Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Здраве (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=17)
-   -   Подут корем, ще се пръсна :( (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=4131)

verita 9th May 2007 12:38

Подут корем, ще се пръсна :(
 
Мисля, че не открих такава тема, затова отварям нова.

От известно време имам такъв проблем - подут корем. Не става дума за сланинки (въпреки, че и това имам), а усещам постоянна тежест - все едно съм напомпана. Първо мислех, че всичко е до режима на хранене, промених го, от около месец се храня изключително диетично, правя по 70 коремни преси, но нищо не се променя - коремът ми има мускул, но е някак разтегнат отвътре. Лошото е, че дори сутрин като стана е подут, а като пия дори чаша вода се чувствам като плондер. Това със сигурност не е нормално и не знам какво да правя. Чашата преля, когато колегите започнаха да ме питат да не съм бременна! Четох, че това се дължи на увеличена чревна микрофлора и пих един медикамент на билкова основа dida на New Nordik, който в началото наистина ме повлия положително, но от около седмица пак съм глътнала балона. Не знам какво вече да правя, притеснява ме да не е нещо по-сериозно. Някой да е имал подобни оплаквания?

Puppito 9th May 2007 13:10

аз също от известно време чувствам корема си подут. не мога да си обясня защо. първоначално си мислех, че е така, защото пия адски много вода и го отдавах на това. после си мислех,че е един вид ПМС. обаче вече не знам какво става. сутрин обикновено като ставам корема ми е под морското равнище, обаче вече не. :roll: наистина, кажете други има ли с нашия проблем???

Meila 9th May 2007 16:10

На мене ми намирисва на колит и аз имам такъв,ям не ям,същия плондер е,с или без коремни преси

krisi_pat 9th May 2007 16:53

Цитирай:

Първоначално написано от Meila
На мене ми намирисва на колит и аз имам такъв,ям не ям,същия плондер е,с или без коремни преси

какво е колит

Beautiful_ 9th May 2007 17:01

Цитирай:

Първоначално написано от Puppito
аз също от известно време чувствам корема си подут. не мога да си обясня защо. първоначално си мислех, че е така, защото пия адски много вода и го отдавах на това. после си мислех,че е един вид ПМС. обаче вече не знам какво става. сутрин обикновено като ставам корема ми е под морското равнище, обаче вече не. :roll: наистина, кажете други има ли с нашия проблем???

и аз осещам моя така и се чудя от какво е.... :shock:

chick 9th May 2007 19:15

Айде и аз се включвам в отбора... И аз от няколко месеца насам съм така...Коремът ми е така издут, все едно съм бременна в 4-5 месец...А иначе съм слабичка...И не знам какво да правя :(

Yansi 9th May 2007 21:35

При липсата на ензими които спомагат разграждането на храната се образуват газове в стомаха и се получава това подуване, та може и това да е причината :roll: пробвайте еспумизан или мезим форте, а ако не помогнат ще е най-добре да посетите чичо доктор :)

katie 9th May 2007 21:46

Цитирай:

Първоначално написано от krisi_pat
какво е колит

Колит - най-общо казано възпаление на червата.

Ми кажете друго какво ви е? Газове и разстройство (с извинение), болки? Aко не, мисля че е малко рано да говорим за колит.

Ако нямате други симптоми, защо не опитате да постите няколко дена? И на мен ми се е случвало да се чуствам като балон, в такива случаи ми помага да изкарам един ден на течности(колкото и абсурдно да звучи), и ако съм много гладна малко пълнозърнест сух хляб. И после една седмица много малко храна. Така ми минава, и корема се прибира.
А пък може и да сте прекалено слабички, и корема да си личи. :wink:

verita 10th May 2007 08:18

Кати, аз нямам разтройство, понякога ми е дори трудно да ... Болки точно не мога да кажа, че имам, но усещам дискомфорт все едно ме натиска въздухът отвътре. А коремът ми е така още от времето, когато живеех в Германия и винаги съм смятала, че се дължи на консервантите в храната им, защото когато си бях в Бг за ваканциите всичко минаваше. А иначе не съм прекалено слабичка ;) Преди много години, когато бях ученичка ми бяха открили колит и гастрит и познавам, когато ми се възпали какво е усещането..

non_blonde 10th May 2007 08:36

Една моя приятелка имаше същият проблем. Ходи на някакви изследвания в Гастроентерологията. Пи контрастно вещество и я гледаха май на рентген, ако не се лъжа. Оказа се че има т.нар. обратна перисталтика /и тя имаше запек/.
Може би ще е най-добре да отидете при лекар-специалист, който да установи какъв е точно проблемът.

