Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Женски Фитнес (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=12)
-   -   Подробно за коремната мускулатура (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=183)

Апостол Апостолов 7th December 2005 14:42

От 120 на 85 сантиметра!
 
Здравейте!

Нека и аз да споделя моя дългогодишен опит...
След промените се занемарих и "талията" ми отскочи на 120 см.!
Взех се в ръце и направих следното:

1. Отрязах въглехидратите, но не изцяло. Оставих само тези, които идваха от плодовете и малкото пълнозърнест хляб.
2. Сутрин пиех едно черно кафе на гладно и след това разгрявах 20 мин.- за да нахлуе кофеинът в кръвта ми. 6 пъти седмично!
3. След разгрявката скачах на въже 12 мин.
4. Почивах малко и слизах за уокинг.
5. Правех уокинг, но в режим HIIT, т. е. High Intensity Interval Training (Тази шмекерия май не е известна тук, но ще ми отнеме много време да ви я разясня, затова ме потърсете у дома и ще ви кажа всичко по телефона)
6. Преси правех само в понеделник и четвъртък- гигантска серия, която намерих в Iron Man

Така на 55 години свалих за една година 35 см. от талията си. Става, става, но е нужно ПОСТОЯНСТВО.
Опитайте, сигурен съм че моята стратегия ще ви помогне.

Апостол Апостолов

Miguel 12th January 2006 10:44

Re: От 120 на 85 сантиметра!
 
Цитирай:

Първоначално написано от Апостол Апостолов
5. Правех уокинг, но в режим HIIT, т. е. High Intensity Interval Training (Тази шмекерия май не е известна тук, но ще ми отнеме много време да ви я разясня, затова ме потърсете у дома и ще ви кажа всичко по телефона)

започваме да правим интервални спринтове, редуваме много високо темпо с много ниско. Инак казано - висока интензивност с ниска интензивност. Спринт с ходене.


Искрено ваш,
Др. Рамиерез

konstantin 12th January 2006 18:43

koala, опитай тук и тук с въпросите си.

но бих те посъветвал да избягваш коментари от типа на "всичко е пълно с хормони и какви ли не глупости,които целят да те разболеят и напълнеят," защото всеки интелигентен човек тук знае по-добре. проблемът тук е главно хранителните навици. масово се купуват евтини храни от магазините (които са по-нездравословни разбира се), и особено ако ядеш често навън, поглъщаш двойни и тройни порции. а ако ядеш навън и се опитваш да минеш тънко, още по-лошо, защото веригите за бързо хранене са на всеки ъгъл и са безумно евтини.

но, истината е че ако искаш да се храниш добре (здравословно), имаш избор. не говоря дори за специализираните магазини като Whole Foods & Fresh Market. дори и в Giant, Safeway, Bi-Lo или какъвто и друг супермаркет да имаш в квартала, има храни които лесно ще разпознаеш като здравословни, но и ще трябва да се бръкнеш по-дълбоко. от друга страна, залите за фитнес са навсякъде. аз лично имам 5 в квартала и не ми трябва кола за да стигна до тях.

а че българската храна е по-здравсоловна изобщо не съм съгласен... масово се яде свинско във всичките му форми, слънчогледовото олио се лее на поразия, масово се яде хляб, и се пие висококалоричен алкохол. аз си бях в БГ за две седмици миналото лято и след 2 дена опити да намеря здравословни храни се предадох.

направи ми сислно впечатление колко добре поддържани са жените, и колко НЕ поддържани са мъжете, особено ако са минали 25 г. надявам се нещата да се променят.

koala, не забравяй и че промени в теглото са често свързани и с промени във възрастта.

furor_f 6th March 2006 17:37

:(
 
Аз 12 години и половино тренирах спортни танци!За съжаление обаче корема все още е мястото с най- слабо развити мусули, а е срамота- толкова години труд!

Tiara 28th April 2006 18:02

Цитирай:

Първоначално написано от Гост
Нова,и аз съм като тебе.Вманиячих се на тема корем-дъска,спортувам всеки ден след работа,което ми идва в повече и се превърнах в елка за калории.Отслабнах-не много красиво,загубих дупе,хубав бюст,ханш;от недостатъчното храна,която приемам,започна да ми се вие свят,а коремчето си седи.Само дето от по-сочно се превърна в тип"увиснала торбичка".Особено след като все пак сложиш в тази торбичка малко храна...Нямам идея какво да правя,затова започнах да слагам малко по-дълги блузки,коланчета и т.н.,поне така изобщо не си личи.

Напоследък и аз много се запалих и искам да стегна корема си!Нямам кой знае какво да свалям но пък мускулите ми са си пълен ужас.Възможно ли е от коремни преси,там въпросните суперсерии,и тичане да се получи нещо подобно?Моля ви кажете,защото имам спешна нужда от съвет.Иначе "диети" не правя-смятам че нямам нужда,но за сметка на това се опитвам да се храня здравословно/опитвам се е силна дума/...

nelka 22nd June 2006 16:45

Здравейте на всички! Аз също съм много запалена на тема корем и хубави плочки,затова усилено работя по въпроса. Мога да ви дам един съвет за плосък корем :oops: Опитайте всяка сутрин на гладно(много е важно това) след сутрешното горчиво кафе да правите много коремни преси,примерно 3-4 серии по 50-100 различни упражнения, и съм сигурна че след 2 седмици ще има някакъв резултат :wink: поне аз вече започнах,но трябва да съм упорита за да изглежда пресата ми перфектна :oops: успех!!!!!!

Natasha 20th July 2006 15:28

Цитирай:

Първоначално написано от nelka
Опитайте всяка сутрин на гладно(много е важно това) след сутрешното горчиво кафе да правите много коремни преси,примерно 3-4 серии по 50-100 различни упражнения, и съм сигурна че след 2 седмици ще има някакъв резултат :wink: поне аз вече започнах,но трябва да съм упорита за да изглежда пресата ми перфектна :oops: успех!!!!!!

След коремни преси започва да ме боли гръб,и то доста :cry: Лошо,защото те са най-ефикасният начин за стягане на корем,доколкото знам.Ти нямаш ли такъв проблем?

frutty 20th July 2006 15:41

men me боли кръста, ужасно е , а си мисля че правя пресите правилно :(

Reminder 23rd July 2006 19:57

Цитирай:

Първоначално написано от Natasha
Цитирай:

Първоначално написано от nelka
Опитайте всяка сутрин на гладно(много е важно това) след сутрешното горчиво кафе да правите много коремни преси,примерно 3-4 серии по 50-100 различни упражнения, и съм сигурна че след 2 седмици ще има някакъв резултат :wink: поне аз вече започнах,но трябва да съм упорита за да изглежда пресата ми перфектна :oops: успех!!!!!!

След коремни преси започва да ме боли гръб,и то доста :cry: Лошо,защото те са най-ефикасният начин за стягане на корем,доколкото знам.Ти нямаш ли такъв проблем?

Правете ги с изгърбен кръст и няма да ви боли корема.
Иначе не са най-ефективното за корем, но стават за начинаещи. По-добре са от нищо.

frutty 24th July 2006 10:29

а кое е най-ефективното?


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 11:20.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.