Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Бременност и майчинство (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Килограмите!!! (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=5485)

alisa_13 5th December 2007 08:04

Килограмите!!!
 
Хайде,мамчета бъдещи и настоящи,кажете как се борите с килограмите по време на бременност и след нея!

Babri 5th December 2007 15:01

Ами какво да ти кажа,Алиска? По време и на двете бременности,наддадох с по 19кг. Хапвах си всичко без ограничения.След като родих обаче,няколко месеца въобще не смъквах нищо.Стоях си все дебела.После реших да правя преси-5 месеца и така смъкнах коремчето.А след това от само себе си се върнах на старите си килограми.Не съм пазила никакви диети и не ходя на фитнес.Ами,това е от мен :)

mallvina 5th December 2007 15:58

здравей,Аз като разбрах веднага почнах да чета ,да се интересувам от всякъква информация относно храненето за бебето,диетолог и гинеколога исках да ми съставят примерна програма какво и как да се храня. през различните месеци плода се нуждае от различни храни.Последните месеци много мляко пиех ,тогава се оформя и костната система на бебето,селеннът за бременните е мн важен усилва имунната система ,но не си спомням кога ядях гъби.за Фолиевата киселина от 1,2 години започна да се говори,но аз тогава ядях спанак на поразия първите месеци и зеле и домати. В общи линии 9 месеца така беше .Лишение от любимите ми храни .Така ми беше втръснало ,но в името на корема ,неможех да си помисля да се тъпча с каквото ми падне.Абсурд .Не помня всичко и немога да ти бъда полезна ,защото всичко си беше по схема една седмица ядях едни неща защото тогава се оформяло плацентата,после пък кога се оформят зрителните пигменти на бебето ,Витамин А ,моркови ,и такива неща.После си спомням че цинк ядях ,ама ако ме питаш кога и за какво ,пък цинка се усвоявал най добре с незнам си какви храни ,да не ям напразно ,май стана малко объркано .Но питай гинеколога ти най добре ще ти каже .Настоявай да ти обясни ,че искаш да се храниш здравословно и да ти обясни подробно кога през кои гестационни седмици се развива всеки един орган ,за да знаеш през тези периоди какво да ядеш повече и какво по малко.

mallvina 5th December 2007 16:07

напълнях 10 килограма,и така ми тежеше ,а за тез с по 20 незнам как сте оживяли :( Като проходи на 11 месеца най бързо смъкнах всичко ,такъв фитнес :)

valhalla 5th December 2007 16:29

mallvina, безценна си :2020: ... такава полезна информация даде, че май ще се навия да забременея... :D

ледено_sЪrце 5th December 2007 20:38

mallvina е направо мамче за милиони като гледам. :P

klemi2007 21st December 2007 12:46

:D [/quote][/i][/b][/code]

tiitu 24th July 2008 14:11

боже момичета супер сте.аз качих 25 кг през цялата бременост и имам да свалям още 5-6 кг незная какъв е проблема и как се стигна до там като през целия си живот съм била 45 кг и само 2 месеца за 25 години 50 кг и иведнъж 75 оллллллллллеееееее бях пощуряла и още съм защото не се махат излишните килца а нямам време да ходя на фитнес и се надявам все пак сега като проходи живот и здраве да си ги сваля е все пак по важното е че детенцето е живо и здраво ама е гадно :oops: :girl_cry2:

mari_and 26th July 2008 20:07

Здравейте! Лелееееее, ако знаете как се страхувам...вече мислим с моята половинка за детенце, но на мен не ми стиска :oops: Защо ли? Ми неискам да ставам дебела... :shock: Направо се срамувам от себе си като виждам какви мами пишат тук... :oops: Признавам си, че завиждам на тези, които не качват много по време на бремеността си ... Радвам се за всички, които успяват да върнат килограмите си след раждането и пожелавам успех на тези, които се борят да си ги върнат... :lol:

princesavm 1st August 2008 09:05

Бъдещи майчета,
Килограмите не трябва да са причина да се страхувате да забременеете.Първо е много важно да не се тъпчете като невидяли. Аз например се опитвах да ям здравословно и без да прекалявам с количеството.Никога не съм се лишавала от нищо,просто знаех,че тъпченето с мазни храници ще навреди на бебето.Повече плодове и зеленчуци,умерено млечни продукти и месце и ви пожелавам страхотни бебоци.Аз качих към 15 кг. и всичките ги свалих,подчертавам без никакви усилия :))))) Успех!

