Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Здраве (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=17)
-   -   Как да засиля растежа на косата? (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=567)

fifi 6th July 2005 14:53

Как да засиля растежа на косата?
 
Мноооого искам дълга коса,замисляла съм се на няколко пъти удължаване,обаче реално погледнато веднъж се дават не малко пари за самата процедура,а после се хвърлят още толкова пари и за поддръжка на тази коса.Та искам да ми дадете някакъв съвет как как бих засилила растежа на косата.И въобще възможно ли е това?

desislava 23rd July 2005 16:05

Привет, сега ще ти кажа моите рецепти, които поне на мен действат :lol: .Еххх, не очаквай косата ти да лудне, но когато се грижиш за нея ,тя тис е отблагодарява.След всяко къпане, вместо балсам за коса, втривам поне половин опаковка розова или хининова вода в корените.И двете се продават в аптеките и не са скъпи.И веднъж седмично правя следната маска за коса: 1 жълтък, 2 с.л. бадемово масло и 5 стрити на прах хинина.тази смес се нанася с масажиращи движения в корените на косата и след това се разресва.Стои се около 30-45 минутки.дано съм била полезна.Късмет :D

Mari 17th August 2005 16:09

Олио, газ и оцет. Смърди ужасно, но има ефект. С такова ме мажеха едно време като имах въжки :oops: , ама наскоро четох тук в tıaloto, интервю с Венета Харизанова и тя каза, че не се е подстригвала от 8 месеца и си прави такава "маска" и косата й е перфектна. Както всички виждаме :lol:

HoNeY 17th August 2005 18:02

Тази хининова вода доста помага, също и косата трябва да се постригва по-често, но само връхчетата и глей какво става хах. Еее не очаквай някакъв извънземен ефект, но поне 2-3 см на месец ще порасне, може и повече при по-добра грижа. Айде успех! :D

puhito 20th August 2005 00:51

Аз имам много дълга коса и единственото нещо, което правя за нея е да я подстригвам всеки месец. Винаги й слагам балсам и много рядко някаква маска.

Engel 14th September 2005 20:27

Косата трябва да се постригва редовно, защото когато нацъфти и започнат космите да се разклоняват намалява разтежа даже почти спира. Тази теза която гласи, че като не си постригваш косата 6-7 месеца ще продължава да ти расте е доста грешна. Аз изучавам фризиорство и поне съм сигурна в това което казвам :) Успех на всички

puhito 14th September 2005 21:21

Сешоара след къпане също много изтищава косата и забавя разтежа!

Gavr1 27th September 2005 20:03

Аз пък зная, че два пъти в седмицата трябва да миеш косата си с вода, в която си варил коприва! :)

JuSt`a`GiRL 14th November 2005 20:08

;)))
 
Ами с ампули за растеж?Не съм пробвала,но ми казаха че действат.Успех! :)

EsTa 16th November 2005 11:38

По принцип бадемовото масло е мощен стимулатор за растежа на косата,а и подхранва...аз това бих предложила- -а и не е скъпо и се продава във всяка аптека :roll:


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 20:09.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.