Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Други интервенции (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=28)
-   -   лазерен пилинг? (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=1914)

bily 30th June 2006 15:15

лазерен пилинг?
 
Здравейте момичета и момчета:) :D
Много бих се радвал ако някои който си е правил лазерен пилинг сподели впечатления.Интересува ме дали наистина помага за белези от акне, моите не са много дълбоки, но все пак микродермабразиото не ми помогна въобще.Ако някой си го е правил нека каже как е, дали боли много след това, за колко време се възстановява, при кой си го е правил и дали наистина д-р Мая Тачева е добра в премахването на белези?
Благодаря ви предарително :) :D

кити 1st July 2006 11:45

Видях в някакво списание д-р Мая Тачева, много я хвалеха за премахване на акне, не знам къде и кабинета, ти знаеш ли?
Аз имам същия проблем, не е за микродермабразио, но все пак може да се направят пилинги. Имаше нещо във форума за билков пилинг, някой много го похвали. "Антоанета" - салон, мисля
Не знам какъв ти е проблема, но все пак първо при лекар...

bily 1st July 2006 12:15

Да,знам и го кабинета ходил съм при нея на Руски паметник е точно до аптеката където е спирката на тролеите, има и табела даже ако не се лъжа.
Аз си правих този билков пилинг но той само ми премахна пъпките но не е за белези, а иначе ми каза че след лазера трябва да имам чистак нова кожа:)) като на бебе:)) така каза, незнам до колко е вярно, за това исках да питам ако някой си го е правил и дали наистина ефекта е такъв:)

Stefiela 27th July 2007 09:02

Колко време след лазарен пилинг си седиш в къщи - кога се възстановява кожата ? :?:

milena127 27th July 2007 09:18

Ето тук има коментар по темата.

Levee 23rd August 2007 13:15

Привет,
отдавна не съм влизала и чак сега виждам темата.
Аз си правих лазерен пилинг при Д-р Мая Тачева и мисля наесен да повторя, защото ако са по-дълбоки белезите една процедура никога не е достатъчна.
Много съм доволна и от отношението и от самата процедура. Доста е скъпо обаче, ама като нямаш друг избор....

Stefiela 23rd August 2007 15:53

каква е цената? :oops:
колко време се възстановява кожата след това?
боли ли?

karilka 23rd August 2007 16:12

Аз пък не съм доволна от отношението и "професионализма" в кабинета на д-р Мая Тачева. Вярно, първо не съм правила лазерен пилинг, но е достатъчно че не съм доволна от лазерната епилация. Има специализирани дерматологични клиники - МА, ВМА, и пр. , където е най-добре да се направи тази процедура.

