Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Здраве (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=17)
-   -   Отказване от цигарите (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=5321)

_sladuranka_ 5th November 2007 18:35

Отказване от цигарите
 
Искам да ви попитам има ли някакво ефикасно средство за отказване от цигарите,но без съответния човек да знае? :2054:

fadito 5th November 2007 18:40

преди имаше някакви глупости от сорта на:слага се конски косъм в цигарата и се оставя на пълнолуние луната да огрее цигарите и проблема е решен.Аз лично ги отказах преди 6 месеца,ама не с косми,а с малко желание и воля

_sladuranka_ 5th November 2007 19:07

е да ама този човек като няма воля... :1246:

cristiano7 5th November 2007 19:34

като няма воля, да си пуши...то ако цигарите се спираха лесно и с някакво магическо хапче, сигурен съм че 90% от пушачите ще спрат на мига....
....много инат, нерви, упоритост, себеотрицание, граничещи с нахалство, егоизъм, идиотизъм, псувни и т.н. - ето това се иска понякога за да ги спреш...поне при мен стана така....не е хич лесно

а, забравих, ....ако пък иска човек да ги спре по-лесно - трябва да си намери някакъв стимул или цел, мотив или както там искаш го наричай...за мен това беше СПОРТА и постигането на хубаво тяло....защото самото пушене те вкарва в един омагьосан кръг - пушиш, нямаш въздух и сили за спорт, следователно не се движиш достатъчно, напълняваш и се депресираш :)
да, вярно с глад или почти никакво хранене някои си поддържат фигурата и пак си пушат, но помислете недостатъчното хранене и прекомерното пушене едновременно до какво ще ви докарат след време....

айде успех и мноооооого воля.....нечовешка воля :!:

auraa 6th November 2007 15:56

Re: отказване от цигари...
 
Цитирай:

Първоначално написано от _sladuranka_
Искам да ви попитам има ли някакво ефикасно средство за отказване от цигарите,но без съответния човек да знае? :2054:

Ето ти малко полезна информация за отказване на цигарите http://cigarite.atspace.com/otkazvaneto.htm Успех!!! :D

Мария Василева 3rd December 2007 00:02

Спри цигарите

apolonia2006 29th December 2007 12:12

купи си книгата НЕ ПУША ВЕЧЕ на АЛЪН КАР-аз вече я чета,прочетох за нея тук и веднга си я купих,помогнала е на много хора,не се намира във всички книжарници,но можеш да си я поръчах онлайн,тя е като диалог със самия себе си.също и аз съм в процес на отказване,не пуша по много,но почна ли да излизам с приятели и да седнем на чаша аперитив ,и веднага си мисля да запаля,с кафето също......ох,лош навик е пушенето,трябва взаимно да се подкрепяме и да споделяме ,мисля че форумите тук са мн полезни,срещаш много приятели с еднакви проблеми!!!

kukli4ka 29th December 2007 23:28

Пушенето не е само навик,то е зависимост на организма.И затова отказването от цигарите трябва да е комплексно.В тази ситуация е много важно да не си сам,да имаш подкрепа.Това за създаването на група за взаимопомощ при отказване много ми хареса.Умна идея!

westside85 16th January 2008 14:51

Цитирай:

Първоначално написано от kukli4ka
Пушенето не е само навик,то е зависимост на организма.И затова отказването от цигарите трябва да е комплексно.В тази ситуация е много важно да не си сам,да имаш подкрепа.Това за създаването на група за взаимопомощ при отказване много ми хареса.Умна идея!

Освен това зависимоста от зигарите е по силна от тази на наркотиците , ако някои се сеща филма "Вътрешен човек" там се разказва как тютюневите компании обработват тютюна , със специални вещества които деистват пряко на мозъка . плюс това се отделя голямо количество
хормон на удоволствието .

Dimitroff 16th January 2008 14:57

Цитирай:

Първоначално написано от _sladuranka_
е да ама този човек като няма воля... :1246:

За тебе или за гаджето става въпрос?

еМ ДжИ 16th January 2008 18:08

Аз спрях цигарите преди 1 година - имах голям стимул - щяха да ми правят една пластична операция, при която имаше голям риск да не се получи,ако съм пушач ... та така - слагах си лепенки 3 дена, после като видях,че не ми се пуши вече спрях да ги слагам, въпреки , че те трябва да се слагат поне 3 месеца! Запазих си няколко за когато ходя по дискотеки - мен тогава ми беше най-трудно да не пуша) и така, напълнях като че ли, но съм много доволна - вече не смърдя на цигари ...
Но наистина трябва да знаеш защо го правиш - иначе няма начин!

bibi_82 16th January 2008 20:54

аз вече втори ден не пуша...вчера свърших кутията си цигари и просто изведнъж реших че повече няма да пуша. не съм го обмисляла предварително. откакто сам пропушила преди 6 години не съм правила никакви опити досега да ги спирам но вече ми писна да ги пафкам честно казано. не е лесно изобщо но се надявам да издържа.не ми се пуши в интерес на истината, не се дразня и някой като запали пред мен, но навика е кофти работа - това е най-трудното за преодоляване според мен. стискайте палци да успея!

apolonia2006 17th January 2008 13:49

браво!ще стискаме палци!!!!а по колко пушеше?

elincee 17th January 2008 14:23

Аз днес си купих една чанта с дъвки за отказване на цигарите и м исля от утре да ги спирам, но пуша по две кутии на ден и незнам дали сте успея, А МНОГО ИСКАМ!!! Някой знае ли колко време е продължава желанието за пушене? Помогнете ми............ :sos:

bibi_82 17th January 2008 14:29

Цитирай:

Първоначално написано от apolonia2006
браво!ще стискаме палци!!!!а по колко пушеше?

