Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Ринопластика (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=26)
-   -   д-р Йорданов (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=9543)

sibi 9th November 2009 18:06

Всъщност най-важен е резултатът :) Надявам се да пуснеш снимки.

Celtic_dream1 9th November 2009 20:18

Ох честно казано това с 6 часовата упойка много ме плаши и ме разколебава, тъкмо имах хубаво мнение за доктора, но толкова много време за такава операция не звучи сериозно :shock: особено ако всяка операция я прави така. :cry:

foggy 9th November 2009 20:40

какво значение има колко часа продължава операцията? Моята като продължи 1 час носа ми е като на баба Яга...Важен е резултата :D

Celtic_dream1, ти какво реши - при Йорданов ли ще се оперираш или при Джамбазов?

Celtic_dream1 9th November 2009 21:41

Цитирай:

Първоначално написано от foggy
какво значение има колко часа продължава операцията? Моята като продължи 1 час носа ми е като на баба Яга...Важен е резултата :D

Celtic_dream1, ти какво реши - при Йорданов ли ще се оперираш или при Джамбазов?

Нищо още не съм решила, рано ми е. Но има огромно значение колко време трае операцията! Ти си полу жива - полу мъртва в това време! Ами ако ти стане нещо на основните органи и системи??

Reginaaa 9th November 2009 23:18

и аз като бях на консултация при Йорданов ми каза че е бил на специализация в америка : ) но това далеч не ме успокоява като чета,че прави по 6 часови операции.mi4ETO ти по отворения или затворения метод беше :roll:

teodora39 10th November 2009 00:17

Цитирай:

Първоначално написано от mi4ETO
може би възстановяването е по -трудно

Ааами, след 6 часа дълбок и хубав сън посред бял ден се събудих много бодра и повече от енергична.

teodora39 10th November 2009 00:32

Цитирай:

Първоначално написано от Celtic_dream1
Нищо още не съм решила, рано ми е. Но има огромно значение колко време трае операцията! Ти си полу жива - полу мъртва в това време! Ами ако ти стане нещо на основните органи и системи??

Абсолютно е така. И това ми е основният и неопровержим аргумент срещу пластичната хирургия. Операциите са опасни за здравето и живота! Човек може да си пукне като стой та гледай и след 1, а не след 6 часа.
Ама като си пееш Пенке ле, кой ли те слуша.
После пак ходете да ми разправяте "когато, човек има комплекси на помощ идва пластичната хирургия" - ще ревна от смях :lol:
Или пък "щом пластичната хирургия предлага възможности, всяка една жена трябва да се възползва от тях, за да осъществи стремежа си към съвършенство". Снобарско и тъпо!!!
Искрено се надявам ерата на чалга културата и кухите лейки да си замине максимално бързо в България.
Като за край, ще те помоля да не ме пращаш на някакви адреси, за да протестирам срещу „апогея” в развитието на съвременната цивилизация - РАЗКРАСЯВАЩА ЗОРЛЕМ ХИРУРГИЯ

PS От доста време вече съжалявам, че се оперирах. А проклетият филър не мога да го шитна. Няма интерес съм него.

teodora39 10th November 2009 00:39

Цитирай:

Първоначално написано от sibi
Цитирай:

Първоначално написано от mi4ETO
а Йорданов ги прави по дълги сега операциите,понеже американците ги правили също по- дълго

Това звучи нелепо :wink: Съжалявам, обаче продължителността на операцията зависи най-вече от опита на хирурга. Нормалната продължителност на ринопластиката е между 1 и 2 часа.

Можех да те питам на лични, но не се крия от никого, затова ще те питам тук.
Какво е съотношението опитност на хирурга и брой часове на операциите, които прави?
Значи ли това, че младите медици оперират по 36 часа, а възрастните (по на 60-70 години) професори оперират по десетина минути.
Зная, че хората тук са адски обивдичи. Не се заяждам, честно.
Просто ми обясни от къде придоби информация за нормалната продължителност на ринопластиката?

Celtic_dream1 10th November 2009 08:15

Цитирай:

Първоначално написано от teodora39
Цитирай:

Първоначално написано от Celtic_dream1
Нищо още не съм решила, рано ми е. Но има огромно значение колко време трае операцията! Ти си полу жива - полу мъртва в това време! Ами ако ти стане нещо на основните органи и системи??

