Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Красота (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=23)
-   -   МЕЗОТЕРАПИЯ С ХИАЛОРОНОВА КИСЕЛИНА? (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=12128)

Нелка 13th July 2011 01:27

МЕЗОТЕРАПИЯ С ХИАЛОРОНОВА КИСЕЛИНА?
 
Когато си слагах ХК в устните исках да си запълня и назолабиалните гънки, но докторката каза, че ми е рано още. Въпреки, че според мен не е. Питах я какво е правила тя на нейните, защото нямаше бръчки в тази област, тя ми каза, че е правила мезотерапия с ХК. Личето на док изглеждаше невероятно, със сигърност по-младежко от моето. От тогава съм се навила да пробвам, но не я разпитах подробно тогава какво точно предствлява самата продцедура. Предполагам се оформт и скулите така, защото нейните бяха много фино подчертани. Изобщо цялата картинка изглеждаше много естествено, млядежки и свежо.

Ако някой има инфо за тази продцедура, нека я сподели тук, защото планувам да се подложа Август месец. На 27 съм, но усещам контура на лицето си отпуснат. Още ми е мн рано за оперативни намеси, а ботокса не ми се нрави никак.

emiko 14th July 2011 16:21

Нелс, нямам личен опит, но знам че са необходими 3-4 процедури през 2-4 седмици, за да има ефект, а после поддържащи, примерно по една годишно. И не могат да се оформят скули или запълнят назолабиални, чрез мезотерапията се подхранва/ревитализира кожата в дълбочина, това което иначе се опитваме да правим с кремове на повърхностния слой на кожата. Мирчевска е много млада, не го подценявай този факт, а и младежкото излъчване при нея идва не толкова от състоянието на кожата й, колкото от вирнатото носле и сочните устни :biggrin:

Гуен, Мена, SweetShark имат опит в тази област, пиши им ЛС ако искаш.

Нелка 14th July 2011 21:54

Благодаря ти, Ем! :lips:
Ще пиша на лични, жалко само, че те вече не влизат тук, много помагаха...

Ако наистина се прави в продължителен период от време, няма да мога да се възползвам.. :( Верно е млада Мирчевска, ама не е само от това - наистина лицето й изглеждаше направо опнато. И аз не съм стара, но виждам как моето вече се отпуска.. Най-добре да се обадя до студиото да ги питам по-подробно за продцедурата и после ще пиша тук.

emiko 16th July 2011 10:35

Ето какво пише на сайта на Есте Клиник по въпроса:

Мезотерапия с хиалуроова киселина. Отличен избор при всяка възраст, няма ограничения. Използва се както за превенция на по-нататъшно отпускане на кожата, така и за активна хидратация, стягане и изглаждане на кожата на лицето, шията, деколтето и гърба на ръцете. Хиалуроновата киселина е мощен хидратиращ фактор - една молекула киселина привлича в подкожната тъкан 1000 молекули вода. Освен това тя спомага за колагеногенезата и биоревитализацията на кожата. Като продукт представлява готова инжекционна форма от 1 мл гелообразен разтвор, който обикновено е достатъчен за една процедура на лицето. За по-дълготраен ефект е необходим курс от три процедури за три месеца (по една терапия месечно) или бързо възстановяване на кожата за 3 седмици, по една процедура седмично.
Различни фирми като Алерган, Рестилен, Стилейдж, Хиалуроника и др. произвеждат хиалуронова киселина за мезотерапия с идентични свойства. Количеството хиалуронова киселина във всички продукти е между 14 и 18 мг/мл.

Цени:
Мезотерапия с хиалуронова киселина - 250 лева
Мезотерапия с хиалуронова киселина - пакет от 3 процедури - 600 лева

Гуен обаче ми беше казала, че са необходими две ампули за лице и шия, и цената става различна. При теб може и една да е достатъчна. Също в зависимост от чувствителността на кожата, може да се окаже, че няколко дни не ставаш съвсем за пред хора. Темата и мен ме интересува, така че ако научиш нещо повече, пиши. Ще се радвам, ако и някой друг се включи :)

ЛИСКУ 16th July 2011 16:11

А тази процедура каква трайност на действие има? Когато се разгради киселината, кожата не се ли отпуска още повече?
В смисъл - на принципа на рязко надебеляване или отслабване, когато се образуват стрии и кожата увисва.:roll: Как е при хиалурона в устните? Има ли такова нещо СЛЕД разграждане на хиалурона?

emiko 16th July 2011 19:28

Това с трайността е относителна работа, всеки организъм си има своя теория. С мезотерапията не се попълва лицето, а се хидратира, т.е. инжектират се малки дози филър съдържащ хиалуронова киселина, която има свойството да задържа влага и по този начин лицето "светва", освежава се. Ако не се правят поддържащи процедури, лицето продължава естественото си стареене. Това е като да спреш да овлажняваш кожата си с крем, нормално е тя да загуби блясъка и еластичността си, разликата е, че с хиалуроновата киселина го правиш в дълбочина. Колкото до устните, там кожата е много дебела и трябва да си инжектираш една кофа филър, за да увисне след като се разгради.

Не претендирам за компетентност и изчепателност :)

Нелка 16th July 2011 19:44

Много съм се навила да го опитам. Може да разпитам за бързото възтановяване, което се прави за 3 седмици.. Ще се обадя в понеделник да разуча. И ще споделя! :)

Oompa Loompa 16th July 2011 21:30

Цитирай:

Първоначално написано от Nells (Публикация 748537)
Когато си слагах ХК в устните исках да си запълня и назолабиалните гънки, но докторката каза, че ми е рано още. Въпреки, че според мен не е...

Ти обаче наистина имаш боди дисморфия или излишни пари които се чудиш къде да изхарчиш! Къде ги видя тези гънки не знам ...:shock:
Момичета моля ви не и вярвайте !:girl_haha::1224:

konstans 18th July 2011 08:04

Цитирай:

Първоначално написано от Nells (Публикация 749183)
Много съм се навила да го опитам. Може да разпитам за бързото възтановяване, което се прави за 3 седмици.. Ще се обадя в понеделник да разуча. И ще споделя! :)

Може да опиташ и безиглена мезотерапия. Дава отличен ефект. Но не знам дали в тази клиника я правят.

mira_sm 29th July 2011 13:36

Щом е завършила медицина през 2006 г., както пише в интернет, вероятно Мирчевска е около твоята възраст, Нелс - година-две по-възрастна. Според мен скулите и вероятно са естествени, или ако не са - може да са постигнати по друг начин; във всеки случай и аз не мога да си представя с мезотерапия да се очертаят скули.
Иначе и аз бих се навила за мезотерапия, ама аз съм на 35 години.

Дами, а някоя на радиочестотен лифтинг ходила ли е? Аз ходих 3 пъти - през няколко седмици, не точно равни интервали, в козметичен салон, не при лекар (ясно, че винаги лекар е по-добре, ама в салон е по-лесно). Не знам дали ще има резултат, понеже си изглеждам по същия начин. :D


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 23:12.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.