Stefiela 23rd August 2007 17:07

Интересувам се от самата процедура , а не от мястото и от лекаря. :D

Levee 24th August 2007 16:40

Около седмица преди процедурата ти изписват ацикловир- това е профилактично срещу херпеси. Освен това и антибиотик, ако имаш някакви активизирани възпаления - пъпки и други гадости. нещо локално за мазане - например имекс.
В деня на процедурата е добре да си осигуриш кой да те откара до вкъщи. Първо ти вкарват упойка - множество убождания под повърхността на кожата. Упойката е зъболекарска. Неприятно е, но се търпи. Мажат и с някакъв лидокаинов крем. Трябва да мине известно време докато хване упойката, но честно казано не разчитай много на нея....
Подготовката трае някъде около час, може и малко повечеНе знам точно какво представлява самия апарат зда пилинг, но усещането е доста неприятно. Едната лекарка извършва самия пилинг - това е изгаряне на най-горния слой на кожата, а другата обдухва мястото със сешоар, но със студен въздух. Мирише гадно на опърлено кожа. Продължава около 40 минути, но това зависи от зоната, която се обработва. Отначало се търпи, но на края аз една издържах.
Веднага след процедурата те намазват много дебело с лекарство - забравих му името, но е противовъзпалително, срещу изгаряния - те ще ти кажат да си го купиш преддварително и те превързват. Гледката не е много приятна:-)
Болката минава след около 2 часа, спах съвсем спокойно първата нощ.
На следващия ден трябва да ти махнат превръзките.
На мен ми тече много лимфа, казаха, че било нормално.
Като махнат превръзките се мажеш дебело с въпросния крем 3 дни. Никакво миене. Приготви си стари калъфки за възглавница. Това е най-неприятната част - където се опреш цапаш, а ако си избършеш крема във възглавницата почва да опъва изгорялата кожа.
На 3-тия ден вече можеш да се миеш - заедно с първия душ пада и изгорената кожа. Отдолу кожата е розова като на бебешко дупе:-)
Не боли, от време на време посърбява, но е поносимо.
Лекарите ще ти напишат схема точно на кой ден и час с какво трябва да се мажеш.
По принцип ако не се притесняваш от червенинта може да излизаш още на 4-5 ден. Аз изчаках 7 дни, че имаше много слънце навън.
Пилинга го направих в четвъртък вечерта. На работа отидох в понеделник следващата седмица. Тези, които не знаеха за процедурата ме питаха дали не съм била на ски. Т.е. червенината е напълно поносима, но може и да позамажеш с малко фон дьо тен.
После още месеци наред си се мазотиш с указаните от лекарите кремове. Червеното изчезва постепенно, като сле 2 месеца вече няма и следа от него.
Мисля, че не съм пропуснала нещо важно, ако има въпроси - питайте:-)

Excel 24th August 2007 16:59

Ориентировъчно какви пари хвърли ? Ти си била за белези , ефекта същия ли ще бъде и при пачи крак ?
Някакви отзиви за peel-кремовете имате ли ?

Stefiela 24th August 2007 17:01

Много изчерпателно- благодаря Levee :2015:


колко струва процедурата и скъпи ли са кремчетата за след това?
как се повлияват пъпките и белезите? :oops:

Levee 29th August 2007 15:31

Stefiela, пъпките са си пъпки - нямат отношение към пилинга. По-добре първо реши този проблем до колкото е възможно и след това се подложи на пилинг.
Цената на процедурата зависи от площта, на която ще се прави пилинг. На мен ми поискаха 250 Евро.
Пригответе поне още 150 за останалите мазила.
Някои може да ти ги дадат в клиниката - имат мострички, които предлагат безплатно, или пък ти пресипват в кутийка.

Levee 29th August 2007 15:34

Цитирай:

Първоначално написано от дива
Ориентировъчно какви пари хвърли ? Ти си била за белези , ефекта същия ли ще бъде и при пачи крак ?
Някакви отзиви за peel-кремовете имате ли ?

Доколкото съм чела, да, пилинга помага и при финни бръчки, но по-добре да се консултираш с лекаря, който си избрала.

Excel 29th August 2007 16:37

Levee , според пластичен хирург пилинга не помага при бръчки , според дерматолог - помага .

Levee 30th August 2007 11:09

Ами....аз не съм нито дерматолог, нито пластичен хирург, нали не очакваш да знам правилния отговор....
Остава да пробваш и после да споделиш резултата:-)
Предполагам всичко зависи от вида и дълбочината на бръчките и от типа кожа.
Но със сигурност от 1 процедура само почти нищо няма да се получи.

Eledven 25th September 2007 16:53

Стари белези от акне!!!
 