verita 10th May 2007 08:40

Обратна перисталтика :shock: Какво е това?

non_blonde 10th May 2007 08:46

Нямам точно представа :?
Както тя ми беше обяснила движението по червата при хората наподобявало нещо като мелничка, която преработвала храната надолу, а при нея движението било нагоре. Това било причината за запека при нея. Ох, обясненията ми звучат тъпо, но така ми беше казала тя :oops:

verita 10th May 2007 08:50

Не, не звучи тъпо. Благодаря ти за инфото, ще потърся из нета и май наистина другия месец ще трябва да ходя на лекар :x
Между другото, от вчера пак ми е леко, но знам, че не е решението на проблема :?

Puppito 10th May 2007 11:15

аз пък направо си имам разтройство почти всеки ден. (извинявам се за откровенията ... :oops: :roll: ). дали наистина е колит?...май трябва да се отиде до чичио доктор ама пусто като неми остава време...никой не иска да ме преглежда събота и неделя.. :2021:

katie 10th May 2007 12:45

Цитирай:

Първоначално написано от Puppito
аз пък направо си имам разтройство почти всеки ден.

Puppi, не искам да те плаша, но разстроисво всеки ден хич не е добре. На твое място бих отишла на лекар, ама веднага, че много бели може да означава това.

Веритке, за тебе същото - отиди на лекар с тия запеци и подувания, особенно като ти е хронично. Макар че... ох незнам, може да съм предубедена, ама мен свестен лекар в БГ не ме е преглеждал. Училищните лекарки бяха абсолютно некадърни, лекарите в поликлиниките изобщо не ме слушаха, мислиха че съм там за "бележка". Ако бях отишла на лекар с подобно оплакване като вашите, щяха направо да ме изритат от кабинета. Ходиш на лекар само ако си смъртно болен. И чак като дойдох в Германия почнаха да ме лекуват от всичките ми болести - имах язва, зъбите ми няха в критично състояние, гинеколог не ме беше и поглеждал, проблеми с щитовидката... А бях само на 20! Дано нещата да са се променили за тези 7 години. И sorry за offtopic-а.
моля не ме нападайте, това ми бяха впечатленията от тогава, сега не знам как е

Puppito 10th May 2007 13:54

Цитирай:

Първоначално написано от katie
Макар че... ох незнам, може да съм предубедена, ама мен свестен лекар в БГ не ме е преглеждал.

толкова съм съгласна..!за всеки проблем обикалям по най-големите светила и почти никой не е реше. имам чувството, че всеки от тях ми изписва по 120000000000000000 хапчета само за да ми замаже очите, че уж "го лекуваме". :evil:

Beautiful_ 10th May 2007 14:49

мен подуването ми мина днес :) ясно от какво е било

verita 10th May 2007 15:05

А аз получавам почти нервен срив, когато трябва да отида при личната си лекарка. Започва се едно пазарене, да дойда другия месец, че й свършили талоните, как можело да се разболея 2 пъти за 1 месец (все едно го искам) и т.н. А ако искам направление си е абсолютната наглост от моя страна :roll: Но май аз попадам винаги на такива, защото като бях в Германия отидох веднъж на зъболекар с кариес, който 2 години след намесата стана за вадене, и веднъж на лекар, който искаше да ми предпише нещо за възпалени сливици, а аз просто нямам такива :2016:
Сега получихме едни служебни здравни застраховки с карти на Дженерали, още другата седмица ще гледам да се възползвам от тях!

Puppito 10th May 2007 15:22

ами да- възползвай се!дано този път не удариш на камък :lol:

katie 10th May 2007 15:43

Цитирай:

Първоначално написано от verita
А аз получавам почти нервен срив, когато трябва да отида при личната си лекарка. Започва се едно пазарене, да дойда другия месец, че й свършили талоните, как можело да се разболея 2 пъти за 1 месец (все едно го искам) и т.н. А ако искам направление си е абсолютната наглост от моя страна :roll:

Ох, горката... много добре те разбирам, голям ужас е това. И аз имах винаги чуството че ме мислят за хипохондричка и искат да се отърват от мен! :(
Цитирай:

Първоначално написано от verita
Но май аз попадам винаги на такива, защото като бях в Германия отидох веднъж на зъболекар с кариес, който 2 години след намесата стана за вадене, и веднъж на лекар, който искаше да ми предпише нещо за възпалени сливици, а аз просто нямам такива :2016:

Еми да, има всякакви. Обаче тук ако имаш някакви оплаквания поне те насочват към специалист, без проблеми. На мен така ми откриха язвичка на дванадесетопръстника - имах малко киселини и подувания на стомаха, отидох на една лекарка, и макар че тя самата беше много зле горката, поне ме изпрати на специалист по стомашно-чревни болести. Там ми направиха гастроскопия, и ми я откриха веднага. В България сигурно щях да си я нося... :?

minididi 14th May 2007 12:09

u
 
И аз имам същия проблем от 3 години когато дойде пролетта и наблегнем на салатите ми се подува корема-казаха ми задържане на газове.Взимам еспумизан-4-5 дена и помага ,но се появява винаги кагато хапна определени неща-ядки,ябълки,фасул,грах....

