Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Ринопластика (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=26)
-   -   д-р Йорданов (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=9543)

Bibimibi 21st March 2013 13:26

Аз съм оперирана по отворения метод и от върха са рязали доооста доста, затова и док ми каза, че отока ще спада доста бавно. В момента даже върха ми е малко по-голям отколкото преди, само дето е по-вирнат, но ми е ясно, че ще спадне наполовина. Всички знаем, че върха спада последен :) Затова не искам да качвам снимки от сега, за да не се стресне някой. Да не говорим, че още имам кори в и между ноздрите, които си мажа, за да паднат сами. Мисълта ми е, че на този ранен етап по-добре да не показвам снимки, за да не имат обратния ефект - вместо да стимулират някого за операция, да го откажат :D Но понеже ти е скоро операцията, мога да ти изпратя на лични, да добиеш поне бегла представа :)

lapiovra 21st March 2013 17:07

Да, ще се радвам да ми пратиш, а и такива от преди.
И аз мисля да пия арника. Вероятно няма да съм сама, мъжът ми ще е с мен. А отновсно цикъла, проблем ли е, чела съм противоречиви мнения. Трябва да ми е свършило до 1-ви, но може и да съм последен ден...надявам се да не е проблем, че нямам друга алтернатива за дата. Трябва около края на април да съм на работа в прилично състояние, а и мъжът ми е на работа ...сложна история :)
А за лак на ноктите споменаха ли нещо, че сега се сетих, че май трябва да си без, когато раждах си го бях махнала

Bibimibi 21st March 2013 17:53

Аз съм с гел на ноктите и имах лак. Анестезиолога ги видя леко недоволен, но нищо не ми казаха. Ако имаш само лак на ноктите, го махни :)

katalina443 22nd March 2013 15:35

Здравейте,преди 3 дни се оперирах при др Йорданов...дано информацията бъде полезна на тези, които тепърва им предстои!При мен положението беше следното;крива носна преграда ,както вътрешно така и външно,лека гърбичка в профил,паднало връхче на носа,месест и дълъг връх, както и атрофирала лигавица от злоупотреби с капки за нос..съчетах полезното с естетичното.Притесняваше ме най-вече дължината на носа и това ,че не можех да дишам без капки!доктора каза, че всичко което изисквам е по силите му и ,че не искам невъзможни неща..обсъдихме няколко пъти какъв нос си представям и също така му занесох снимки от списания за да добие по- ясна представа!Операцията ми беше във вторник,минах нужните изследвания, след това ме заведоха до стаята..сложих си пижамката и си зачаках с известна доза страх..първо дойде анестезиоложката като ме разпита подробно за всичко ,а после до стаята дойде и др Йорданов(който между другото е доста привлекателен като мъж) :))) отново поговорихме и дойде моментът за така очакваната операция..сложиха ми упойката и ми пожелаха лека нощ!!! Събудих се след 2 и половина часа операция и първото което усетих беше, че носът ми беше стиснат като в менгеме и, че не дишам от тампоните и пластините вътре в носа...болка почти не усещах и не усещам до момента ,имах само гадене и повръщах кръвта която се е стичала в корема от ноздрите назад.но ми обясниха ,че е нормано!По-неприятното беше и което ме побъркваше е, че не мога да дишам ,а и гърлото ме болеше от интобирането(тръба която се пъха в гърлото за командно дишане)В болницата останах една нощ, като на всеки час,два идваха доктори и сестри да проверяват за състоянието ми,стоях с абокат през който ми вливаха разни медикаменти..не ми даваха да ходя до тоалетна а ми носеха едно специално легенче!!на следващия ден вече малко взех да ставам и към 14 ч ми махнаха тампоните...(не боли:) ) но аз все още не можех да дишам, но доктора ме успокои, че след няколко дни ще се оправя...след 6 дни съм на преглед може би ще ми маха пластините и гипса който държи външната страна на носа...дано не е болезнено!!що се отнася до мечтаното дишане ,вече трети ден правя промивки с физиологичен разтвор и си слагам Виброцил-гел и като че ли взе да прониква вече някакъв въздух:))))Като цяло искам да кажа че до момента съм доволна от отношението както на персонала така и на др.Йорданов..остава само да разбера дали е постигнат желания резултат на носа..ще пиша веднага след като успея да го видя!!!Голямо доверие гласувах на Др.Йорданов все пак....тъй-като преди половин година избягах от клиниката на Джамбазов по ред причини!!!Надявам се Йорданов да не ме разочарова, както и да има много и само сполучливи операции ,защото и една такава неуспешна ще му доведе лоша репутация, а той е голям пич и се надявам да не се стига до там!!Дано съм била полезна на тези ,които предстои операция..успех пс,,...очаквайте снимки и на моя скоро...стискайте палци