Mycka 1st August 2008 11:38

Цитирай:

Първоначално написано от klemi2007
:D

[/i][/b][/code][/quote]

да...този пост казва много :lol:

manuela_sz 6th March 2009 09:29

здравейте момичета,аз съм бременна в 4-ия месец и въпреки че изобщо не се тъпча,не ям хляб месо такива неща много рядко,уж наблягам на плодове и зеленчуци,но въпреки това съм качила до сега 9 килограма,е аз никога не съм била с идеална физика и по принцип си качвам много бързо килограми,но сега е някакъв ад.Представям си ако започна да не се лишавам от нищо,но все пак е въпрос на структура и ген според мен,аи н мя аначин да не се напълнее,но пък да не повярваш въпреки,че ще съм сигрно огромна като родя все пак каузата си заслужава и повода е прекрасен. :oops: :D

fruitty 6th March 2009 14:12

сладурки
аз съм наполовина бременна шегувкам се разбира се и ние с ммоя приятел правим опити обаче все не става много съм нещастна от този факт.лошото е че сега от няколко седмици започнах да качвам килограми с часове и ако този път е станала работата си представям какво ще стане аз качвам много бързо килограми поради причината че непрекъснато съм спазвала някакви диети и сега качвам и от въздуха.
А като сте бременни ви се прияждат конкретни неща или просто като почувстваш глад можеш да ядеш нещо здравословно колкото да залъжеш глада?

Babri 6th March 2009 15:25

Fruitty,пожелавам ти скоро да забременееш :2020: Относно храненето,избягвай тестени изделия,сладко и газирано-много се пълнее от тях.По-добре хапвай плод,салата,печено месо.

Аз по време на моите бременности качих по 19кг и бях заприличала на тиква.Но после постепенно ги свалих.Може би ако се бях ограничавала поне малко,нямаше да се изтърва толкова :? Но пък каузата си струва,нали :wink:

gwendoline 6th March 2009 15:48

С първото си дете качих 26 кг, но тогава бях доста слаба, направо си бях скелет... С второто качих 12 кг. и ми бяха даже по-трудни за сваляне, отколкото 26-те, които свалих за около три месеца, но това се дължи на доста неща - първото най-важно нещо бе движението - нямаше кой да ми помага с първото, даже бях самотна майка, а родителите ми живееха в чужбина - от мъкнене на колички нагоре надору по стълби до четвърти етаж без асансьор :idea: , градинки и пр.; от преобуване на бебо по сто пъти на ден, пранета, готвения и пр....буквално се стопих!Хапвах предимно плодове и зеленчуци, но не се лишавах и от пържолки... просто гледах да не се тъпча като свиня...
Коремът ми бе като камък от постоянното ставане от матрака на земята и сгъване, когато трябваше да го преобувам или да го придържам докато се научи да ходи... Та в известен смисъл това, че нямаше помощ от никъде ме поддържаше в добра форма. С второто вече имаше татко, батко и свекърва, които помагаха, но пък работех на две места и тичането пак не беше малко; но повече наблегнах на храненето - разнообразна храна заради дългото кърмене и много салати вечер - шопски, плодови и пр. :wink: Не можех да мина без кофичка кисело мляко на ден, но пък закуската и обяда ми бяха едно - (понеже ходех на работа). Сега съм по-слаба от преди да забременея и двата пъти. Та всичко е въпрос не само на стечение на обстоятелствата, но и на организация, желание и най-вече - воля.

Бобето 6th March 2009 18:09

Аз качих около 20кг, и ги свалих за месец след раждането.
Но причинате беше че родих, слонче и с излизането му, коремът ми се вдлъбна направо.....

svetlin4u 6th March 2009 18:20

Цитирай:

Първоначално написано от Babri
и не ходя на фитнес

:roll:

apoklistika 6th March 2009 18:36

Въх, направо като знам Гуенката как изглежда сега, не мога да си представя, че е била с 26 кила отгоре :shock: Аз имам чувството, че дори да ям минимални количества храна, ще стана слон. При единствената ми досега неуспешна бременност за 6-7 седмици качих 5 кила и това при положение, че червата си издрайфах и почти не оставаше храна в мен :2005:

Бобето 6th March 2009 18:40

Голяма работа дали ще напълнееш мнооого, важното е бебето да е добре!
После с усилие ще си възвърнеш килограмите.

apoklistika 6th March 2009 18:42

Бе аз от килата не се притеснявам толкова- упорито магаре съм, ще ги сваля. Повече ме притеснява това, че кожата ми не е никак еластична и един път разтегне ли се, само с ножа ще мога да я свия след това :lol:

Бобето 6th March 2009 18:50

Дано не е така, но дори и да е ...децата са най-прекрасното нещо на света...пред тях всичко друго се омаловажава....пък и нали за туй си имаме пластичната хирургия...
Късмет ти желая и след раждането е много важно да носиш lastichno бельо...не е секси, ама ще ти помогне много.

apoklistika 6th March 2009 18:53

:2015: :girl_kiss2:

Babri 6th March 2009 19:41

Цитирай:

Първоначално написано от svetlin4u
Цитирай:

Първоначално написано от Babri
и не ходя на фитнес

:roll:

Не се чуди,тогава все още не ходех на фитнес :wink:

fruitty 7th March 2009 19:30

Цитирай:

Първоначално написано от Babri
Fruitty,пожелавам ти скоро да забременееш :2020: Относно храненето,избягвай тестени изделия,сладко и газирано-много се пълнее от тях.По-добре хапвай плод,салата,печено месо.