Здравейте! На 26 години съм и от 10 години имам белези от акне, не са от най-дълбоките, но и не са безобидни :( . Доколкото разбирам, от цялата информация, която намерих в нета, по-скоро ще ми е необходим лазерен пилинг, отколкото химически и то не само една процедура за тяхното премахване.
Също така ви моля за вашите мнения по отношение Дермавита на Катя Паскова и Център за естетична козметика на Мая Тачева. Чудя се на кое от двете места да отида. Ако имате информация за цената на една лазерна процедура, на тези места , моля споделете. Всяка друга информация също би била полезна :roll:

Предварително благодаря :D

ZANDALEE 30th September 2007 01:40

ПИЛИНГ
 
на 10.10.07г. ми предстои лазерен пилинг при д-р Мая Тачева и много ме е страх.А относно цената 600евро е за цялото лице и 200евро частично.
Защо посочват като цена евро??? :shock: в България(нашто левче за нищо ли не става вече) :lol: :( :lol:

diastemma 30th September 2007 10:04

Цитирай:

Първоначално написано от ZANDALEE
защо посочват като цена евро??? :shock: в България(нашто левче за нищо ли не става вече) :lol: :( :lol:

Защото като цифри сумата изглежда по-малка : 600 евро = 1 200 лв :)

ZANDALEE 30th September 2007 19:04

Искам да питам Levee дали е пушачка и дали е сприяла цигарите преди пилинга.Налага ли се?Ако някой знае,моля да ми каже.

Катя Паскова ако не се лъжа може да я гледате в пълна промяна по нова телевизия.

Eledven 5th October 2007 01:29

Re: ПИЛИНГ
 
Цитирай:

Първоначално написано от ZANDALEE
на 10.10.07г. ми предстои лазерен пилинг при д-р Мая Тачева и много ме е страх.А относно цената 600евро е за цялото лице и 200евро частично.

Ами, мацка, ще те помоля като приключи процедурата на 10.10 да кажеш как е минало и изобщо впечатленията си.
А аз междувременно ще ти стискам палци всичко да мине благоприятно, щото и мен щеше да ме е шубе. То това си е за страх, пък и пари даваш и то доста. Аз не знам кога изобщо ще мога да събера толкова, за да си направя и аз. Но поне, коментарите от хора като теб ще са ми много полезни, за да знам поне дали има смисъл.

seadd 6th October 2007 12:38

И аз мислех много да се подложа на този вид лазарен пилинг,но тъй като ми изглежда повече от стряскащ и отвратителен след това което прочетох по горе,реших да пробвам с друг,при който няма изгаряне,редуват се червена и синя светлина,незнам как точно се нарича...но от месеци имах като акне ,но само на челото,и не ми помагаше нищо ,а това ги премахна и съм много доволна,няма никаква болка,само светлина..

apoklistika 6th October 2007 13:58

Къде го прави този пилинг? И това пилинг ли е или по- скоро някаква светлотерапия?

seadd 6th October 2007 14:23

По-скоро светлинна терапия,да...в Бели брези се намира студиото.

Puppito 6th October 2007 14:27

как се казва студиото?

Eledven 6th October 2007 16:09

Цитирай:

Първоначално написано от seadd
И аз мислех много да се подложа на този вид лазарен пилинг,но тъй като ми изглежда повече от стряскащ и отвратителен след това което прочетох по горе,реших да пробвам с друг,при който няма изгаряне,редуват се червена и синя светлина,незнам как точно се нарича...но от месеци имах като акне ,но само на челото,и не ми помагаше нищо ,а това ги премахна и съм много доволна,няма никаква болка,само светлина..

Как се казва този вид пилинг, на който си се подложила, колко струва една процедура и съответно колко процедури са необходими? Не знам на мен дали ще ми помогне, защото моят проблем се състои в това, че имам белези от акне и те са поне от 10 години и ми трябва нещо брутално :cry: . Ами ти кажи, какви са тия твойте процедури, за да проуча и да реша какво да правя. Мерси предварително :D .

seadd 6th October 2007 18:19

не мисля че ще помогне за дълбоки белези...необходими за 8 процедури,излиза към 300 лв,правят се през 2-3 дена,редуват се червена и после синя светлина.

ZANDALEE 7th October 2007 14:51

Да съгласна съм че има и по не агресивен метод,но когато говорим за белези и то много стари и дълбоки мисля че нищо друго не помага освен да ти свалят кожата така да се каже.