Абсолютно е така. И това ми е основният и неопровержим аргумент срещу пластичната хирургия. Операциите са опасни за здравето и живота! Човек може да си пукне като стой та гледай и след 1, а не след 6 часа.
Ама като си пееш Пенке ле, кой ли те слуша.
После пак ходете да ми разправяте "когато, човек има комплекси на помощ идва пластичната хирургия" - ще ревна от смях :lol:
Или пък "щом пластичната хирургия предлага възможности, всяка една жена трябва да се възползва от тях, за да осъществи стремежа си към съвършенство". Снобарско и тъпо!!!
Искрено се надявам ерата на чалга културата и кухите лейки да си замине максимално бързо в България.
Като за край, ще те помоля да не ме пращаш на някакви адреси, за да протестирам срещу „апогея” в развитието на съвременната цивилизация - РАЗКРАСЯВАЩА ЗОРЛЕМ ХИРУРГИЯ

PS От доста време вече съжалявам, че се оперирах. А проклетият филър не мога да го шитна. Няма интерес съм него.

За твоя голяма радост ще кажа, че и аз вече съжалявам за стореното. Но сега имам и дефекти за оправяне и колкото и да не ми се иска, ще трябва пак да го направя. Обаче ти колкото и да говориш така все пак си легнала под ножа, а най-чудното е, че си избрала доктор, който да те оперира за най-дълго време. Защо хем на нас ни обясняваш колко вредно за здравето е пълната упойка, хем после оправдаваш доктора и разправяш, че си се била събудила бодра като след дълбок сън?? Дрън дрън, всеки различно понася упойката, аз повръщах цял ден след 2-часова операция (2 часа за уши и нос!) и ми обясниха, че понеже много дълго съм била под упойка, организмът ми е много натровен и затова повръщам.

Ще си позволя да отговоря и на въпроса ти към Сиби. Вероятно не става дума за такава банална пропорционалност както ти го изкара, а става дума за минути - примерно ако един опитен доктор оперира за 1 час, неопитния - за 1,15 или 1,30, но 6 часа :shock: животоспасяващите операции траят толкова време :shock: просто няма място за сравнение

Celtic_dream1 10th November 2009 08:18

http://www.microrhinoplasty.com/

Виж FAQ долу.

А не искам да си помислям за вторична операция колко време ще съм упоена!!!

mi4ETO 10th November 2009 09:07

въпреки 4е операцията ми е била 6 4аса,по4ти нищо ми няма6е като се събудих,пригади ми се 2-3 пъти,и това бе6е,абе изобщо добре си бях,не знам,може би организма ми е по-силен,и затова,което и доктора потвърди,на 3 ден запо4нах да правя коремни преси,защото не издържах:)

valq 10th November 2009 09:51

6 часа са си наистина много време за операция и то за разкрасяване- спор няма. Но най-важен е резултата. И ако си ги сметне човек 3 ринопластики по два часа, то пак същото излиза! Като не броим всичките нерви, които се хабят след неуспешна интервенция! Може би има значение дали ги спиш тези 6 часа наведнъж или на няколко пъти :? Може би има значение! Но за това трябва да се попита специалист- ние тука само си чешем езиците!
teodora39, ти защо съжаляваш за операцията си!? Ти си нещо като живо доказателство, че лекарите правят и чудеса в добрия смисъл на думата! Защото нослето ти няма нищо общо със старото и е наистина, наистина страхотно! Нали това искаше преди? Какво се промени сега!?

valq 10th November 2009 09:53

mi4ETO, на твоето носле какви точно промени са правени? Може операцията като цяло да е била доста сложна и затова да е отнела толкова време!

teodora39 10th November 2009 09:53

Цитирай:

Първоначално написано от Celtic_dream1
Обаче ти колкото и да говориш така все пак си легнала под ножа, а най-чудното е, че си избрала доктор, който да те оперира за най-дълго време. Защо хем на нас ни обясняваш колко вредно за здравето е пълната упойка, хем после оправдаваш доктора и разправяш, че си се била събудила бодра като след дълбок сън?? Дрън дрън, всеки различно понася упойката, аз повръщах цял ден след 2-часова операция (2 часа за уши и нос!) и ми обясниха, че понеже много дълго съм била под упойка, организмът ми е много натровен и затова повръщам.

