Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Здраве (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=17)
-   -   Подут корем, ще се пръсна :( (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=4131)

verita 10th May 2007 08:40

Обратна перисталтика :shock: Какво е това?

non_blonde 10th May 2007 08:46

Нямам точно представа :?
Както тя ми беше обяснила движението по червата при хората наподобявало нещо като мелничка, която преработвала храната надолу, а при нея движението било нагоре. Това било причината за запека при нея. Ох, обясненията ми звучат тъпо, но така ми беше казала тя :oops:

verita 10th May 2007 08:50

Не, не звучи тъпо. Благодаря ти за инфото, ще потърся из нета и май наистина другия месец ще трябва да ходя на лекар :x
Между другото, от вчера пак ми е леко, но знам, че не е решението на проблема :?

Puppito 10th May 2007 11:15

аз пък направо си имам разтройство почти всеки ден. (извинявам се за откровенията ... :oops: :roll: ). дали наистина е колит?...май трябва да се отиде до чичио доктор ама пусто като неми остава време...никой не иска да ме преглежда събота и неделя.. :2021:

katie 10th May 2007 12:45

Цитирай:

Първоначално написано от Puppito
аз пък направо си имам разтройство почти всеки ден.

Puppi, не искам да те плаша, но разстроисво всеки ден хич не е добре. На твое място бих отишла на лекар, ама веднага, че много бели може да означава това.

Веритке, за тебе същото - отиди на лекар с тия запеци и подувания, особенно като ти е хронично. Макар че... ох незнам, може да съм предубедена, ама мен свестен лекар в БГ не ме е преглеждал. Училищните лекарки бяха абсолютно некадърни, лекарите в поликлиниките изобщо не ме слушаха, мислиха че съм там за "бележка". Ако бях отишла на лекар с подобно оплакване като вашите, щяха направо да ме изритат от кабинета. Ходиш на лекар само ако си смъртно болен. И чак като дойдох в Германия почнаха да ме лекуват от всичките ми болести - имах язва, зъбите ми няха в критично състояние, гинеколог не ме беше и поглеждал, проблеми с щитовидката... А бях само на 20! Дано нещата да са се променили за тези 7 години. И sorry за offtopic-а.
моля не ме нападайте, това ми бяха впечатленията от тогава, сега не знам как е

Puppito 10th May 2007 13:54

Цитирай:

Първоначално написано от katie
Макар че... ох незнам, може да съм предубедена, ама мен свестен лекар в БГ не ме е преглеждал.

толкова съм съгласна..!за всеки проблем обикалям по най-големите светила и почти никой не е реше. имам чувството, че всеки от тях ми изписва по 120000000000000000 хапчета само за да ми замаже очите, че уж "го лекуваме". :evil:

Beautiful_ 10th May 2007 14:49

мен подуването ми мина днес :) ясно от какво е било

verita 10th May 2007 15:05

А аз получавам почти нервен срив, когато трябва да отида при личната си лекарка. Започва се едно пазарене, да дойда другия месец, че й свършили талоните, как можело да се разболея 2 пъти за 1 месец (все едно го искам) и т.н. А ако искам направление си е абсолютната наглост от моя страна :roll: Но май аз попадам винаги на такива, защото като бях в Германия отидох веднъж на зъболекар с кариес, който 2 години след намесата стана за вадене, и веднъж на лекар, който искаше да ми предпише нещо за възпалени сливици, а аз просто нямам такива :2016:
Сега получихме едни служебни здравни застраховки с карти на Дженерали, още другата седмица ще гледам да се възползвам от тях!

Puppito 10th May 2007 15:22

ами да- възползвай се!дано този път не удариш на камък :lol:

katie 10th May 2007 15:43

Цитирай:

Първоначално написано от verita
А аз получавам почти нервен срив, когато трябва да отида при личната си лекарка. Започва се едно пазарене, да дойда другия месец, че й свършили талоните, как можело да се разболея 2 пъти за 1 месец (все едно го искам) и т.н. А ако искам направление си е абсолютната наглост от моя страна :roll:

Ох, горката... много добре те разбирам, голям ужас е това. И аз имах винаги чуството че ме мислят за хипохондричка и искат да се отърват от мен! :(
Цитирай:

Първоначално написано от verita
Но май аз попадам винаги на такива, защото като бях в Германия отидох веднъж на зъболекар с кариес, който 2 години след намесата стана за вадене, и веднъж на лекар, който искаше да ми предпише нещо за възпалени сливици, а аз просто нямам такива :2016:

Еми да, има всякакви. Обаче тук ако имаш някакви оплаквания поне те насочват към специалист, без проблеми. На мен така ми откриха язвичка на дванадесетопръстника - имах малко киселини и подувания на стомаха, отидох на една лекарка, и макар че тя самата беше много зле горката, поне ме изпрати на специалист по стомашно-чревни болести. Там ми направиха гастроскопия, и ми я откриха веднага. В България сигурно щях да си я нося... :?


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 09:12.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.