Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Пластична хирургия (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=18)
-   -   Aluma-радиочестотна терапия анти бръчки (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=2844)

mmm 21st November 2006 15:13

Aluma-радиочестотна терапия анти бръчки
 
Здравейте,наскоро ми препоръчаха горещо тоя метод Aluma за повлияване на бръчки и стягане на кожата.Бил много ефикасен.Това го твърдят в кожна клиника ВМА и д-р Ильо Стоянов.Необходими са около 6 процедури.Моля който е пробвал тая терапия да сподели дали наистина има ефекта дето рекламират.Тук ефекта се получавал на база радиовълни.Някой знае ли повече за него,а ако го е и пробвал ще е супер да сподели.

Yana 22nd November 2006 11:15

Има ефект но ще ти излезе по ефтино един химичен пилинг с фенол, е искат се 7дни в къщи че се белиш като картоф но пък ефекта е много по траен. При Алума-та е просто по приятна процедурата но не бих казала че е нещо изключително.

mmm 22nd November 2006 14:31

======
 
А ти правила ли се някоя от тея процедури -пилинг с фенол или Aluma?

Yana 23rd November 2006 01:44

Здравей MMM,

Мерси за емейла. Сега на въпроса, аз съм си правила и двете но това което ти е казал Стоянов е вярно, все пак аз също при него смятам да си направя пълната промяна като му дойде времето.

Но по реда на номерата. Тази терапия е добра защото за разлика от пилингите няма начин да получиш алергична реакция или болки или да си в домашен стационар докато можеш да се покажеш навън. Въпроса е обаче какъв тип ти е кожата, в каква степен са проявени дегенеративните процеси предизвикващи бръчките и смъкването и не на последно място възрастта.

Всъщност ефекта е невероятен но при моята коя, и на 38( преди 10 месеца когато си я правих) цилата работа изтрая 8 месеца като най свежарски пейзажа беше в първите 5 след това пак взе да се връща старото положение полека лека, а аз си правих 14 процедури че с моето Хашимото и останалите ми орбитални около него заболявания кожата ми беше ужасна но след това дето се вика \ъ\ъВеселушка светна като кръшка\Ъ\'.
Но ако твоята коя е млада и не особено поразена от ефекта на годините, гравитацията, пушене и хипер дехидратация ще има ефект със сигурност.

Но моето лично мнение е че струва твърде много за недостатъчно дългият период на ефективност. Аз лично смятам да правя пълен ендоскопски лифтинг с липосукция на бузите и пълен набор от лицеви импланти , но не знам защо това с пълнят комплект импланти и липо на бузите не се практикува в БГ. Иначе и аз при Стоянов за всичко останало. Видях пълна промяна на друга БГ матска която е правил преди няколко месеца и се обезумих от светли надежди.

Ако нямаш против би ли казала цена ориентировъчно защото и тук никак не е ефтина Алума-та. А може бие скъпа именно защото няма нищо общо с хирургическите лифтинги а пък за малко се получава точно такъв резулта и ако човек има достатъчно пари може без скалпел цял живот като с лифтинг да си ходи.

Пожелавам ти успешно вземане на решение такова каквото те устройва най добре.

Поздрави.

Glesanka 23rd November 2006 17:28

А какво значи пълен набор лицеви импланти? :roll:

Yana 23rd November 2006 19:28

Ами това са перманентни филeри, като има за брадичка, за извайване на скули и едни като тръбички или лаиснички за подпълване на дълбоки бръчки.

На Деми Мyр новата и визия е бъкана с тия артикyлчета::)).

Мисля че тук във форума Деастемма е тази която може да ти даде подробна инфо, засега само успях да разбера че мога да си ги закупя от тук и да ми ги правят в БГ но ме преупредиха че ако не се практикуват у нас не е сигурно че хирурга хте се справи освен ако не се пиша доброволно пробна овца.

А се свързах и с една от клиниките тук и няма проблем да си купя и имплантите за бюста че ми се взе акaла тука като прочетох че можело и втора употреба да ми сложат. Май ще карам нa принципа с материали на клиента'::))

МЕРИ 23rd November 2006 21:09

При Д-р Ильо Стоянов процедурите с АЛУМА струват 1400 лв само за лице - 6 процедури, аз а за лице и шия общо 1900 лв за 6 процедури пак

Чудя се дали да си правя, доста са скъпички за нашия стандарт, той ми каза, че ще има ефект, но както пишете, че ефектът е краткотраен, нещо взех да се разколебавам

Yana 23rd November 2006 21:46

благодаря ти Мери, значи все пак е малко по ефтино отколкото тук. Ами честно казано аз не съм очарована от ефекта по отношение на трайност но ако искаш да видиш на сигурно как ще изглеждаш след лифтинг това е начина без мъки, но пък и един компютърен модел върши същото така че ако не са ти излишни парите давай, аз за себе си повече няма да се бъркам финансово за краткотрайни ефекти.

mmm 24th November 2006 09:05

=====
 
На мен Сердев ми предложи за бръчките над горната устна да си сложа точно такава някаква лентичка при него,но като прочетох за лошите отзиви за тоя хирург се разколебах.
Дали по-горе не ставаше въпрос за същите импланти.
Тая лентичка била от материал дето организма допуска и си остава трайно.
Някой правил ли е подобно нещо?

Enerdji 25th November 2006 12:58

mmm, лекарите при които ходих ми препоръчаха за бръчките над горната устна попълване с филър на самата устна, от което се изпъват и бръчките нагоре. Пробвах, но моите устни никак не са малки и се страхувах да не изглеждам вулгарно с още по големи, та не разреших да да ми сложат много филър. И съответно ефекта не беше добър, но усетих че има разлика. Като се резорбира този (след 3-4 месеца) ще сложа отново но достатъчно, че и без това ми хареса ефекта:).
Иначе за метода на Сердев нищо не знам и като чета за него не ща и да знам :( .
А ти направи ли лифтинга? Ако си писала някъде съм го пропуснала, че напоследък нямам много време за форума:(.


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 23:09.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.