Eledven 7th October 2007 17:16

Цитирай:

Първоначално написано от ZANDALEE
Да съгласна съм че има и по не агресивен метод,но когато говорим за белези и то много стари и дълбоки мисля че нищо друго не помага освен да ти свалят кожата така да се каже.

Ами да, правилно, колкото и да не ми се иска ще трябва да се подложа на лазерен пилинг. Ами ще чакам коментари от твоя страна след като ти направят процедурата в сряда. Стискам палци всичко да мине добре.
Предварително благодаря :)

agiel 7th October 2007 17:45

Аз съм ходила при Катя Паскова преди около 3 години за фотоепилация, но се опитах да се консултирам за един кофти белег по тялото си от операция. Отношението и при процедурите и при консултацията със самата докторка не беше приятно, останах с усещането за надменност.

ZANDALEE 7th October 2007 19:14

Ами тя и по телевизията не изглежда много добре(ако гледате пълна промяна). :x :evil: :twisted:

Благодаря Eledven,че някой мисли за мен,това ме успокоявя.А иначе колкото по малко време остава толкова по ме е страх.Вече сам на антибиотик(ацикловир).И изчетох почти цялата информация в интернет и направо ми настрахват косите. :longhair:

Enerdji 7th October 2007 19:43

Изглежда отлично.
Не бих казала че е надменна. Напротив! Така те намамва да си правиш какви ли не процедури....

Eledven 8th October 2007 00:45

Цитирай:

Първоначално написано от ZANDALEE
Благодаря Eledven,че някой мисли за мен,това ме успокоявя.А иначе колкото по малко време остава толкова по ме е страх.Вече сам на антибиотик(ацикловир).И изчетох почти цялата информация в интернет и направо ми настрахват косите. :longhair:

Няма страшно, за добро е!!! Как искам и аз да се подложа на тази процедура, щото яко ме тресе комплекса. Бръчки вече ще ми се появят, пък аз съм още с пубертетската си кожа :oops:
Всичко ще е наред и ЗА ДОБРО! НЯМА ДА СЪЖАЛЯВАШ! Стискам палци да не ти е гадно!

agiel 8th October 2007 12:51

Цитирай:

Първоначално написано от Bendji
Изглежда отлично.
Не бих казала че е надменна. Напротив! Така те намамва да си правиш какви ли не процедури....

Изглежда малко злобна по ТВ, но наистина се държа грубо с мен, а и с един приятел, който хвърли там над 6000 лв по процедури разни

ZANDALEE 9th October 2007 09:06

Абе злобничка си е и то доста.Докато д-р Мая Тачева ми се стори много разбрана и ми каза че кожата ми била хубава и бързо щяла да се изглади.

seadd 31st October 2007 13:58

Zandalee,как мина лазерния пилинг??Доволна ли си ?

Eledven 31st October 2007 22:23

Да, и аз съм любопитна :) !

ZANDALEE 1st November 2007 13:28

Значи,по самата процедура няма какво да кажа,тя е описана доста подробно и изчерпателно по-нагоре в темата,нищо не е спестено.Белезите са ми много,ама много дълбоки и само от един път няма да стане.Все още съм малко зачервена от едната страна но с малко фон-дьо-тен се замаскира.След една седмица съм на микродермабразио.Ако ви интересува нещо питайте. :wink:

Eledven 2nd November 2007 00:05

Хей, ZANDALEE, сподели нещо повече де! Смяташ ли че е има добър ефект, заслужаваше ли си? Самата процедура и процесът по възстановянане болезнени ли са? Мерси :D

пилето 9th November 2007 01:39

: :lol: значи ,и аз се интересувам от нещо-лазарния пилинг премахва ли блясъка по кожата,исках да кажа,помага ли при мазна кожа,защото моята е такава,и нито ессте лаудер/фонд.тен за мазна/ нито каквото и да е/като 3 в 1 на Лореал/тоник,гел с гранулу,крем/не ми помага,това ще помогне ли по някакъв начин,благодаря :wink:


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 22:06.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.