Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Общи приказки (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=19)
-   -   След като си обичал... (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=7356)

Reason 19th September 2008 23:23

След като си обичал...
 
Тия дни ред събития, които ми се случват непрекъснато ми напомнят на единствения път до сега, в който съм обичал истински.Не знам какво става!Случайни събития провокират асоциации в мен за това какво беше.Не знам, аз самия ли го предизвиквам или просто така се случва.
Спохождат ме хиляди въпроси, на които така и не намирам отговор, но един от тях адски много ме измъчва.
Способен ли е човек да обича така истински втори път, както е обичал първия?Така истински, че да нямаш капчица съмнение?Да имаш пълно доверие, да се раздаваш до край, че дори и повече от колкото си си мислил?Да се усмихваш така истински както само онази първа обич те е научила да го правиш?

vafli4ka 19th September 2008 23:26

Според мен човек никога не може да знае,ако не му се случи

DWP 19th September 2008 23:33

"The story ends without a sequel
and now you know why Technique, don't fucking fall in love with people" ...на този етап нямам какво повече да добавя... :cool:

ratamahatta 19th September 2008 23:44

МОЖЕ!!! :bubblegum:

profesora 20th September 2008 03:03

не не може защото се е похабил емоционално от което е станал егоистичен, пък и вероятноста да срещне някой възпламеняващ като първия е малка.


Така че си намери някакво вълнуващо и опасно занимание,ходи на скално катерене,скачай с бънджи от ниагарския водопад, събирай пощенски марки и тн.

Reason 20th September 2008 09:51

Цитирай:

Първоначално написано от profesora
ходи на скално катерене,скачай с бънджи от ниагарския водопад, събирай пощенски марки и тн.

Скално катерене съм го правил...не ми е интересно.
С бънджи съм скачал - никаква тръпка не ми е, но от Ниагарския водопад сигурно ще е интересно...
Не знаех, че събирането на пощенски марки може да е вълнуващо и опасно...въпреки, че и това съм го правил (за известен период от време съм бил член на филателното дружество).
Дърпал съм се по пистите с автомобила си, при едно от което се случи инцидент и си беше вълнуващо.
С парашут съм скачал.Това ми е най-вълнуващото, но съм много далеч от мисълта, че такива преживявания биха ме накарали да заобичам отново така истински както първия път.

Reni_Reni 20th September 2008 09:57

1-Може да срявняваш всяка следваща с голямата ти любов и да се дразниш че не реагира както другата,няма същата усмивка.Дори да търсиш жена която визуално прилича на нея.И така само ще се измъчваш и ти и жената до теб.Затова трябва да мине време и да се отърсиш от предишната поне малко.
2-Така както си мислиш че тя е била голямата любов и те връхлита нова и много по силна и зряла любов че чак самия ти се изненадваш от себе си.
Има още много варианти....
Отговорът ми е че да,можеш да обичаш отново! :)

Slyn4islava 20th September 2008 11:00

Цитирай:

Първоначално написано от profesora
не не може защото се е похабил емоционално от което е станал егоистичен.....

И от какво се е похабил емоционално? Изобщо как човек се похабява емоционално, демек емоционално се е износил, така ли? Аз пък мисля, че е точно обратното- обогатил се е, защото е изпитал нещо, което е много специално, с една дума- ЛЮБОВ! Това е мое мнение, разбира се. И за да отговоря на въпроса, мисля, че да, човек може да изпитва истинска любов всеки път, стига да се оставя тя-Любовта, да минава през него!!!!!, без да сравнява, без да мисли какво и колко е дал, и още повече, какво е взел.

{Boni} 20th September 2008 12:09

Може, може :wink:
Само да попадне на когото трябва, за което може да се иска време, късмет, търпение, но си е напълно възможно... че дори да е още по-голяма любов от предишната :1246:

ледено_sЪrце 20th September 2008 12:13

Според мен грешката на повечето хора е, че търсят аналогия със старата любов... Правят сходни неща, харесват същите типове хора... Може би, за да се изживее нова пълноценна и истинска любов, тя трябва да е със коренно различен човек, за да има тръпка, интерес и нови емоции.


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 12:49.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.