Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Красота (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=23)
-   -   Как се гримирате? (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=9326)

IoNiToO 2nd August 2009 22:34

Как се гримирате?
 
Такаа! Ще се радвам, ако тук напишете всяка стъпка от вашето гримиране. Какви продукти използвате за идеалния грим и в каква последователност го нанасяте.

want 2nd August 2009 23:26

Спирала и малко гланц за устни :)

diadora 3rd August 2009 06:13

Малко сенки на очите-цвят ванила , малко спирала ,молив за устни и гланц. Понякога лек руж :D В тази последователност .Време - 5 мин :D

stiuardka 3rd August 2009 06:51

В ежедневието и аз предпочитам лекия грим - малко спирала,молив и гланц :)

xxxxx 3rd August 2009 08:31

На месец я се гримирам веднъж, я не, но все пак когато се реша, идеалният грим за мен включва - лек крем за лице - в момента съм с Планте Систем и съм много доволна. След него нанасям коректор по всичкви розовеещи, синеещи и там каквито са се появили петънца - антибактериалния на Манхатан. Също така от него нанасям и под очите, за да изсветли. Така очите изпъкват и се отварят повече. Нанасям балсам за устни - нямам любима марка. Понеже червилата ми стоят много тежко, когато искам да придам цвят, очертавам устните, а след това ги попълвам със същия молив. Отгоре отново нанасям балсам, за да направи цвета равномерен. Очите почти не ги пипам, но все пак съм установила, че леко опушеният грим ми стои сравнително добре. Затова долните клепачи съвсем леко очертавам с черен молив и то във външната им част, след което с четчица внимателно размазвам, изтегляйки към слепоочията. На горните смесвам светлосиви и светлокафеви сенки, които по-скоро нанасям като много дебела линия на молив.

heavenkata 3rd August 2009 15:55

Като излизам и то не винаги се гримирам.
Крем за лице ( за да се размазва по-лесно всичко после ) -> Фон-дьо тен на Ейвън ( слагам малко, колкото да ми се изравни тена ) -> Спирала ( с четката от Maybelline Define-A-Lash ръчкам в една двойна на Лореал ) -> гланц ( първо един леко розов и плътен и после течен безцветен ) :wink:

* Понякога се слагам и молив за очи и ги подчертавам страхотно ( макар тази снимка да е отвратителна ), но после много ми сълзят и гледам да избягвам.

Danito:) 3rd August 2009 16:13

Рядко се гримирам с нещо повече от спирала и гланц.Ако все пак реша първо слагам пудра с блясък(не е покривна,по-скоро за блясък на лицето),черен молив(много съм доволна от автоматичния на Ейвън),руж(Буржоа),гланц за устни и рядко сенки.

Monique 4th August 2009 03:13

фондиотен Dior - след това си рисувам веждите със светло кафяв молив Bourjois - слагам черна
линия and im done. :cool:

Lilith 4th August 2009 09:21

Преди не се гримирах изобщо, напоследък съм редовна :D Използвам задължително руж Bourjois или бронзиращи перли на скулите, спирала, балсамче за устни. В жегите използвам и минерална пудра върху Т-зоната.

Оnly 4th August 2009 17:02

Основното при мен е , че разнасям сенките с пръст , а не с апликатор . Руж лятото не ползвам , ако ползвам - съм без сенки , но с молив и спирала . Червилото ми е обикновено с цвят , който прави зъбите да изглеждат по-бели . Балсам за устни не обичам . :lol:

sladi4koto909 8th August 2009 22:48

Здравейте,гланц,сенки ( леки ) черен молив ( не винаги ) и спирала задулжително,пончкога и само спирала :tooth:

alexitaa 9th August 2009 14:09

Сенки,спирала и молив за очи (черен)

Divinemouse 9th August 2009 17:34

Цитирай:

Първоначално написано от stiuardka
В ежедневието и аз предпочитам лекия грим - малко спирала,молив и гланц :)

и аз :lol:

MILI 10th August 2009 20:15

За мен най- важното е фон дьо тена... Предпочитам да сложа него,пред спирала или гланц (червило).

