Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Здраве (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=17)
-   -   Повишен холестерол при нормално тегло. (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=11532)

Stankova 28th December 2010 16:18

Повишен холестерол при нормално тегло.
 
Преди два месеца си правих кръвна картина и за пръв път холестерола ми беше над нормалния.При горна граница 5.00,моя беше 5.7.Чудя се дали е повлиял фактът,че преди това пих два вида антибиотик един след друг,понеже първият не ми повлия.Лекарка каза,че до 6.00 холестерол,има шанс да го нормализирам с диета,след това вече само с лекарства,а хич не ми се иска да пия хапчета.Може да съм генетично обремемена,ако е така,дали има шанс да го смъкна изобщо някак си. :( Моля,ако знаете нещо по въпроса,или сте имали подобен проблем,пишете как сте го свалили.Знам,че омега-3 мастната киселина благоприятства за свалянето му и,че я има много в рибата.Може би трябва да се съобразявам и да не ям свинско месо и мазни сирена никога...това не е проблем,но дано да се повлияе.Преди да разбера ,че холестерола ми е по-висок,си хапвах салами ,сирена...Сега ме е яд,но няма как да върна времето назад.Казаха ми да не водя заседнал начин на живот,че трябвало да се ходи по минимум 30 мин всеки ден.Също и много ядки,плодове,зеленчуци,най-вече ябълки.

Bril 28th December 2010 17:05

Пушиш ли?

Stankova 28th December 2010 17:57

От половин година не пуша изобщо,преди това пушех не редовно,но все пак го правех.Сега прочетох,че ако е наследствен,би трябвало да е по-висок от по-ранна възраст.Аз съм на 32,спомням ди,че преди две-три години докторът,при който си правих кръвна картина,ми беше казал,че ми е идеална,като на ученичка.След това обаче за известно време бях на антидепресанти,а те не са много безобидни.Откакто разбрах за холестерола от видовете алкохол пия само по една чаша червено вино на ден,казват,че е много полезно и действа като антиоксидант.

Bril 28th December 2010 18:03

Моят е 5.8.Аз пуша обаче доста.Омега 3 е добра идея,мисля и аз да почна да ги вземам.

Stankova 28th December 2010 18:13

Това,което съм проучила до сега е,че най-полезни са ябълките.Спанак,портокалов сок,грозде,круши,слънчогле ,ленено масло,ядки-орехи,бадеми не белени,чесън,целина,червен лук,тиквени семки,бобови и зърнени храни,чай,моркови.Най-вече -рибата ,ябълките и чесъна.Да не се консумира маргарин,заради трансмастните киселини,никакви чипсове,мазно месо и твърд алкохол,сол-ограничено.Увеличават холестерола също черен дроб,мозък,хайвер,жълтък.В лененото масло има омега-3 и омега-6 ненаситени мастни киселини,които повлияват благоприятно.Диета трябвало да се пази най-малко 3 месеца,чистенето ставало бавно,затова няма смисъл преди това да си правим пак изследване.

Stankova 28th December 2010 18:43

Цитирай:

Първоначално написано от Bril
Моят е 5.8.Аз пуша обаче доста.Омега 3 е добра идея,мисля и аз да почна да ги вземам.

По колко цигари на ден пушиш?Гледай да не са повече от десет цигари на ден.Намалявай ги постепенно, ако не можеш да ги спреш от раз.Или опитай с електронна цигара. :)

LUCKY Dancing Queen 28th December 2010 19:04

Брил си играе с огъня. Омега 3 се усвояват трудно от организма под формата на хранителна добавка. А занижиш с 1/10 холестерол трябва по.....2кг на ден! И коня ще види зор! 5.8 нито е добре, нито зле. Основното е каква е пропорцията HDL/LDL.

Bril 28th December 2010 22:34

Вредно ли е да ги взимам?В какъв смисъл зле се усвояват :roll:

Stankova 28th December 2010 22:53

Ако нямаш доверие на хранителни добавки,тогава редовното консумиране на риба,най-вече морска,ще ти осигури необходимото количествао омега-3.Аз не обичам много риба,но няма начин.Сега съм си приготвила суши за вечеря,не че рибата е много в него,но поне е нещо.

Bril 29th December 2010 10:49

Към храненето с риба,трябва да се научим и да си заобикаляме кората :lol: Проучвания са доказали повишаването на холестерола при повишен стрес,подобно на кръвното налягане.


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 17:43.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.