Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Други интервенции (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=28)
-   -   как да се отървем от досадните торбички без операция? (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=11707)

emka 9th February 2011 13:59

как да се отървем от досадните торбички без операция?
 
Някой знае ли за някакви нехирургически интервенции?
Чувала съм за процедури с хилауронова киселина, моля ви дайте малко инфо хора...
Толкова неща съм пробвала и вече се убедих, че при мен маски,кремове и тем подобни нямат абсолютно никакъв ефект и е време за по-крайни мерки. :!: :!: :!:
Благодаря Ви предварително

Glesanka 9th February 2011 14:47

Торбичките се явяват излишна тъкан, не виждам как може да се махне без рязане :roll: . Казвам го със съжаление, защото и аз имам нужда от подобна корекция, макар и засега да е търпимо положението :wink: . Хиалуроновата киселина е филър и е за попълване на липсваща тъкан, не мисля че би помогнала при проблем с излишни мазнинки и кожа :1246: .

emka 9th February 2011 17:22

Ами днеска звънах на една дерматоложка да я попитам дали предлагат някакви подходящи процедури и тя ми обясни че при всеки е индивидуално,но основно в повечето от случаите прилагат кислороден или химически пилинг (някой път дори и в съчетание) :shock:
Аз съм чувала, че химически пилинг е доста агресивен дали ще е подходящ?
Уточних,че става въпрос за по-млада кожа(аз съм на 23) и тя ми каза че няма никакво значение :1202:

Iliana81 9th February 2011 17:54

Химическия пилинг помага срещу по-леки повърхностни бръчици, получени от изсушаване. Аз така се отървах от моите около очите. Но срещу торбички надали помага. Аз торбички нямам, но имам сенки под очите които не се повлияха от химическия пилинг, напротив станаха по-забележими. Не съм много сигурна, но мисля че торбичките са натрупване на мастна тъкан и не виждам как химическия пилинг би помогнал. Но все пак моето мнение не е компетентно. За всеки случай се консултирай и с други дерматолози.

Shonned 10th February 2011 16:09

chaoslady, в чужбина ли прави пилинга около очите.
Интересувам се, понеже от няколко месеца забелязвам, че коректора ми се събира в бръчиците под очите, а преди не беше така. Явно се задълбочават или не знам...
Колко често се прави пилинг там

Iliana81 10th February 2011 16:54

В чужбина да. Аз в БГ не бих се доверила на никого, специално за тази финна и деликатна зона, защото само няколко секунди повече да задържат киселината, или да объркат процента и става фал който няма оправия. Аз си правих 2 пъти, макар че и след първия ми се изчистиха бръчиците но останаха 2 малки и исках и тях да махна :) Но не действа за всички бръчки! Моите си бяха точно от повърхностно изсушаване от солариум. Ти си млада и ако си прекалила със соларюма и от това да имаш бръчици, лесно ще се махнат при кадърен специалист.
На мен ми излезе 2та пъти по 350 евро, само за около очите, с някаква по-специална киселина. Болеше много обаче.
А когато си правих пилинг с TCA на цялото лице ми излезе 300 евро.

Нелка 10th February 2011 18:30

Цитирай:

Първоначално написано от chaoslady
В чужбина да. Аз в БГ не бих се доверила на никого, специално за тази финна и деликатна зона, защото само няколко секунди повече да задържат киселината, или да объркат процента и става фал който няма оправия. Аз си правих 2 пъти, макар че и след първия ми се изчистиха бръчиците но останаха 2 малки и исках и тях да махна :) Но не действа за всички бръчки! Моите си бяха точно от повърхностно изсушаване от солариум. Ти си млада и ако си прекалила със соларюма и от това да имаш бръчици, лесно ще се махнат при кадърен специалист.
На мен ми излезе 2та пъти по 350 евро, само за около очите, с някаква по-специална киселина. Болеше много обаче.
А когато си правих пилинг с TCA на цялото лице ми излезе 300 евро.

Аз си правих хим пилинг преди години в Бг и бях много доволна. Момичето постоянно ми седеше над лицето с лупа. Съвсем леко се белих, не се зачервих много. Искам сега пак да го повторя, че имам даже по-голяма нужда, но ме е страх да се доверя на тукашните "специалисти". :? Аз дори избягвам да се подстригвам в ЮК, камо ли нещо по-така..

JEIDI 11th February 2011 00:09

re
 
Чаослейди и Нилс,разкажете по подробно за хим пилинг

Iliana81 11th February 2011 02:25

JEIDI ти какъв проблем искаш да коригираш? хим. пилинг помага само срещу пигментации от слънцето, белези от акне и съвсем леки бръ4ици от изсушаване. Говоря за дълбокия, при които има яко белене като печена чушка :) И повърхностен плодов пилинг съм си правила, но ефекта беше 0, затова месец след това се престраших за дълбокия и съм много доволна. Лошото е че около седмица след като си направиш пилинга не си за пред хора. Затова не бих го повторила в скоро време, не мога да си позволя седмица да не ходя на работа или лекции. От повърхностния няма белене, но лично аз не видях ефект, освен леко избистряне на тена.

Мариса 11th February 2011 02:44

Цитирай:

Първоначално написано от chaoslady
От повърхностния няма белене, но лично аз не видях ефект, освен леко избистряне на тена.

Правилно,той е само за лека хидратация и избистряне на тена,което хич не си заслужава.


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 16:34.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.