NatalyTake 15th May 2007 11:56

аз се подувам от всичко. даже сега не мога да се сетя от какво не се подувам. като отидох при личнияси лекар, той ми каза, че е от запека, ама много-много не рачи да търси причините за него (писах в предишни теми на какъв хал съм с този проблем) най-гадното е, че като се наложи да ходя на гости, на официални сбирки или пък да пътувам командировки - не трябва д аям въобще, защото се чувствам ужасно... и респективно изглеждам ужасно -като вкиснат лимон.

Yana 15th May 2007 17:27

Подуването може и да е от ниска киселинност на стомашните сокове и оттам да се получава.

Има едни храносмилателни ензими казват се Мезим Форте, по един по време на ядене и всичко се стабилизира ако разбира се проблема е в самото храносмилане, не съм ги ползвала много време не знам дали още съществуват но навън ги има под общото заглавие Digestive Enzimes във всеки health food store.

NatalyTake 16th May 2007 08:29

Yana, това за киселинността не знаех, че оказва такъв ефект на стомаха и червата. Но ако е така, имаш ли представа това мезим форте колко време трябва да го приемам за да подейства. аз съм го пила, но само, когато вече много зле се чувствам-като стана като плондир. а както е известно всяко лекарство действа след определено насищане на организма. еспумизана определено не ми действа по начина по който го регламират. мезимфортето ми действа, а също и цинарикс-а. но не съм се замисляла да ги пия определено време 1 или 2 седмици и че ще се отърва от проблема (поне временно, ако не изцяло). писах вече, че лекарите тук просто не ми обръщат внимание. като му се покажа на моя-ми вика"Пак ли ти брееееееее!!!!!!!!!!!!???????????" Чак ме хваща срам. Как да му кажа че този запек и този подут стомах ме влудява. Имам чувството, че личния ми живот се върти само около това какво да хапна, та да не се подуя, и после как да се и....ра (извинете за израза)

Pretty 16th May 2007 09:42

Пробвайте с това има много добър резултат и е много добро средство за нормализиране работата на стомаха премахване на подуването на корема и тежест в стомаха ЛАКТОФЛОР +

Yana 16th May 2007 12:20

Nataly нещо си се объркала, Мезим Форте НЕ Е медикамет, това са храносмилателни ензими, съжалявам че поради заблуждение не си ги взимаш редовно и се надявам този пост да ти е полезен. Просто ниската киселинност на стомаха е характерна за нашето време където ядем много хранои съдържащи захар, хидроженуизирани мазнини и липса на високоцелулозни храни осбено от групата на фруктоолигозахаридите.

Вземаи Мезим-а по време на хранене, не можеш да привикнеш, все едно стомаха ти да си привикне към флората и да престане да и обръща внимание, долу Pretty е споменала Лактофлор+ и той е много добър комбинирай ги, той Лактофлр-а за много неща е полезен по отношение на храносмилателната система но както билко-докторите повтарят до втръсване това не са медикаменти и не става да ги пиеш 1 седмица и да се вкараш в ред постоянство трябва аз не съм имала проблеми с подуване но се получи след гастропластиката, вземах ги 6 месеца и се оправих, Мезим + подобен на Лактофлор продукт.

Ще успееш, на всичко му се намира цаката, споко:))

NatalyTake 16th May 2007 13:43

Yan-че, ти си просто едно съкровище!!! много ти благодаря за съветите. и по другия ми проблем също много ми помогна. понякога решението е лесно и съвсем близо, но не можем да го видиме. ще пробвам с мезимфортето и лакто... (какво беше там) дано се окаже това решение на моите мъки. БЛАГОДАРЯ ТИ!