На мен никой не ми е казвал колко ще продължи операцията. Наистина не съм знаела и не съм сравнявала докторите по броя на часовете, през които оперират.
Операцията ми я плати баща ми и той се хвана за главата, като му казах, че най-добрият хирург работи (?) в Пловдив (?) за без пари (?), колкото и да бях разочарована от отношението му (това на Джамбазов). Затова трябваше да си търся доктор в София. Тогава, като от небесата, се появи asteras се свърза с мен на ЛС. Съжали ме, защото по онова време всички се бяха нахвърлили като озверели песове върху мене и ми каза за Йорданов. Отидох на преглед при него ... и всичко останало го знаете.
А за упойката - изживяването ми беше страхотно - и при самото упояване, и при излизането от нея. :3000: За това, че си повръщала не обвинявай организма си или още по-малко хирурга, а само анестезиолога. Кой знае, може и с диазепам да са те наблъскали (като основно упояващо вещество в комбинация с други), който не се използва от свестните анестезиолози. Пък и е най-евтин.
Колко е вредна за здравето пълната упойка, питай за безплатен съвет в някой вестник или Интернет форум от типа "Докторе, кажи?", "Докторе, защо?" и пр. :D Аз не разполагам с точна информация по въпроса.

mi4ETO 10th November 2009 10:20

valq,Йорданов ми е работил на 3 места по носа-гърбица,и 2та върха на носа,абе по-натам 6е пусна снимки,просто носа ми няма нищо общо с предишния,колегите от работата вси4ки се изредиха да ме гледат,и казват 4е промяната е голяма,а в4ера бях на едно парти,където един приятел споделил с негова позната,4е съм си правила операция,и тя дойде ли4но при мен и каза,4е носа ми е страхотен

teodora39 10th November 2009 10:25

Цитирай:

Първоначално написано от valq
живо доказателство, че лекарите правят и чудеса в добрия смисъл на думата! Защото нослето ти няма нищо общо със старото и е наистина, наистина страхотно! Нали това искаше преди? Какво се промени сега!?

Вярваща съм

Shеrry 10th November 2009 12:56

mi4ETO честито.Ти колко време беше с гипс?

sibi 10th November 2009 13:06

teodora39, навсякъде можеш да порвериш за средната продължителност на ринопластиката, но ето един пример:

"Rhinoplasty or nose surgery is a fine art that takes years to master. Reshaping the nose requires long discussion between the surgeon and the patient so that the end result is what you want and not what your surgeon wants. Computer imaging is a great tool to help Dr. Mabourakh understand what you are looking for. All rhinoplasty patients undergo computer imaging prior to nose surgery in our office so that we can meet your expectations.

Procedure Length:1-2 Hours+
Duration of Results: Permanent"
Източник: http://www.psaf.com/proc_face.asp

mi4ETO 10th November 2009 13:06

с гипс бях докато не ми смениха превръзката-т.е.-3 ден,след това с някаква пластинка и това бе6е,на 7 ден ми я свали и ве4е си излизах

Celtic_dream1 10th November 2009 13:27

Ay imah 4estta da vidq za posleden pat nosa na Mi4eto predi promianata, sega niamam tarpenie da vidia novoto nosle :D

A ina4e pak 6te si pitam kakav efekt ima tolkova prodaljitelna anestezia. A tova spored men doktora bi triabvalo da go kazva na konsultacia! :!:

PS sajaliavam za latinicata :(

Celtic_dream1 10th November 2009 13:27

Ay imah 4estta da vidq za posleden pat nosa na Mi4eto predi promianata, sega niamam tarpenie da vidia novoto nosle :D

A ina4e pak 6te si pitam kakav efekt ima tolkova prodaljitelna anestezia. A tova spored men doktora bi triabvalo da go kazva na konsultacia! :!:

PS sajaliavam za latinicata :(

teodora39 10th November 2009 13:38

Цитирай:

Първоначално написано от sibi
teodora39, навсякъде можеш да порвериш за средната продължителност на ринопластиката, но ето един пример:
Procedure Length:1-2 Hours+
Duration of Results: Permanent"
Източник: http://www.psaf.com/proc_face.asp

Преди консултацията съм била при 4-ма хирурзи. Естествено, че зная, че операцията от два часа се класифицира като тежка. А за шест - да не говорим.
А следващият път, като ти се наложи пластика или друг вид операция, влез в Интернет, както сега си направила, сложи ръце на кръста под формата на буквата "Ф" пред хирурга, който ще те ремонтира, и му наври в лицето какво ти е казал чичко Гугъл по въпроса.
Ако е казал 30min, запъни се като магаре: "Докторе, ще ме оперираш 30min, защото така пише в нета. Ти нямаш думата. Sorry, Michael На 30-тата минута да съм излязла от упойката!"

teodora39 10th November 2009 13:47

Исках да кажа "преди операцията", а не "преди консултацията".

