Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Други интервенции (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=28)
-   -   Абдоминална пластика - д-р Динев? (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=2801)

Убавица 13th November 2006 11:37

Абдоминална пластика - д-р Динев?
 
И аз се реших, момичета, без много да му мисля.
Две години и половина се опитвам да сваля шкембето си, отслабвах и напълнявах поне 3 пъти с 5-6 кила, но установих че няма шанс коремът ми да се прибере.
Родих близначки 2004г. - втора бременност.
Никога не съм била слаба, имала съм малко коремче, но сега е нечовешко огромно тип пети месец шкембе.
След като изчетох тук всикчо, отидох при д-р Динев. Много готин човек!
Прегледа ми корема. Оказа се че при бременност двата муслула, които минават покрай пъпа се разтягат и между тях остава разстояние /при мен -около 3-4 см./. аз се чудех защо като правя коремни преси, по средата на корема ми остава нещо като продълговата подутина - от диафрагмата до пъпа. Просто там няма мускул. При операцията се събират тези мускули, освен че се изтегля надолу цялата излишна кожа /при мен има и доста сланина! :x / Прави се липосукция, където е необходимо.
Белегът, каза Динев, ще бъде ниско долу, където са ми двете секцио. Имам и още един голям разрез от операция от преплитане на червата, той най-вероятно ще изчезне - в кофата за боклук.
Когато има повече излишна кожа, белегът остава леко набран от горната страна, затова се налага след третия месец да се направи премахване с местна упойка на останалата набрана част,. /явно е нещо като плисирана пола... :twisted: :twisted: :twisted: /

честно казано, голямо доверие ми вдъхна динев, не знам дали да ходя да се консултирам с друг лекар.

Сега проблема е, че трябва да отслабна, КОЛКОТО ИСКАМ. Първия му въпрос беше - това ли са възстановетните ви килограми след раждането. Имам да смъквам 8 -10, ако искам да съм както преди, но се замислих, че поне 3-4 са ми в шкембето.
Сега се опитвам да отслабна, но не мога, естествено, даже пак качих свалените 4 килограма. опитите продължават. поставих си за цел февруари да се оперирам, дано отслабна дотогава... :? :?

ето за какво чудо ставаше въпрос, когато бях/ме/ 93 кила:
http://good-times.webshots.com/photo...77055778PYCUUp

apoklistika 13th November 2006 11:52

Започни да четеш в "Диети",действа много стимулиращо :lol: Сигурна съм,че ще ти помогне да свалиш килограмите :wink:
Не знам Динев как се справя с абдоминална пластика,май няма момиче тук,което е правило при него подобно нещо,но пък иначе доволните от него са много.

Poly 13th November 2006 11:55

Хи хи и аз съм като теб и лятото също ходих при Динев на консултация, и се разбрахме да си сваля излишните килца / тогава бяха 8 :D / . Сега като си ги свалих и вече захладня реших да си я правя, но във Варна при д-р Заякова. Не че съм против Динев вече, просто искам да съм си тук, а не в София. А иначе зная, че е много добър на абдоминопластика.
А за килограмите не се притеснявай - само си насрочи дата и гледай кво става - ще се стопиш за нула време от тревоги и мисли. Поне аз така бях преди да си направя циците :biggrin:

Убавица 13th November 2006 20:43

Цитирай:

Първоначално написано от Poly
Поне аз така бях преди да си направя циците :biggrin:

за циците - после, не съм стигнала още до там. нека поувиснат както трябва... :twisted:
аз исках да ми направи повдигане на бюста заедно с коремната, но той категорично отказа. така исках накуп...

Poly 13th November 2006 21:00

Ааа отказа ми и на мен. Каза, че може само малко липосукцийка с абдоминопластиката и нищо повече. Не, че е невъзможно, но после възстановяването е много трудно. Заякова също не се съгласи.

Aset 13th November 2006 21:07

Убавица,
Брей че големи сте били!

Аз съм "За" операцията, особено щом ще изчезне стар белег, а и имаш вече белег от секцио. Всъщност те ще се припокрият ли?
Само че за твое успокоение би могла да попиташ още някой лекар.

А говорихте ли след като се възтановиш ще можеш ли да правиш коремни преси нормално, чудя се защото аз секциото си го усещам, ако се натоваря повече.

Nikolette 13th November 2006 21:19

Белегът от абдоминипластиката е по-голям.
Но пък е по-добре белег отколкото шкембе.
Убавица, твърдо те подкрепям за операцията. Знам как изглежда корем след бременност с близнаци- имам такава приятелка. Тя много отслабна, но коремът и е като плисиран :cry:
Според мен обаче си свали излишните кила и тогава се оперирай.
Успех! :wink:

Stil 13th November 2006 22:56

Здравей Убавица, първо искам да те поздравя за бебчетата -да са ти живи и здрави.Господ сигурно много те обича щом ти е дал на един път две щастия :wink: Да сте живи и здрави и много щастливи.
Аз също те подкрепям напълно с операцията ,защото съм с 2 секцио и знам какво е коремът ти да прилича на кенгуру.Аз съм пациентка на д-р Динев, но за гърди и съм възхитена от него като лекар и като човек.Когато отидоох принего на консултация за бюста питах и за абдоминопластика- дали може двете заедно.Динев ми отказа категорично.Но и на мен ми каза ,че белега ще е голям колкото секциото и ще е ниско долу :roll: .Но той е съвестен лекар/лично мнение -далеч съм от мисълта да го натрапвам/според мен и мисля ,че може да му се има доверие :D

Beauty 13th November 2006 23:10

:shock:

Nikolette 13th November 2006 23:21

Цитирай:

Първоначално написано от Stil
Динев ми отказа категорично.Но и на мен ми каза ,че белега ще е голям колкото секциото и ще е ниско долу :roll:

Стил, твоят белег от секциото да не би да е 14см :shock:
Защото от абдоминалната пластика е горе-долу толкоз. Приветствам ти желанието да успокоиш момичето и да изкажеш възхищението си от Динев, но нека да сме реалисти. :wink:
Ако се разровите из американските сайтове ще видите, няма нищо общо.
Но както казах по- горе по-добре белег отколкото шкембе още повече че белегът остава скрит зад бикините, респективно банския.


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 08:29.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.