tutipi 29th May 2007 08:19

Оооооо, Боже! Надявах се поне тук от препатили да намеря помощ. Аз имам абс. същия проблем. Обиколих сума ти лекарски кабинети, изследва ме гастроентеролог, ендокринолог - зключение - здрава. Обаче корема ми е на балон (и с ядене, и без ядене). Подчертавам, че запек и болки нямам. Еспумизан, Газекс и МезимФорте не дават дори временно облекчение :(. Ако някой знае какво ме е сполетяло, моляяя кажете!!!!! :twisted:

verita 29th May 2007 08:40

Аз мисля днес да ходя да си взема час за гастро-ентеролог, да видим какво ще измислят :roll:

Puppito 29th May 2007 09:22

Цитирай:

Първоначално написано от verita
Аз мисля днес да ходя да си взема час за гастро-ентеролог, да видим какво ще измислят :roll:

да кажеш после, че аз още не мога да намеря време да отида, а продължавам да се разхождам като глътнала земното кълбо.

verita 30th May 2007 08:25

В 12:15 имам час, ще пиша после. Оф, страх ме е :?

Puppito 30th May 2007 09:26

Цитирай:

Първоначално написано от verita
В 12:15 имам час, ще пиша после. Оф, страх ме е :?

нидей са страхува! :girl_kiss2: с теб съм!!

verita 31st May 2007 07:59

Тази сутрин ходих на изследвания, на обяд ще взема резултатите и ще пиша. Във всеки случай е дебелото черво :?

Puppito 31st May 2007 10:45

Цитирай:

Първоначално написано от verita
Тази сутрин ходих на изследвания, на обяд ще взема резултатите и ще пиша. Във всеки случай е дебелото черво :?

дебелото черво значи. ами дано да са ти добри изселдванията и да се намери къде точно е проблема, за да бъде скоропостижно разрешен!

leny-07 31st May 2007 10:56

Имах същия проблем и нито доктори ми помогнаха, нито изследвания, нито "Еспумизан" и "Мезим форте" :?
Подуването спря, след като започнах да се храня редовно и по няколко пъти на ден, освен това НЕ пия кафе на гладно и ограничих млякото и млечните продукти.
Аз специално явно имам непоносимост към млякото и млечните продукти, но освен към тях стомахът /при някои хора/ е чувствителен към всички по-трудно смилаеми храни - риба, листни зеленчуци /трябва да се приемат в ограничено количество/, ядки, свинско и телешко, мед....
Пробвай преди всичко да се храниш редовно - това подпомага и редовното ходене до тоалета. Голяма заблуда е, ако мислиш, че с неядене ще си оправиш ходенето до ВЦ-то....
И за зеленчуците - гледай да приемаш неутрални /недразнещи и лесно-смилаеми/ - аз например хапвам преди всичко краставици и ябълки.
Успех, стискам палци!

verita 31st May 2007 11:28

Leni, благодаря за съвета, честно казано се храня доста редовно, закусвам и се старая да не пия кафе на гладно. Само това за млякото не го бях чувала :? Ще трябва да опитам да го огранича, защото наистина много обичам мляко :?

Сега се върнах от лекар, утайки, левкоцити и т.н. показатели са ми в границите, доктора каза да се притеснявам по-малко и да не му мисля много, особено за чуждите проблеми :biggrin: В събота съм на гастроентеролог, да видим тя какво ще ми предпише за колита :? Важното, че не е сериозно :D А вашите кореми къде са подути - от пъпа надолу е дебелото черво (изобщо червата), а от пъпа нагоре - стомаха?

leny-07 31st May 2007 11:54

Цитирай:

А вашите кореми къде са подути - от пъпа надолу е дебелото черво (изобщо червата), а от пъпа нагоре - стомаха?
Всичко ми се подуваше и изглеждах като бременна в 7-ия месец. Усещането е наистина изключително неприятно и ми се скапваше тотално и настроение, и тонус, и самочувствие....
Забравих да кажа нещо за редовното ходене до ВЦ - благоприятно действа мазното и соленичкото в смисъл да не ги изключваш от храната си, ако спазваш диета... Под "мазно" нямам предвид свински пръжки :lol: , а зехтин, рибено масло, такива....
Чай от мента също облекчава подуването, пък и е приятен на вкус. :)

verita 31st May 2007 11:59

А на мен ми забраниха всичко мазно :shock: Както и пикантно и ядки :? и КАФЕ :cry:

Pretty 31st May 2007 12:03

Е Веритка , да си здрава пък по нататък ще си позволяваш по-малко от тези неща които обичаш , а не ти позволяват :D

chick 31st May 2007 13:57

Цитирай:

Първоначално написано от verita
А на мен ми забраниха всичко мазно :shock: Както и пикантно и ядки :? и КАФЕ :cry:

Ето затова не искам да ходя на лекар за подутото ми коремче, щото ще ми забранят всички любими храни...


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 10:55.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.