Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Здраве (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=17)
-   -   Антицелулитни масажи (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=655)

mash 25th August 2005 17:52

Антицелулитни масажи
 
Хаи на всички :)
Имам вапрос за антицелулитните масажи. Тъй като доколкото съм чувала те в съчетание с диета и спорт имат най-добър ефект за премахването на тая гадория. Та започнах да ходя при една мацка - тя ми препоръча да направя ударна серия от 10 масажа всеки ден - или поне през ден. Вчера бях и ужасно много боля. Днес също бях - просто щях да се разплача от болка. Не ме разбираите погрешно - не съм някоя лигла дето не може да търпи ухапване на комар - какви ли не болки съм изтърпяла - и си мислех - тая ли ще ми се опре?! Ама хора - тва е нещо немислимо. В момента краката ми (отзад на бедрата) са червени!!! Боли ме като седя! Боли ме да си обуя панталон! На всичкото отгоре ми се появи нещо като обрив по краката от нейното изстискване (но е възможно нещто от крема да съм получила алергична реакция,незнам). Хора кажете - възможно ли е да боли толкова или съм попаднала на "пишман специалист"? Едвам издържам 30 минути. Даже не знам дали утре ще издържа целия масаж.

pyceHka 25th August 2005 18:56

е според мен си попаднала както викаш на "пишман специалист", за да се появят такива ефекти...аз лично бих прекратила процедурите докато му е време, защото не се знае как може да те подреди тази жена

а относно антицелулитните масажи - може да си ги правиш собственоръчно у вас :)

SweetShark 25th August 2005 20:28

1. За честотата е правилна препоръката - аз си ги правя също на 10ки. С паузи от 20 дена между тях (ако е повече от една десятка). При мен ефекта от масажа става видим обиковено 10 дена след края на десятката - това ти го казвам да не очакваш чудеса на 3-тия ден.

2. Мен ме боля първите два дена, при първата серия десятки. Ама не чак така страшно, и само по време на масаж....А целулита тогава ми беше много "втвърден", на 2 години (имах си го от последната, 3тата бременост и не си отиваше "сам").

А после, вече като съзнателно поизпробвах 4-5 масажиста (2 момчета и 3 момичета) установих следното:

- момчетата, ако са добре обучени (т.е. завършили кинезитерапия или рехабилитация в София или Русе), по-добре си контролират силата на ръцете при онова движение, което разбива целулитните гранули - ти се сещаш за кое говоря, онова дето боли. Момичетата или нямат достатъчно сила - то тогава масажа се обезсмисля като антицелулитен, брой го за релаксиращ, или се престарават със силата - а това води до силна болка и резултат, който ти описваш.

Така че по-добре изпробвай няколко масажиста. Това си е твоето тяло и никой не може да те обвини в нелоялност :-)))

Ако си в София, пиши ми, аз обещавам да си призная къде ходя на масажи и от кого съм доволна. За ефекта при мен съм писала из форума тук - порови се да го прочетеш, да не се повтарям.

А относно антицелулитните масажи дето уж си можела да си ги правиш собственоръчно у вас - това става само като поддържаща терапия при вече отстранени натрупвания :-))) Иначе забрави, чиста заблуда е.

Veronika 8th September 2005 10:33

Масаж
 
Аз ходя на такъв масаж но при лекар. Самия той казва че трябва да боли но малко.И ако ме заболи повече да кажа. Излизат ми сининки понякога по краката дето е пипал, но няма такива болки и последици каквито ти описваш.

DOLCISSIMA 10th March 2008 21:59

аз може да препоръчам на всички в пловдив салонът,в който ми оправиха целулита.ул"граф игнатиев"4,рехабилитаторка а се казва ДОБИ и телефонът и е 0897377345,препоръчвам я на всички,защото изгубих много пари и време докато намеря правилния човек и знам какво е!освен че ми се оправиха дупчиците свалих и сантиметри и удебеляванията над колената и те се оправиха!

еМ ДжИ 13th March 2008 09:53

И аз да споделя, каквото знам - една масажистка ми беше обяснявала, че смисълът на антицелулитния масаж е главно в раздвижването на лимфотока и на кръвта, няма как с масаж да се "избутат", "изтискат" мазнините (те се махат със спорт + диета), така че да имаш такава болка е направо немислимо - та това ми изглежда като някаква зловеща реклама - "виждате ли, колко те боли - значи става нещо - скоро ще има ефект..." не -това е абсурд, по-добре се откажи навреме и отиди при друг! Иначе малка болка има при самото "изглаждане" на тези трапчинки, но чак, каквото го описваш - НЕ!
Аз ходя при един масажист отскоро (тъкмо се канех да ми питам за мнение) и той използва едни вибриращи машини - с обороти м/у 3000 и 24 000! При мен ги използва на 6000. Те представляват въртящи се дискове. Така с тяхна помощ ме "глади" по 1/2 час през ден... Още съм на 1вата седмица, така, че не мога да кажа за ефект. Но при една моя приятелка определено имаше, тя ходи вече месец. А иначе неговата теория, която смятам за съвсем разумна е, че човек с ръчен труд не би могъл да е и на половина толкова ефективен. Е, той ми прави малко ръчен масаж в началото и в края на процедурата, но основно действа с машината. Та някой ходил ли е на такова чудо? А какво мислите за този начин?

trini_ti 13th March 2008 19:48

аз скоро ще ходя на такива мясажи и на мен ми каза, че не е нужно да правя 10 една след друга, а напримен през няколко дена, защото тепърва е започнал леко да се заформя, а не е дългогодишен, все пак съм решила да са ми 10 дена подред :lol: чудех се бихте ли ми препоръчали къде ходите (в София) и на какви цени.

DOLCISSIMA 16th March 2008 20:29

трябва да е всеки ден или през ден.а че масажър е по-добър с апарат отколкото с ръце е пълна измислица на този масажист в негова полза.масажът с тъце е тежка работа и не се издържа дълго време,докато с това апаратче може да направи безброй масажа,всичко е с комерсиална цел според мен!

еМ ДжИ 17th March 2008 08:59

Да, права си, че е много по-трудно с ръчен туд, но пък значи ли автоматично това, че е безполезно с машините? Защо смяташ така? Само, защото "лесно нема" или има и логично обяснение? (Не се заяждам - просто и аз това се опитвам да установя...)
Значи принципа на тези машини, доколкото разбрах последния път е пак на вакуума - като вендузите - чрез центрично движение се създава вакуум. Каза, че е един вид целутрон. Така че - понеже не съм ходила на други антицелулитни - питам за мнение..

valeto 17th March 2008 10:58

Цитирай:

Първоначално написано от trini_ti
аз скоро ще ходя на такива мясажи и на мен ми каза, че не е нужно да правя 10 една след друга, а напримен през няколко дена, защото тепърва е започнал леко да се заформя, а не е дългогодишен, все пак съм решила да са ми 10 дена подред :lol: чудех се бихте ли ми препоръчали къде ходите (в София) и на какви цени.

Трин, аз ще ходя на Дермосоник, така се казваше. За начало ти правят 10 процедури, през ден, ставаш на синини и някои капиляри се пукат. Грозна картинка. Затова е готино да е зиме или напролет, да минат до лятото. Ама ефекта бил мнооого добър. После можеш да ходиш по 1-2 пъти седмично за поддръжка, и разбира се, няма синини. Препоръчаха ми един козметичен салон в Белите брези, в Софето, Амарант май се казваше, едно процедура била 15 лева. :wink:


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 17:51.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.