Babri 10th August 2009 20:48

Без ФДТ и спирала не излизам от в къщи :P

mimika 10th August 2009 20:57

Цитирай:

Първоначално написано от Babri
Без ФДТ и спирала не излизам от в къщи :P

:2043:

Divinemouse 10th August 2009 23:15

Цитирай:

Първоначално написано от Babri
Без ФДТ и спирала не излизам от в къщи :P

Знаем за теб :P

Mишка 11th August 2009 13:48

За ежедневен грим слагам леки сенки, червило, малко молив на горния клепач и евентуално руж.
За специални случаи - крем като основа, пудра, молив, спирала, сенки, червило и руж. Като цяло предпочитам лек грим, подчертаващ чертите на лицето :D

Бобето 11th August 2009 18:08

Цитирай:

Първоначално написано от Thomi
Цитирай:

Първоначално написано от Babri
Без ФДТ и спирала не излизам от в къщи :P

Знаем за теб :P

:lol: :lol: дааам :lol: :lol: :lol:

Ама и аз покрай вас започнах да слагам фон дьо тен и пудра +молив и спрала...........руш и гланц!!!

uniqu3 11th August 2009 18:34

Най-често си слагам малко руж,спирала и гланц за устни.Мисля че така изглеждам добре а и за лятото е оптимaлното количество грим.. =]

Babri 11th August 2009 22:07

Цитирай:

Първоначално написано от Бобето
Цитирай:

Първоначално написано от Thomi
Цитирай:

Първоначално написано от Babri
Без ФДТ и спирала не излизам от в къщи :P

Знаем за теб :P

:lol: :lol: дааам :lol: :lol: :lol:

Ама и аз покрай вас започнах да слагам фон дьо тен и пудра +молив и спрала...........руш и гланц!!!

Бобе,значи сме ти предали поне едно хубаво нещо :lol: :lol: :lol:

Бобето 11th August 2009 22:22

Да Бабри и аз така се харесвам повече, заличавам си сенките под очите и съм винаги свежа и хубава.
Време за рекламааааааааааа :lol:

Divinemouse 12th August 2009 10:07

Цитирай:

Първоначално написано от Бобето
Цитирай:

Първоначално написано от Thomi
Цитирай:

Първоначално написано от Babri
Без ФДТ и спирала не излизам от в къщи :P

Знаем за теб :P

:lol: :lol: дааам :lol: :lol: :lol:

Ама и аз покрай вас започнах да слагам фон дьо тен и пудра +молив и спрала...........руш и гланц!!!

Браво на Бобето :lol: пак нещо хубаво сме допринесли :1219:

Nanka 12th August 2009 10:32

Аз се присъединявам към групата, не си харесвам цвета на лицето и задължително съм с ФТД и спирала. Друго може и да няма, но без тях и боклука не излизам да хвърля.... :lol:

sweety_L 12th August 2009 10:41

Ф.Д.Т. + бронзираща пудра по скули, на върха на нослето, малко на брадичката и челото + леко червило или гланц. :arrow: това на всяка цена! :lol:
Всичко останало, според настроението и повода, къде в по-малки количества, къде в по-големи, но умерени. Стремя се да изглеждам максимално естествено. :wink: Ако някой не ме разпознае по улиците , значи съм прекалила с козметиката. :lol:

Patety 12th August 2009 10:44

Малко пудра, сенките са обикновено в два цвята, светъл в основата на клепача,тъмно в краищата, после спирала. Малко розов руж на скулите и гланц за устни. Време- 5мин.

jito7 14th August 2009 09:17

Отлично почистено лице, крем (подходящ за съответния тип коja), фон дио тен, вежди - купих си един set за вежди специално, не помня марката, но така си му казват - set за вежди, добър е, доволна съм доста, а и от други хора имам половителен feedback; лек грим - сенки в по-светъл и приятен цвят (през деня), спирала, гланц за устни (може с фини лускави частици); рyж; понякога блясък и на скулите, понякога си спестявам сенките...+ коректор за сенки под очите - ако има нужда

