Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Други интервенции (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=28)
-   -   Козметични процедури след лифтинг или ринопластика (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=6841)

Glesanka 1st July 2008 17:15

Козметични процедури след лифтинг или ринопластика
 
Не знам дали не е писано някъде по темата, ако е - извинявам се за повторението. Обаче, мисля, че е важно за всички на които им предстои операция на лицето да са наясно предварително - колко време след лифтинг/блефаропластика/ринопластика могат да се правят козметични процедури от рода на почистване на лицето и веждите??? Дано не ви се стори, че ми е дребнав въпросът, обаче мен ме вълнува, защото имам проблемна кожа и редовното провеждане на такива процедури за мен е задължително :roll: :roll:??? Та колко време след операцията трябва да мине, за да не се повреди резултатът? Също така след колко време може да се използва грим???
Благодаря на всички! :1203:

buba-77 16th July 2008 20:05

Аз съм с ринопластика от 2 седмици и черните точици по нослето ми ме влудяват.
:twisted:
Та и аз се питам :?:

sibi 16th July 2008 23:26

Сами ще усетите кога и какво може. При всеки е индивидуално. Бубе, честито носле!

buba-77 17th July 2008 13:15

Мерси Сиби . :girl_kiss2:
И все пак някой може ли да ми каже кога е безопасно да отида на козметик за черните точки .Кога долу горе зараства нослето и натиска няма да размести нещо :?:

sibi 17th July 2008 14:16

Цитирай:

Първоначално написано от buba-77
Мерси Сиби . :girl_kiss2:
И все пак някой може ли да ми каже кога е безопасно да отида на козметик за черните точки .Кога долу горе зараства нослето и натиска няма да размести нещо :?:

По принцип казват, че шест седмици след операцията носът вече е зараснал. Някъде в раздела за ринопластика писаха за някакви лепенки за махането на черни точки от нослето. Предполагам, че това ще е по-безопасно. Аз, честно казано, си го почистих сама някъде в края на първия месец. :wink:

fizzy 14th September 2008 23:10

аз още съм с гипс и си виждам черните точки по върха на нослето който се подава от гипса и по цял ден ги гледам и се чудя как да ги махна :lol: А уж го предвидих и точно преди ринопластиката си направих почистване. Иначе не си правя по-често от 3-4 месеца... пък сега толкова много изведнъж :shock: Ама като знам козметичката как стиска ми се струва че бая ще изчакам с почистването...

Glesanka 18th September 2008 16:19

А как стои въпросът с измиването на косата - колко време след операцията може да се измие, защото отсега съм се притеснила, как точно ще се изтърпя толкова време с мръсна коса. Аз моята я мия всеки ден и не мога да си представя в какъв вид ще съм след няколко дена без душ:girl_cry2: .

sibi 18th September 2008 17:21

Можеш да си миеш косата . Просто трябва да внимаваш да не мокриш гипса. Аз я миех с подвижния душ и си лепвах парченце найлон над гипса :) Не е най-удобното, ама какво да се прави . . .

Jackie 3rd October 2008 17:53

2 дни след махането на гипса след ринопластиката ходих на козметик. мн ми се усвежи лицето. просто не пипах нослето и всичко беше наред.

myrti6a 3rd October 2008 18:09

аз съм 3-ти ден след ринопластика и си мия косата при фризйор.пробвах сама вкъщи но понеже внимавах твърде много я измих така че никой не повярва че съм минала през банята и в край :wink: на сметка звъннах на фризйора ми да ме вземе последна за да не ме гледат хората с гипса, отоците и синините.


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 19:44.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.