Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Диети (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=16)
-   -   Във форма за лятото (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=8273)

miss_beauty 26th February 2009 17:56

Във форма за лятото
 
Аз съм на 19 години, 168см и около 52-53 кг. Слаба съм, но в последно време натрупах доста коремче и паласки и сега съм се захванала здраво със здравословно хранене и спорт, за да се въведа във форма за лятото.
Бихте ли си изказали мнението за режима ми на хранене и физическото ми натоварване. :girl_dance:
З: 7:00ч. кафе 2 в 1, банан с фъстъчено масло; 11:00ч. ябълка
о: 13:30ч. супа/ориз/картофи/леща/боб + салата(домати,краставици,с рене); 17:00ч. 100гр орехи + портокал
в: 19:30ч. салата от марули + 100гр. кашкавал; 22:30ч. чай
Тренировка: бягам през ден 30 мин., и коремни преси през ден 30 мин.
Мерси предварително :1351:

Engel 26th February 2009 18:08

Здравей, моят съвет е да наблегнеш на спорта само :)
Иначе 1во: вместо да ядеш фъстъчено масло по-хубаво изяш още 1 банан
2ро: Орехите мисля, че ги ядеш твърде късно, може би е по-добре да ги преместиш при ябълката.
3то: Салатата на вечеря може да се яде с по-малко кашкавал и повече шунка примерно /30гр. кашкавал 70гр. шунка/
Иначе добре се храниш, редовно имам в предвид. Тренировката според мен е добре :D Успех!

kaija 26th February 2009 18:08

моето мнение е, че ориза и картофите никак не са режимни, дано и количеството фъстъчено масло не е голямо, също така според мен 100г. орехи на ден са много.

тичането го увеличи поне на 40 мин. а ако можеш повече- още по-добре, 30 са недостачни, тъкмо започваш да гориш мазнини и спираш.

Solver 26th February 2009 18:16

Мазнините започват да се ползват на 14-15-тата минута, как го изчисли, че на 30-тата тепърва започва - не знам :roll: Такива самоволни теории по-добре да се премълчават, има риск някой да повярва.

"Ако не можеш да помогнеш, по-добре не помагай" , Ivanin.

:lol:

miss_beauty 26th February 2009 18:17

:)
 
Мерси за съветите . Аз съм нова във форума и докато се оправия.... аи няма да се отклончвам от темата... :1242:
Фъстъченото масло е около една чаена лъжица, ама маи наистина няма мн смисъл от него - само много калории.

Engel 26th February 2009 18:25

Не бях обърнала внимание, че орехите са 100гр. Найстина е по-добре да се намалят. 30 минути бягане според моето мнение е добре на този етап. Момичето няма да става професионална спринтьорка.

miss_beauty 26th February 2009 18:29

абе да ви кажа честно аз като казвам 100гр орехи и 100 гр кашкавал, май са си по малко :girl_haha: трудносе справям в преценката кое колко грама е. ама кашкавала е около 3 не мн големи парчета, а орехите са около 3-4 броя.

kaija 26th February 2009 18:30

иванине, това ми го каза инструктор и цял живот съм се старала да правя минимум 40 минути бягане или каквото и да е кардио точно поради тази причина.

Solver 26th February 2009 21:30

kaija, явно е бил инструктор по съдба, не по звание :lol: Това се учи и по медицина, учи се и в курсовете за инструктори. Като правиш 40 минути, ако горенето почваше на 30-тата - какво правиш ? По твоята логика трябва да се тича поне 60 минути, иначе няма смисъл :lol:

Горенето започва на 14-та минута по начало, сега при кой точно кога ще започне си е негова работа, но отклонението не е голямо. Някои професионалисти правят по 20 минути кардио тренировки - значи те дори не достигат до горене на мазнини :lol: Не е нужно да ми отговаряш, ако искаш сама си потърси информацията за себе си.

miss_beauty, закусвай яйце, а не банан. В 13:30 яж по-често леща и боб, отколкото ориз и картофи. В 17:00 по-добре яж или само ядки, или ябълка, а не портокал. В 19:30 не яж кашкавал - тогава е разрешено само салата + пилешко месо да кажем, но не кашкавал, който попринцип трябва да излезе от диетата ти като редовна храна.

Не си поставяй за цел да тичаш през ден - можеш да тичаш и всеки ден, движи се колкото можеш повече. Между всяко хранене пий винаги поне 200-300 мл вода, но поне 30 минути преди хранене и поне 45 минути след хранене.

Izabo 26th February 2009 22:52

Цитирай:

Първоначално написано от Ivanin
..... В 17:00 по-добре яж или само ядки, или ябълка, а не портокал..........Между всяко хранене пий винаги поне 200-300 мл вода, но поне 30 минути преди хранене и поне 45 минути след хранене.

Интересно ми е защо не портокал?
И това с пиенето на водата....., за да не се разрежда стомашният сок или има друга причина?
Някои казват да се пие вода по време на ядене, друг не... Объркване пълно...


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 19:27.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.