложих доста). Останах така през нощта и на сутринта почти беше попил. Вярно, че трудно си изплакнах лицето, но за сметка на това кожата ми стана много гладка и еластична :1203:
Следващия път като много ми се засуши кожата пак ще си направя тази "маска" :girl_in_love:

bimbi 2nd September 2007 08:44

Цитирай:

Първоначално написано от sillver
Аз пък пробвах нещо друго - една вечер си намазах лицето с вазелин ...

айде аз пак да се изкажа :lol: мазах си лицето с вазелин всеки ден, сутрин и вечер, година и половина, заради сериозен кожен проблем. наистина върши работа. но вече нямам нужда от него /да чукам на дърво/, и предвид това, от което се прави, реших да го спра. сега ползвам други мазни кремове, без парфюми.

може би това е и темата да питам тези от вас с много суха кожа, какви кремове използвате за лице? предвид моята алергия трябва много да внимавам, и както вече казах ползвам само медицинска козметика, и немедицинска, но само ако е без ароматизатори и оцветители. Имам един крем на д-р Тайс - Наткерцен балсам, един на Юсерин, и напоследък си купих едни китайски /в момента се мажа с единия от тях, уж приготвен от змийска мас и перлен прах/, от които учудващо съм доволна.
кажете ми и вие какво ползвате, че избора ми е хич не е голям и вече се чудя какво да купувам :?

darimai 2nd September 2007 14:17

Аз сега използвам на Лумене един крем, води се защитаващ, за през деня, а нощния ми е пак Лумене за чувствителна кожа, пак е мазничък и съм много доволна.

snowwhite 10th October 2007 09:56

Аз също съм с много суха кожа,и от лекари знам,че хора като мен задължително трябва да се мажат след всяко къпане.Доста е досадно,но пък иначе се чувствам като в чужда кожа. Та аз ползвам само медицинска козметика-Enydrial на Roc.Взимам си голямата опаковка,защото е по-евтино,а и става за лице и тяло.Той е с масло от карите,което е чудо! Онзи ден се рових да видя що е това, и много неща излязоха!Така че вече само такова мисля да ползвам.

Clear 10th October 2007 13:44

Аз ползвам Decubal.


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 23:54.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.