Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Други интервенции (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=28)
-   -   Всичко за липосукцията и най-вече заслужава ли си? (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=3460)

mira_sm 18th March 2011 10:55

Не че някой ме пита, но да се включа и аз с резултати. Мисля, че всеки споделен личен опит помага.
Липосукция в края на 2010 г. в университетската болница в Пловдив при д-р Анастасов. Както се вижда от снимките, които ще кача, дебела съм, но не за откслабване я направих, а на премахване на едни гадни натрупвания отстрани на ханша, които съм ги имала при всякакво тегло - абе, нещо като бричове, но по-нагоре. :D
1 л аспират (т.е. мастна тъкан + разтвор, който се вкарва + кръв и не знам какво още), което изглежда малко на фона на разказаното от другите във форума за литър и половина и нагоре, но да се надяваме, че е достатъчно за нормално по форма дупИ (излишните килограми все още пречат да се провери).
Болки и синини след това имах, но не бих казала, че са някакви стряскащи. Както бяха споменали тук - нещо като силна мускулна треска. Някакви остатъчни усещания има и месец-два и повече след това, но са слаби (лека болка при натиск и пр.). Разбира се, със сигурност зависи от площта и разположението на зоните - моите не са много големи и не са на място, което е свързано с много движения.
BTW, гадна процедура са тези пластики, всички видове. Като се започне от самото отиване за консултация (гадно е да ходиш в болници, дори само за това) и се завърши с повръщането след упойката, но ако са успешни, резултатът си заслужава.

mira_sm 18th March 2011 11:07

Снимки. (Надявам се да не стане като с девойката от Външно, която имаше проблеми в службата заради снимки на дупИто си в интернет; все пак моите не са еротични, а по-скоро обратното, така че... :cool:)
Първата снимка е преди операцията, втората е веднага след първото махане на стягащите гащи. Третата и четвъртата са около два месеца и половина-три след това. Парола 1616.

http://mira76.snimka.bg/other/lipo.578507.22763997

Има нещо като известна асиметрия (отдясно е по-изпъкнало), но се вижда, че и преди я е имало. Предполагам, че някой ден може да се поправи с новите рекламирани неоперативни чудеса, но и да не може – от самолет не се вижда.
Процедури след това никакви не правя за момента, освен здраво мазане с антицелулитни кремове (здраво = веднъж на ден) и леко масаж – саморъчен с диск.
Забележка. Откакто разбрах, че антицелулитните кремове не намаляват сантиметри, :D ги ползвам за борба с друг проблем – кофти грапава кожа в областта на бедрата, мисля, че се нарича гъша кожа. Със сигурност това точно не е целулит (каквото и да представлява целулитът), защото подлежи на изтъркване с пемза, но си трябва упоритост. Понеже от търкането кожата се изсушава, след това мажех с такива кремове, и сега просто си продължих, нищо ново.

emiko 18th March 2011 11:25

Мира, има голяма разлика, особено добре се вижда на снимката със синия анцуг. Браво! Не знам дали спортуваш, но този резултат трябва да се поддържа, според мен :D

Колкото до грапавата кожа на бедрата, защо не използваш утайка от кафе? Първо, не струва нищо, второ, за да не ти изсъхва кожата, можеш утайката да я смесваш с чаена лъжица мед и десетина капки от което и да е масло на Икаров, масажираш колкото можеш дълго в банята (2-3-5-10 минути), изплакваш....и кожата ти след това е по-мека и гладка от бебешка :D и всичко това поне веднъж седмично, за бебешка (не бабешка :lol: ) кожа.

titi1 18th March 2011 11:51

аз бих добавила към поста на Емико, че към тази смес може да допълниш и морска едра сол.

galausa 22nd May 2012 10:24

Здравейте!
ОТ 30 мин. чета тази тема, и да ви призная - нищо не отбрах, ама нищо, което да ми е полезно.
Може ли доволните да кажат КЪДЕ са се оперирали (град и клиника)
при КОЙ ДОКТОР
и КАКВИ ПАРИ им е излязло цялото удоволствие.

Чета, чета и гледам , че все за други неща се разговаряте, а пък аз затова влязох тук - препоръки си търся, че да отида все пак някъде на консултация. Трябва да започна отнякъде :(

milena123 24th May 2014 15:18

а
 
Здравейте,надявам се че все още има жени,които следят тази тема и биха могли да ми отговорят относно нея. Искам да Ви попитам тъй като изчетох доста неща за липосукцията и съм се спряла на двама хирурзи Д-р Антон Тонев и Д-р Николай Георгиев-дали имате някакви отзиви спрямо тях и евентуално кой е по-добрият специалист ? Вярно че всеки е различно добър в това което прави и има своите плюсове и минуси,но ще ви бъда благодарна ако наклоните везната към някой от двамата

The Shadow 30th July 2014 14:04

.

The Shadow 1st May 2015 19:10

Да, заслужава си ако сте до 30 години и е лека кореция тип скулптуриране на отделни части. Над 30 години кожата не се прибира и става гадно все е дно сте с постоянен видим целулит и това е защото просто като се смукнат мастните клетки кожата си остава като джоб. Трябва й лифт за да се събере качествено. Не помагат и най-новите апаратури и спорт и диети и квото ида било. За това липо преди 30 год. за добър ефект.

brunettexmagic 20th September 2016 19:53

Вече мога да се похваля с липосукция на корем и паласки. Не е минала още 1 седмица, но контура на тялото ми е много променен и се надявам, че за около 3 месеца ще видя и пълните резултати. Боли си, но не толкова колкото когато си слагах гърдите. Макар, че ми казаха, че нямам нужда най-накрая нямам никакви паласки.
Много съм доволна и смятам да поддържам този резултат, дори когато ми мине започвам и по-усилено тренировки.

NikiFin 20th August 2017 10:29

Носенето на стягаш колан след операцията не пречи ли на перисталтиката и ходенето до тоалетна ?


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 19:43.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.