Днес е 10.11. От 20 години насам живеем в свободна държава и сме свободни да правим каквото искаме (в някакви граници, разбира се). В тази връзка не мога да намеря по-добър епитет за този сайт освен "тоталитарен" и "комунистически". Той (искрено се надявам) е единственият, в който човек е ЛИШЕН ОТ ПРАВОТО да си редактира сам собственото мнение.

Поздравявам Мичето. Представям си направо радостта ти. Когато се почувстваш готова за снимане, моля те пусни и на мен. Любопитството убива котката, но ще рискувам. Мечтая да те видя. :D

sibi 10th November 2009 13:51

:shock: Това хумор ли трябваше да бъде?
Естествено, че докторът решава какво, как и колко дълго да прави. Това не означава, че не можем да коментираме как би трябвало да бъде. И аз съм била 6 часа под пълна упойка и мога да направя сравнение във възстановяването.

si 10th November 2009 14:15

Цитирай:

Първоначално написано от teodora39
Ходила съм при двама пластични хирурзи.


Цитирай:

Първоначално написано от teodora39
Преди консултацията съм била при 4-ма хирурзи.

:? :roll: :2014:

mi4ETO 10th November 2009 14:51

моми4ета,не знам защо толкова се страхувате 4е 6 4аса ще сте под упойка,при мен(да 4укна на дърво)няма абсолютно никакви страни4ни реакциии,в4ера на партито се с4упих да танцувам цяла нощ,прибрах се в 4,днес съм на работа до 6,и не 4увствам умора

emiko 10th November 2009 16:07

Винаги нещо може да се заплете и операцията да продължи повече от нормалното, но тук май става въпрос за практика :roll:

kristalina 10th November 2009 18:35

Лично аз,ако мога да избирам бих предпочела да съм 6 часа под опойка,но да знам,че всеки малък детайл по носът ми е изпипан перфектно и резултатът ще е страхотен,от колкото 1,5/както е при мен/,но си има още за доизкусуряване.
За носът на Теодора съм чувала от вас,че е страхотно изпипан,за съжаление не мога да го видя/както и другите носове/,щото съм тъпа и си натиснах някаква блокировка в snimka.bg ,докато си качвах снимки и сега не виждам изображенията там :x МНОГО МЕ Е ЯД :roll:

emiko 10th November 2009 22:05

Цитирай:

Първоначално написано от kristalina
ако мога да избирам бих предпочела да съм 6 часа под опойка,но да знам,че всеки малък детайл по носът ми е изпипан перфектно

И аз така разсъждавам, но най-вероятно ще си плащаме за това някога :1246:аз си ги събрах моите 6 часа с три ринопластики

kristalina 10th November 2009 22:16

аз си ги събрах моите 6 часа с три ринопластики

Съжалявам,Емико-отвратително е това!Радвам се,че най-накрая,след 3 опита и толкова душевни терзания твоят проблем все пак се реши/да не чува Дявола де/и от ЦЯЛОТО СИ СЪРЦЕ ти пожелавам и след 5 и след 15 месеца,пък и след 15+години да не можеш да откриеш дори и дребен недостатък по новото ти носле!

teodora39 10th November 2009 23:31

Цитирай:

Първоначално написано от mi4ETO
с гипс бях докато не ми смениха превръзката-т.е.-3 ден,след това с някаква пластинка и това бе6е,на 7 ден ми я свали и ве4е си излизах

Аз пък, както всички знаят, бях дори с по-сложна операция, но и гипс нямах, само лепенки. Престой в клиникато само 24 часа. Някакви мини-тампончета ми извадиха преди да ме изпишат без болки, нищо. На седмия ден ми махнаха Ханибал-лектърската превръзка. Без забрани за очила. Просто райска работа. А пък лонгетата даже си я загубих още на втория ден. Очевидно и тя не ми е била нужна.
Правете си изводите.

teodora39 10th November 2009 23:39

Цитирай:

Първоначално написано от si
Цитирай:

Първоначално написано от teodora39
Ходила съм при двама пластични хирурзи.


