Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Здраве (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=17)
-   -   Подут корем, ще се пръсна :( (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=4131)

minididi 14th May 2007 12:09

u
 
И аз имам същия проблем от 3 години когато дойде пролетта и наблегнем на салатите ми се подува корема-казаха ми задържане на газове.Взимам еспумизан-4-5 дена и помага ,но се появява винаги кагато хапна определени неща-ядки,ябълки,фасул,грах....

NatalyTake 15th May 2007 11:56

аз се подувам от всичко. даже сега не мога да се сетя от какво не се подувам. като отидох при личнияси лекар, той ми каза, че е от запека, ама много-много не рачи да търси причините за него (писах в предишни теми на какъв хал съм с този проблем) най-гадното е, че като се наложи да ходя на гости, на официални сбирки или пък да пътувам командировки - не трябва д аям въобще, защото се чувствам ужасно... и респективно изглеждам ужасно -като вкиснат лимон.

Yana 15th May 2007 17:27

Подуването може и да е от ниска киселинност на стомашните сокове и оттам да се получава.

Има едни храносмилателни ензими казват се Мезим Форте, по един по време на ядене и всичко се стабилизира ако разбира се проблема е в самото храносмилане, не съм ги ползвала много време не знам дали още съществуват но навън ги има под общото заглавие Digestive Enzimes във всеки health food store.

NatalyTake 16th May 2007 08:29

Yana, това за киселинността не знаех, че оказва такъв ефект на стомаха и червата. Но ако е така, имаш ли представа това мезим форте колко време трябва да го приемам за да подейства. аз съм го пила, но само, когато вече много зле се чувствам-като стана като плондир. а както е известно всяко лекарство действа след определено насищане на организма. еспумизана определено не ми действа по начина по който го регламират. мезимфортето ми действа, а също и цинарикс-а. но не съм се замисляла да ги пия определено време 1 или 2 седмици и че ще се отърва от проблема (поне временно, ако не изцяло). писах вече, че лекарите тук просто не ми обръщат внимание. като му се покажа на моя-ми вика"Пак ли ти брееееееее!!!!!!!!!!!!???????????" Чак ме хваща срам. Как да му кажа че този запек и този подут стомах ме влудява. Имам чувството, че личния ми живот се върти само около това какво да хапна, та да не се подуя, и после как да се и....ра (извинете за израза)

Pretty 16th May 2007 09:42

Пробвайте с това има много добър резултат и е много добро средство за нормализиране работата на стомаха премахване на подуването на корема и тежест в стомаха ЛАКТОФЛОР +

Yana 16th May 2007 12:20

Nataly нещо си се объркала, Мезим Форте НЕ Е медикамет, това са храносмилателни ензими, съжалявам че поради заблуждение не си ги взимаш редовно и се надявам този пост да ти е полезен. Просто ниската киселинност на стомаха е характерна за нашето време където ядем много хранои съдържащи захар, хидроженуизирани мазнини и липса на високоцелулозни храни осбено от групата на фруктоолигозахаридите.

Вземаи Мезим-а по време на хранене, не можеш да привикнеш, все едно стомаха ти да си привикне към флората и да престане да и обръща внимание, долу Pretty е споменала Лактофлор+ и той е много добър комбинирай ги, той Лактофлр-а за много неща е полезен по отношение на храносмилателната система но както билко-докторите повтарят до втръсване това не са медикаменти и не става да ги пиеш 1 седмица и да се вкараш в ред постоянство трябва аз не съм имала проблеми с подуване но се получи след гастропластиката, вземах ги 6 месеца и се оправих, Мезим + подобен на Лактофлор продукт.

Ще успееш, на всичко му се намира цаката, споко:))

NatalyTake 16th May 2007 13:43

Yan-че, ти си просто едно съкровище!!! много ти благодаря за съветите. и по другия ми проблем също много ми помогна. понякога решението е лесно и съвсем близо, но не можем да го видиме. ще пробвам с мезимфортето и лакто... (какво беше там) дано се окаже това решение на моите мъки. БЛАГОДАРЯ ТИ!

tutipi 29th May 2007 08:19

Оооооо, Боже! Надявах се поне тук от препатили да намеря помощ. Аз имам абс. същия проблем. Обиколих сума ти лекарски кабинети, изследва ме гастроентеролог, ендокринолог - зключение - здрава. Обаче корема ми е на балон (и с ядене, и без ядене). Подчертавам, че запек и болки нямам. Еспумизан, Газекс и МезимФорте не дават дори временно облекчение :(. Ако някой знае какво ме е сполетяло, моляяя кажете!!!!! :twisted:

verita 29th May 2007 08:40

Аз мисля днес да ходя да си взема час за гастро-ентеролог, да видим какво ще измислят :roll:

Puppito 29th May 2007 09:22

Цитирай:

Първоначално написано от verita
Аз мисля днес да ходя да си взема час за гастро-ентеролог, да видим какво ще измислят :roll:

да кажеш после, че аз още не мога да намеря време да отида, а продължавам да се разхождам като глътнала земното кълбо.


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 15:17.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.