Аз по време на моите бременности качих по 19кг и бях заприличала на тиква.Но после постепенно ги свалих.Може би ако се бях ограничавала поне малко,нямаше да се изтърва толкова :? Но пък каузата си струва,нали :wink:

аз по принцип не ям мазно тестени и сладки храни не ме привличат силно се надявам и при евентуална бременност това да не се промени но аз много варирам в килограмите и това ме притеснява дано не ми се прияждат разни калорияни хрании дано преди всичко забременея макар да се притеснявам от един аборт преди 5 години да не окаже някакво влияние!но да стискам палци да стане а за килата ще му мисля като му дойде времето!

marti4ka 12th March 2009 13:06

Здрасти :)
Аз родих преди 8 дена и раждането мина много леко , имам 2 вътрешни шева , и вече не ме боли . Матката ми се прибра и корема ми е почти колкото преди да забременея , имам си 3 кг в плюс . Винаги съм била спортна натура , карах крос тренажор до дена преди раждането по 40 мин всеки ден през цялата бременност. Както казах чувствам се добре и вече направо ме болят мускулите от бездеиствие ...да стигна до въпроса :) , някои може ли да ми каже колко време след раждане , ако всичко е минало нормално мога да започна да тренирам , поне на крос тренажор , нищо силово.
мерси предварително :)

Limoni-Johni 12th March 2009 13:19

Мартичка, честито ти бебоче! Да ти е живо и здраво и много да ви радва.
На въпросът ти - най-малко един месец трябва да изчакаш. И все пак - посъветвай се с гинеколога си.

Бобето 12th March 2009 15:06

Живо и здраво да ти е бебчето!!!
Мисля, че поне месец, трябва да изчакаш.

fruitty 21st March 2009 17:48

Цитирай:

Първоначално написано от Babri
Fruitty,пожелавам ти скоро да забременееш :2020: Относно храненето,избягвай тестени изделия,сладко и газирано-много се пълнее от тях.По-добре хапвай плод,салата,печено месо.

Аз по време на моите бременности качих по 19кг и бях заприличала на тиква.Но после постепенно ги свалих.Може би ако се бях ограничавала поне малко,нямаше да се изтърва толкова :? Но пък каузата си струва,нали :wink:

правих си тест днес шуърчек показа 2 черти е едната беше малко по-бледа но се вижда ясно въпреки че не беше направен сутринта .аз отсега съм започнала да качвам предствям си какво ще е до края ,но дано всичко е наред!

щастливка 21st March 2009 18:43

правих си тест днес шуърчек показа 2 черти е едната беше малко по-бледа но се вижда ясно въпреки че не беше направен сутринта .аз отсега съм започнала да качвам предствям си какво ще е до края ,но дано всичко е наред![/quote]Честито,това е най хубавото нещо,което може да се случи на жената,затова изобщо не мисли за кг.Наблягай на риба,бели меса,сирене,салати и плодове и няма да качиш мн.килограми,а след като родиш,ако държиш на външния си вид,в което не се съмнявам,ще намериш начин да се пребориш с излишните кг.Сега мисли за бъдещото човече,което вече има нужда от твоите грижи.Лека бременност ти желая :2020:

fruitty 22nd March 2009 09:35

много благодаря направо не знам какво да правя! толкова съм далеч от тези неща

щастливка 22nd March 2009 13:11

Цитирай:

Първоначално написано от fruitty
много благодаря направо не знам какво да правя! толкова съм далеч от тези неща

Няма страшно не се притеснявай,има инфо в излишък :lol: предполагам имаш приятелки,колежки или близки които са минали скоро през бременност,ще имаш наблюдаващ лекар,имаш ни и нас във форума,така че смело напред.Питай на воля.Във форума бг.мама има доста инфо.също.Аз преди година родих второто си дете и също имах моите притеснения,страхове,че и депресии по време на бременност,но това е нормално.Хормоните :fighting: са виновни.Всичко ще бъде наред. :2020: Лек ден!

fruitty 22nd March 2009 14:46

не знам дали са само хормоните или и невежеството ми но права си ще питам

Lottus 23rd March 2009 10:18

fruitty честито и от мен. :wink: Пожелавам ти лека бременност! И не се притеснявай, всичко ще бъде наред, това според мен си е едно прекрастно изживяване дори с всичките му неразположения. И аз ще чакам с нетърпение скоро да ми се случи :oops:

fruitty 23rd March 2009 13:14

Цитирай:

Първоначално написано от fruitty
сладурки
аз съм наполовина бременна шегувкам се разбира се и ние с ммоя приятел правим опити обаче все не става много съм нещастна от този факт.лошото е че сега от няколко седмици започнах да качвам килограми с часове и ако този път е станала работата си представям какво ще стане аз качвам много бързо килограми поради причината че непрекъснато съм спазвала някакви диети и сега качвам и от въздуха.
А като сте бременни ви се прияждат конкретни неща или просто като почувстваш глад можеш да ядеш нещо здравословно колкото да залъжеш глада?

ОКАЗА СЕ ЧЕ НЕ СЪМ НАПОЛОВИНА АМИ НАЦЯЛО СЪМ СИ БРЕМЕННА МА НА КИЛА ВЕЧЕ СЪМ СИ ГО ДОКАРАЛА В 9 МЕСЕЦ ДО КРАЯ МОЖЕ БИ ЩЕ ЗАПРИЛИЧАМ НА ЦЕПЕЛИН

Бобето 23rd March 2009 13:47

Честито!!!

щастливка 23rd March 2009 14:15

ОКАЗА СЕ ЧЕ НЕ СЪМ НАПОЛОВИНА АМИ НАЦЯЛО СЪМ СИ БРЕМЕННА МА НА КИЛА ВЕЧЕ СЪМ СИ ГО ДОКАРАЛА В 9 МЕСЕЦ ДО КРАЯ МОЖЕ БИ ЩЕ ЗАПРИЛИЧАМ НА ЦЕПЕЛИН[/quote] Моя приятелка и с двете си бременности до 4тия месец незнам точно с колко наддаваше,но вече ходеше с анцузите на мъжа си,след
това спираше да се,,подува"и до края на бременността си изглеждаше супер

fruitty 24th March 2009 08:39

ДАНО И НА МЕН ТАКА ДА МИ СЕ СЛУЧИ ЗАЩОТО ДОСТА НАПЪЛНЯХ ОЩЕ ПРЕДИ ДА РАЗБЕРА ПРИЧИНАТА СИЛНО СЕ НАДЯВАМ ДА Е ВРЕМЕННО.
А НЯКОЙ ЗНАЕ ЛИ КОГА ЗАПОЧВА ВЪЛЧИЯ ГЛАД ?ДА СЕ ПОДГОТВЯ ПСИХИЧЕСКИ ИЛИ ВСИЧКО Е ВНУШЕНИЕ ПОНЕЖЕ СЕ ЗНАЕ ЧЕ МАМИТЕ ЯДАТ МНОГО И Е НОРМАЛНО И ДАЙ ДА СЕ ТЪПЧЕМ.АЗ ЗАСЕГА НЕ ЧУВСТВАМ ПОВЕЧЕ ГЛАД СИЛНО СЕ НАДЯВАМ ДА ПРОДЪЛЖИ ДАЖЕ ИНТЕРЕСНОТО МИ Е ЧЕ НЕЩАТА КОИТО ЯМ ДОРИ НЕ СА МИ ВКУСНИ КАТО НАПРИМЕР ЯБЪЛКИ КОИТО ОБОЖАВАМ ПО ПРИНЦИП!
ДНЕС АКО СЕ УРЕДЯ ЩЕ ХОДЯ ЗА ПЪРВИ ПЪТ НА ЛЕКАР ДА СЕ ВИДИ КАКВО ЩО
НЯКОЙ ИМА ЛИ ВПЕЧАТЛЕНИЯ ОТ ГИНЕКОЛОЗИТЕ В 15-ТА ПОЛИКЛИНИКА ИЛИ В ЗАКРИЛА ?

smile_82 28th March 2009 22:30

Здравейте и от мен, мили момичета :D

Аз съм вече към края на четвърти месец и все още не съм започнала да наддавам много. Но като гледам как си хапвам вече сладко, сладко, се опасявам, че към края на бременността мога да заприличам на кит :))

fruitty 30th March 2009 11:28

то си е до физика аз имам склонност към напълняване така че макар да не ям сладко пържено и тестени неща а предимно салати и ядки си качвам с дни а ти щом досега почти нямаш разлика надали ще е много фрапантно!така ти завиждам за което :?

smile_82 30th March 2009 14:25

Да, може би си права, fruitty и наистина зависи от физиката. Все пак, момичета, дори да напълнеем много по време на бременността, е по-важно да сме здрави и спокойни и да родим едно красиво и здраво бебче на финала :) После ще влизаме във форма :P


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 14:01.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.