Цитирай:

Първоначално написано от teodora39
Преди консултацията съм била при 4-ма хирурзи.

:? :roll: :2014:

Алоооо, ти къде се намираш, бе моме?!

Двама пластични + двама УНГ = ? хирурзи.

Прочети на глас бавничко десетина пъти горното уравнение, и ако не можеш да решиш задачката, намери някое хлапе от квартала да ти го сметне.

teodora39 10th November 2009 23:56

Цитирай:

Първоначално написано от sibi
:shock: Това хумор ли трябваше да бъде?
Естествено, че докторът решава какво, как и колко дълго да прави. Това не означава, че не можем да коментираме как би трябвало да бъде. И аз съм била 6 часа под пълна упойка и мога да направя сравнение във възстановяването.

Щом си шокирана, явно не е било хумор.

Значи, докато алерголожката ми правеше тестовете за алергия към анестетици, наруших мълчанието и споделих с нея опасенията си за това какви страшни поражения ще има тази операция и то с пълна упойка върху моя гениален ум. Отговорът беше:
- Това от Интернет ли го разбрахте?
- Ами, да срамежливичко :oops:
- То, ако така се учеше от Интернет, всички да сме станали доктори.

Аз и Мичето сме се възстановили пърфект непосредствено след операцията. За нея не зная, но аз нямам силен организъм. С други думи, щом аз кекавата, хукнах като кобила след събуждането, може да се направи извод, че продължителната анестезия няма да е проблем за младите, правите и здравите.

Но за последващото въздействието на тези упойки трябва да се разбере. Защо не? Нали все пак е здравен форума. Жалко, че тук доктори не влизат, за да ни отговарят директно и да пресичат безмислени спорове като този за упойките, воден от няколко дезинформирани страни.

Celtic_dream1 11th November 2009 08:07

ОК да речем, че докторът ще трябва да ме успокои за продължителността на упойката. Обаче аз просто не мога да си представя какви толкова манипулации се извършват за толкова време :shock:

emiko 11th November 2009 08:53

kristalina :2046: :2015:

teodora39 12th November 2009 00:00

Цитирай:

Първоначално написано от Celtic_dream1
ОК да речем, че докторът ще трябва да ме успокои за продължителността на упойката. Обаче аз просто не мога да си представя какви толкова манипулации се извършват за толкова време :shock:

На мен тази упояваща тема ми писна.

Като се вълнуваш толкова иди пак при него или по тел му задай резонния си въпрос "Ей, ти бе, Аланкоолу! Какви ги върши ти през тези 6 часа?! Колко бирички (стограмки) гаврътна в кръчмето долу? Или със сестрите си разказвахте мръсни историйки? Аааам?"

Съветвам и хората с неуспешните ринопластики и изобщо всякакви други неуспешни пластики да зададат същия въпрос, като заменят само „6 часа” с „2 часа” според това колко е продължила тяхната операция.

diadora 14th November 2009 08:01

От оперираните при Йорданов ,май само Теодора показа снимки :?:

Shеrry 14th November 2009 19:23

И Астерас :wink:

teodora39 15th November 2009 13:30

Да, asteras също показа снимки. Моите ги махнах и няма да ги пускам повече.
А за другите хора - моето обяснение, че си подсвиркват щастливо и доволно и им е през .... работа за този форум.
Просто докторът си бачка.
Пациентите му не изпитват необходимост да му правят реклама в Интернет, както тези на някои други доктори. Няма да споменавам имена.

Celtic_dream1 15th November 2009 13:54

Все пак според мен хората, които са почерпили информация и чужд опит от форума, би трябвало от някаква солидарност да допринесат и със своите впечатления и да качват и снимки. Който не е качвал снимки според мен изобщо не е знаел за форума и преди операцията, не всички хора проверяват тези неща в интернет. Примерно когато Астерас пусна снимки си спомням, че като каза кой я е оперирал, никой не беше чувал за Йорданов още, така че тя вероятно по друга линия се е насочила към него. Сега само от Мичето чакаме снимки, аз лично съм много нетърпелива да видя как се е получило :)


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 02:11.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.