Gerka_k 18th August 2009 10:05

Тониран крем на Биодерма, за мазна кожа, от него съм много доволна, слагам го вместо фон дьо тен, даже и когато не се гримирам. Отгоре може пудра, ама рядко слагам.
Задължително молив за очи, най-често черен или зелен, после сенки, обикновено в 2 цвята, по-тъмния от средата на клепача нататък, а по-светлия цвът чак до към веждите. После си извивам миглите за около 10 секунди всяка с извивачката :lol: и слагам малко спирала. И накрая балсам за устни. Това е :D

Ако имам време и се сетя (рядко се случва) преди да сложа крема си обтривам лицето с кубче лед. Много е освежаващо и предотвратява бързото омазняване на кожата (май) :lol:

Finlandia 22nd August 2009 12:11

Почиствам се с лосион, коректор тук-таме, ако има някоя пъпчица. Очна линия отгоре и спирала и хайде готово, за 5 минути съм в приличен вид :) Нямам нерви всеки ден да отделям по повече. Е, като има специален случай се задържам пред огледалото =)

Gossow 22nd August 2009 12:12

и аз така :lol:

svetlenci 25th August 2009 14:24

eto i moq otgovor spirala samo ponqkoga 4eren moliv i glanc za ustni koito pravi ustnite mi strahotni :girl_dance: :shock:

want 25th August 2009 23:20

С годините по4вам да употребявам по малко грим и пове4е кремове:)

aniK 26th August 2009 07:30

Цитирай:

Първоначално написано от want
С годините по4вам да употребявам по малко грим и пове4е кремове:)

Ха-ха, моят случай :D Никакъв грим, но пък бяла козметика всякаква :P

want 26th August 2009 08:11

Цитирай:

Първоначално написано от aniK
Цитирай:

Първоначално написано от want
С годините по4вам да употребявам по малко грим и пове4е кремове:)

Ха-ха, моят случай :D Никакъв грим, но пък бяла козметика всякаква :P

Нека се цапат младите бе :) :lol: катосе сетя как сме се гримирали едно време ми настръхват косите :)

Tally 5th September 2009 00:16

Цитирай:

Първоначално написано от want
Нека се цапат младите бе :) :lol: катосе сетя как сме се гримирали едно време ми настръхват косите :)

Има го тоя момент, аз като се сетя как съм се мазала... идаже не ме е било срам да излизам така, нещо повече- мислех се за много неотразима :lachen: Пика ми беше, когато бях около 15-годишна, ама като чета по другите форуми, хората в днешно време силикон си слагат на тая възраст... :wall:

Сега си слагам някакъв хидратиращ дневен крем, отгоре лек фдт и бронзираща пудра на скулите. Едва забележима очна линия и спирала. Ако имам повече време се очертавам с кафяви сенки- много естествено стои и освежава погледа. Задължително си слагам малко бели сенки около кладенчето на окото- този трик върши чудеса, стига да не се прекали и да не се вижда отдалече :)
Накрая вазелинче (не гланц) на устата. От 5 до 10 мин. :)

jolifille 5th September 2009 09:14

В тая жега,не понасям нито крем,нито пудра,нито моливи и спирали,лятото си ходя със страхотен тен,които като е съчетан с гланц за устни ми е напълно достатъчно :cool: :wink:

apoklistika 5th September 2009 09:25

Цитирай:

Първоначално написано от want
С годините по4вам да употребявам по малко грим и пове4е кремове:)

Абсолютно :lol: А като си погледна снимките на 17-18 на какво приличам... :2005: :girl_haha:

i_ani 5th September 2009 11:56

Напоследък слагам само гланц за устни ......., а когато съм на кеф + ФДТ и спирала :cool:

aniK 5th September 2009 13:53

Абе тази работа с ФДТ е много спешъл - не се ли уцели цвета, стои като маска - лицето в един цвят, пък врата в друг. Аз съм ползвала (от келешлък) и го бях уцелила, а и хубав беше...Chanel :roll: :roll: :roll: , обаче бързо ми мина мерака :oops:

gwendoline 5th September 2009 13:56

Цитирай:

Първоначално написано от aniK
Абе тази работа с ФДТ е много спешъл - не се ли уцели цвета, стои като маска - лицето в един цвят, пък врата в друг.

Аз слагам и на врата, ако изобщо тръгна да слагам фон дьо тен; защото лицето и деколтето ми са тъмни, вратът ми е по-светъл :oops:


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 21:36.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.