Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Други интервенции (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=28)
-   -   Абдоминална пластика и импланти? (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=14177)

DanKem 2nd June 2014 10:39

Абдоминална пластика и импланти?
 
Здравейте, надявам се да получа съвет от вас оперираните, защото ми бръмна главата от четене и се надявам да ми помогнете да си изясня някои неща. След две раждания и кърмения имам увиснал корем с излишна кожа и стрии, диастаза на коремните мускули и увиснал бюст. Адски голям комплекс ми е и съм решила да го оправя докато съм в майчинство. Моля за препоръки за хирург- колебая се между Николай Георгиев и Енчев- в техните сайтове ми харесват резултатите. Мислех и за Тепавичарова, но се разколебах като прочетох за нрава й- няма да съм спокойна, ако комуникацията куца. За Динев четох лоши отзиви за абдоминопластиката, Тонев също ми казаха, че не се ангажира особено с пациентите си. Заякова ми е далече. Може ли двете операции да минат наведнъж? Има ли някой с пълна пластика на корем при Георгиев и Енчев? Ако не става наведнъж кое трябва да е първо? За гърди мисля, че бих се доверила на Стоянов. А някой с абдоминопластика при него?

DanKem 30th June 2014 15:22

Аз да си самоотговоря- ако на някой му е полезно в бъдеще :)) Мамопластика и абдоминопластика почти никой нормален хирург нама да се съгласи наведнъж да направи, защото възстановяването и отоците са страшни- прекален стрес е за организма наведнъж. Ако някой обмисля и двете операции по принцип- добре е първо коремчето, после гърдите. При абдоминопластиката се издърпва кожата доста и лично при мен гърдите се свлякоха леко. Ще се подлагам на мамопластика есента и тогава вече ще е по- лесно да се предвиди финалния резултат, след като кожата вече е издърпана.

evaevd 4th July 2014 12:02

Отдавна чета тук, но чак сега се регнах опитах се да ти пиша лично, но не ми позволява за това пиша тук. Аз съм 14 дни след абдоминопластика и ми се иска да обсъдя с някой минал през този път как върви възстановяването. Операцията е при доц. Тепавичарова. Свалени са конците на пъпа вече, но каза да не ги мажа с нищо за сега.

DanKem 4th July 2014 22:04

Здравей, питай каквото те интересува ;) Аз съм горе- долу на същия етап като теб- карам четвърта седмица след операцията. Възстановявам се бързо- нямах болки и защъках по коридорите на следващия ден доста интензивно. Основният ми проблем е подуването- като походя или постоя права ( ама аз не се спирам) и вечер съм като балон, прегърбвам се пак и ме опъва. Много е неприятно :( нооо пък коремът е плосък :))) Ти как си? Как се чувстваш? Доволна ли си от резултата?

evaevd 5th July 2014 08:27

Точно същият плоблем ме мъчи и притеснява, като съм повече права или седя се подувам страшно много и като цяло още съм перманентно подута чак тази сутрин видях по плоско коремче.Неса ми свалени още вс конци от това което виждамдо сега съм изкл. доволна самосе надявам още да ми спада корема. Аз също не изпитах грам болка след операцията станах на сл ден и не седнах. Пъпа ми е оформен уникално не личи къде са шевовете от страни около него няма срезове. Ти при кого се оперира и мажеш ли с кремове за белези? На мен ми казаха да не мажа, а ми е притеснено и ми се иска да предотвратя поява на грозен белег. До кога е нормално така да се подуваме ?

DanKem 5th July 2014 08:48

Не мажа още с нищо- мисля, че може да се маже след месец някъде, но аз съм на консултация септември и чак тогава ще дискутираме с какво и дали да мажа. Аз мисля да татуирам белега след година, че правя грозни белези.
Подуването би трябвало да е намаляло след 6ти месец- въоръжи се с търпение. Можеш да си помогнеш съществено, ако избягваш всякаква храна дори и с минимално съдържание на сол- при мен работи. В дните, в които не ям сол се радвам на плосък корем :)Полягвай по-често да се разнесе отока и така.

evaevd 5th July 2014 09:05

Аз също съм склонна на грозни белези и обсъдихме вече татуирането също. На мен също ми каза ако трябва мазане ще кажа септември, но аз обмислям да взема зерадерм и да почна седмица след сваляне на конци. По пътя на логиката изчакам ли го да се разрази в голям белег после няма какво да му се прави, а превенцията би била добра според мен. Ти обаче ме застреля с това след 6 месеца ужас, а при теб корема съвсем плосък ли е? При мен има лека закръгленост още и не знам дали ще се махне?

DanKem 5th July 2014 09:28

Zeraderm не знам къде има- вече питах в две аптеки и ми казаха, че не се произвеждл/ внасял-ако намериш, сподели плс :) При мен корема не е съвсем плосък- има оток- отделно имам подозрения за кучешки уши- удебелявания в края на разрезите- затова не пиша името на хирурга още тук- ще видя как ще се развие тоя дефект и дали ще си го оправи после или пак ще ме муфти за пари. Опитах се да ти пратя ЛС, но нямаш право да получаваш- бъзикай нещо настройките в профила или дай тук мейл да ти пиша :) За 6те месеца е така уви- даже при някои до година се подува- това го чета по американските форуми- нормално е. Не ядат сол и правят масажи за лимфно отичане- limphatic drain massage- не знам дали точно го превеждам. Стискам палци да останеш доволна след махане на конците- аз си мразя краищата в момента- супер грозно е като гледаш отстрани- като рогове :(

evaevd 5th July 2014 09:36

Зерадерм го има навсякъде не знам защо така са ти казали. Даже в аптеки Ремедиум е на страхотна цена 38,83 имат и доставка. От София ли си да ти обясня къде още го има на 39лв иначе е 49 или 52 по др. аптеки. Ръчках мн. по настройките и не можах да открия къде се оправят тия лични ето ти мейла после ще го махна интересно ми е това което описваш за белегът при мен за сега като ми сменяха превръзката ве се вижда такова нещо дали после се получава?

DanKem 9th July 2014 22:09

Ева, зерадерма го няма и в ремедиум- казаха, че го няма никъде- вече пуснах над 5 запитвания и го няма и по складовете :/ пиши утре как е минало- стискам палци.
Аз имам повече проблеми вече- освен кучешките уши имам големи втвърдявания- под пъпа и по целия разрез- едната бучка е огромна.
Взех направление от личната за физиотерапия и масажирам с някакви масажни кремове. Ще правя ревизия есента при друг лекар.


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 13:17.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.