Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Диети (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=16)
-   -   Диетата на Пиер Дюкан (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=3513)

electra_em 16th April 2007 11:46

Цитирай:

Първоначално написано от irina_l
elektra em, ти вече трябва да си напреднала с диетата, какви са резултатите? Аз съм на трети ден от ударния режим и засега нямам проблеми със спазването й, но се чудя за соевото брашно - мислиш ли, че може да се използва за сосове?

Ами аз бях 2 седмици строго на режима, после пътувах в чужбина, празници и я развалих. Иначе изкарах тогава един ударен от 7 дни и няколко дни смесен. Свалих общо 5 килограма и от днес пак... :oops:
За соята - никъде май не видях да пише за нея. Но не съм сигурна, че можеш да ползваш соево брашно. Но най-добре прочети съставките и си прецени. Успех! Дано и аз се справя по-добре този път

poli_lo 16th April 2007 18:21

oххх четох го цялото ама пак не разбрах нещо-какво е съотношението на дните за ударния и съответно др режими след него...моля ви някой по-запознат да ми разясни :roll: ,а и авторката на темата казва че я спазва от 1 март нека сподели с колко е отслабнала и дали си е задържала теглото

Nezinka 16th April 2007 18:26

Цитирай:

Първоначално написано от irina_l
elektra em, ти вече трябва да си напреднала с диетата, какви са резултатите? Аз съм на трети ден от ударния режим и засега нямам проблеми със спазването й, но се чудя за соевото брашно - мислиш ли, че може да се използва за сосове?

http://www.thecaloriecounter.com/Foo...6115/Food.aspx

Не мисля,че е удачно. Целта е да ограничиш приема на въглехидрати максимално, а в соевите продукти макар и не много си има въглехидрати-е предполагам ако ползваш 10 гр. брашно няма да навреди (но ако ползваш по-големи кол. то си се натрупва)...Но все пак тази диета е на принципа,че дори и малко да прегрешиш всичко изгубва смисъла си..

irina_l 16th April 2007 19:58

Според автора можело да се използва царевично нишесте, но според етикета е с много повече въглехидрати от соята, а е добре да се разрежда с нещо месото, защото почва да омръзва.Липсват ми салатите

irina_l 16th April 2007 20:00

poli_lo, съотношението за смесения режим е 5/5 - 5 дни само белтъчини, 5 дни белтъчини със зеленчуци

Nezinka 16th April 2007 20:11

Re: Диетата на Пиер Дюкан
 
Цитирай:

Първоначално написано от CrAzY_LaDy

ЗАБРАНЕНИ ЗЕЛЕНЧУЦИ
Забранени са нишестените зеленчуци:картофи,ориз,цар вица,грах,бакла,леща,нахут.

Незнам как царевичното нишесте е позволено, след като царевицата е забранена? :?:

poli_lo 16th April 2007 20:14

Цитирай:

Първоначално написано от irina_l
poli_lo, съотношението за смесения режим е 5/5 - 5 дни само белтъчини, 5 дни белтъчини със зеленчуци

тва примерно ли е?Може ли 6/6 или 7/7 а и преходния е колкото кг си свалил за всеки по 10 дни нали/

electra_em 17th April 2007 10:30

Цитирай:

Първоначално написано от poli_lo
Цитирай:

Първоначално написано от irina_l
poli_lo, съотношението за смесения режим е 5/5 - 5 дни само белтъчини, 5 дни белтъчини със зеленчуци

тва примерно ли е?Може ли 6/6 или 7/7 а и преходния е колкото кг си свалил за всеки по 10 дни нали/

Примерно е. Можеш да ги редуваш както искаш - например 2 дни на чисти протеини и 7 дни на месо и зеленчуци, зависи колко имаш да сваляш. Авторът на книгата сочи варианта 5/5 като най-ефикасен. Имай в предвид, че като включиш зеленчуците, спадът в теглото намалява, а понякога дори спира. После си наваксваш с чисто протеиновите дни.

Златна 17th April 2007 15:55

Един месец бях на тази диета.Не я спазвах точно,бях на салати и всякакви меса,няколко сладоледа(2-3)и няколко дюнера.Не спазвах и съотношението на дните и отслабнах 4 кг.По Великден качих 2кг.Чух ,че не било хубаво да се започва от начало,ВЯРНО ли е? :?:

Flame73 17th April 2007 18:09

Защо да не е хубаво?Минало е известно време от Великден, стартирай си я отново. :D


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 16:16.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.