Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Бременност и майчинство (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=24)
-   -   ЗА или ПРОТИВ мъжа да присъства на раждането (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=2486)

eli4ka 23rd September 2006 16:49

ЗА или ПРОТИВ мъжа да присъства на раждането
 
Вчера си говорихме с една приятелка, която има три деца. Мъжа й пристъства на третото раждане и двамата казват, че съжаляват затова, че не е присъствал и на другите две. Аз също предложих на мъжа ми да бъде до мен на второто раждане, но той не се осмели. Вярно може би зависи от човека. Аз не мога все още да преценя за себе си как е по-добре. Вие как мислите?

Street 23rd September 2006 17:02

Че там му е мястото ... 8)

tina 23rd September 2006 17:07

Като му дойде времето ще му мислим 8) Но иначе защо не?Толкова невероятен момент....предполага се,че и двамата трябва да го съприживеем,както в началото сме направили работата :D Твърдо ЗА!!!

apoklistika 23rd September 2006 17:14

Скоро си говорихме на тази тема,и двамата сме единодушни,че като се стигне до там,ще раждаме заедно :lol: Определено бих се чувствала много по-спокойно и сигурно ако е до мен.

Aset 23rd September 2006 17:54

"За" ако раждането е със секцио.
"Против" при нормално раждане. При някои мъже това се отразява в сексуално отношение после. Така пишеше в една статия, де. Освен това по- малко търпят на кръв и подобни гледки. А и жена с родилни болки не е най- красивата гледка, предполагам сте гледали раждания.

Но преди всичко си е до човек и решение на двойката.

eli4ka 23rd September 2006 21:27

Второто ми раждане се наложи да е секцио и само затова предложих на таткото да присъства. И честно казано съм доволна, че се отказа. Като си спомня какво беше първия път... За жената е огромен стрес, а за мъжа направо незнам. Може би когато жената реши да ражда с упойка, тогава мъжа няма да е толкова стресиран ако участва. Иначе е хубаво да споделиш този най-интимен и неповторим момент с "виновника" за него :lol:

apoklistika 23rd September 2006 21:30

Цитирай:

Първоначално написано от eli4ka
Иначе е хубаво да споделиш този най-интимен и неповторим момент с "виновника" за него :lol:

Няма милост,на мен като ми е гадно,и на виновника да му е гадно,ще се мъчи с мен и това е :lol: :lol: :lol: :lol:

eli4ka 23rd September 2006 21:41

така де :lol:

valeto 23rd September 2006 21:53

Ние като се консултирахме с лекаря по този въпрос отговора беше следния: "Не прилагам тази тактика, защото повечето мъже не издържат на гледката - прилошава им, потят се, изпадат в паника, а накои дори припадат... Трябва и на тях да им назнача лекарски екип"
Като знам колко трудно родих, по-добре, че не беше при мен...
Колкото и да е убеден един мъж, че иска да присъства на раждането, гаранция, че ще издържи няма...

Tsvetik 23rd September 2006 23:25

Аз не бих желала да присъства :shock: права е Aset, че родилката не е особено красива гледка :(
Вместо да го моля да присъства, ще правя точно обратното - по-добре да чака отвън в чакалнята...


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 08:33.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.