Bibimibi 22nd March 2013 16:23

Здравей, katalina443! Честито и добре дошла в отбора :) Аз пластини в носа нямах и за тях не мога да изкажа мнение, но махането на гипса не боли. Малко е неприятно, защото док трябва да отлепя доста лепенки и да подръпва от време на време по-силно. Малко ме беше страх да не надигне гипса с все нос в него :) Щом си преживяла първата нощ, нататък е като детска игра.

Поздрави и лек следоперативен период!

katalina443 22nd March 2013 17:57

Здравей Bibimbi,доста голям отбор на рязаните нослета сме :)...имам малки притеснения за дължината на носа...прочетох някой негативни мнения че Йорданов не обичал мн. да реже...твоето носле как е?

Bibimibi 22nd March 2013 18:25

Не е вярно, че не обича да реже. Моя е наполовина :D Съобразил се е с пропорциите на лицето ми, аз имам масивна брадичка и не исках малко носле, защото няма да ми ходи. Прибрал ми го е към лицето точно колкото трябва. Даже отока ми създава на моменти илюзията, че е малко повечко прибран, но като спадне ще се изфини и самия връх. Сега остава да си чакам :))

katalina443 23rd March 2013 07:38

Много се радвам ,че всичко е наред с твоето носле(да качиш и снимки) аз обаче исках малко носле,не чипо,а право и малко..обясних му точно какво искам...даже снимки му носих...дано всичко да е наред и при мен в сряда,когато ще ми маха пластините...мн се притеснявам за резултата:(

Bibimibi 23rd March 2013 13:02

Според мен грешката на повечето оперирали се е, че очакват да видят това, за което са мечтали веднага след свалянето на гипса. Както казах за момента моят нос в анфас е по-широк от това, което беше. А имам и стесняване на върха. Така, че ще мине бая време докато се види крайния резултат. Това, което се вижда веднага е, че няма гърбица. :) Успех ти желая, имай търпение!

alaia 24th March 2013 16:20

Много ти благодаря,мила! :2020:
Надявам се и аз с времето да е по-добре! Носът непрекъснато ми се променя и се надявам накрая крайния резултат да е положителен за мен!
Скоро ще кача и други снимки,сега нямам много време и по-рядко влизам.
Иначе ме притеснява отпред хрущяла,т.е м/у двете ноздри колумелата....някак си е по-силно изразена,но една такава тъничка и остра,малко виси надолу....леко подуто едно такова....нз и аз как да го опиша.....забелязва се в анфас,иначе не личи толкова! Не знам дали е оток и да спада различно на различни места и затова така да се получава,но не ми остава нищо друго освен да чакам търпеливо и да следя промените!
Искаше ми се и малко да понамалим ноздрите,както и доктора,но каза,че при мен не иска да рискува,зареди белезите,които правя (бяхме си говорели преди това за една друга моя операция) и не искаше да ми прави външни разрези! Сега се надявам и те малко да поспаднат....въобще има още какво да се желае,но не мога разбира се да се произнеса окончателно,докато не видя крайния резултат!


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 00:09.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.