средно по кутия на ден, понякога и по-малко, зависи. но кутия отиваше в повечето случаи

Dimitroff 17th January 2008 14:34

Цитирай:

Първоначално написано от elincee
Аз днес си купих една чанта с дъвки за отказване на цигарите и м исля от утре да ги спирам, но пуша по две кутии на ден и незнам дали сте успея, А МНОГО ИСКАМ!!! Някой знае ли колко време е продължава желанието за пушене? Помогнете ми............ :sos:

Кажи на 200 човека, че ги спираш!Не си губи времето с лепенки и дъвки!От РАЗ се спират само! Същия бях - 2 кутии гарантирано-ако излизам вечер още 10-тина цигари ;)

Аз ги спрях на инат + факта, че съм адски горделив и не мога да си позволя да кажа "спирам цигарите" и да не го направя.Думата ми значи много! :cool: :wink:

Gavr1 17th January 2008 20:30

Цитирай:

Първоначално написано от _sladuranka_
е да ама този човек като няма воля... :1246:


Ами и аз това казвам всеки път, когато реша да направя нещо и не става - нямам воля! Да ама мен ако питаш не е от волята, трябва да си много амбициран. Да речем набележи си нещо хубаво в някой магазин и кажи, че ще си го купиш със спестените от цигари пари, не пуши 1 месец и то ще е твое. И съм сигурна, че ако един месец не пушиш ще видиш, че без цигари ти е по-добре и няма да запалиш повече! :wink:

Gia 18th January 2008 06:22

Цитирай:

Първоначално написано от westside85
Цитирай:

Първоначално написано от kukli4ka
Пушенето не е само навик,то е зависимост на организма.И затова отказването от цигарите трябва да е комплексно.В тази ситуация е много важно да не си сам,да имаш подкрепа.Това за създаването на група за взаимопомощ при отказване много ми хареса.Умна идея!

Освен това зависимоста от зигарите е по силна от тази на наркотиците , ако някои се сеща филма "Вътрешен човек" там се разказва как тютюневите компании обработват тютюна , със специални вещества които деистват пряко на мозъка . плюс това се отделя голямо количество
хормон на удоволствието .

Добро утро, за съжаление не само в него, Гришам си изкара цял роман, а се сещам за един добър филм-Thank you for smoking, който иска, може да го гледа.
И според мен, за да се откажеш от пушенето (аз съм непушач от 10 месеца), трябва да няма около теб пушачи, а в Бг всички като че ли го правят. Тук пък е обратното, сега даже забраниха и на бара да се пуши, а при -4 по Фаренхайт не е гот да излезеш навън. Поне аз бях т.нар. социален пушач и като си бях вкъщи сама, не съм имала нужда, но на кафета, барове и клубове как само вървяха кутиите...

hubavelka 19th January 2008 02:06

Че и като правиш секс се отделят ендорфини..... лошо няма, ще се намери начин да ги замести някак.

niki_igra4a 19th January 2008 20:05

Цитирай:

Първоначално написано от elincee
Аз днес си купих една чанта с дъвки за отказване на цигарите и м исля от утре да ги спирам, но пуша по две кутии на ден и незнам дали сте успея, А МНОГО ИСКАМ!!! Някой знае ли колко време е продължава желанието за пушене? Помогнете ми............ :sos:

Никога не съм пушил,но познавам доста момичета,които пушат повече от 2 кутии на ден тежки цигари.Много ми е чудно как тези момичета успяват да поемат толкова огромно количество отрова и не им ли се отразява пагубно!Така че ще ми е любопитно да разбера как се чувства едно такова момиче като теб,пушейки толкова много и какво точно те кара да не спираш да ги палиш една след друга.

ледено_sЪrце 19th January 2008 20:11

Цитирай:

Първоначално написано от Gia
И според мен, за да се откажеш от пушенето (аз съм непушач от 10 месеца), трябва да няма около теб пушачи, а в Бг всички като че ли го правят.

Да ти кажа доскоро беше така, но напоследък все по-голям е % на непушачите. В моя курс сега се оказа, че няма нито един пушач (освен учителя), а си мислех, че повечето ми набори са пушачи, защото нали преди се смяташе за готин порок. :sick: :2055:

snowy 19th January 2008 21:19

Цитирай:

Първоначално написано от elincee
Аз днес си купих една чанта с дъвки за отказване на цигарите и м исля от утре да ги спирам, но пуша по две кутии на ден и незнам дали сте успея, А МНОГО ИСКАМ!!! Някой знае ли колко време е продължава желанието за пушене? Помогнете ми............ :sos:

Пробвай с Tabex. Физиологичната зависимост е няколко дни само (имам предвид пристъпите на зависимост). После е въпрос на преборване с навика. Аз ги спрях от раз. С постепенно намялаване не става просто. Винаги ще се изкушиш да ги увеличиш. Успех!

Gia 20th January 2008 00:51

Цитирай:

Първоначално написано от ледено_sЪrце
Цитирай:

Първоначално написано от Gia
И според мен, за да се откажеш от пушенето (аз съм непушач от 10 месеца), трябва да няма около теб пушачи, а в Бг всички като че ли го правят.

Да ти кажа доскоро беше така, но напоследък все по-голям е % на непушачите. В моя курс сега се оказа, че няма нито един пушач (освен учителя), а си мислех, че повечето ми набори са пушачи, защото нали преди се смяташе за готин порок. :sick: :2055:

Това е супер, само като си помисля как преди се прибирах от заведения направо дрехите ми и косата-всичко с накисване трябваше да бъде.

Disaster92 20th March 2008 22:23

Всичко е до психиката и волята.Аз лично никога не съм пушил.Ако много го искаш ,ще намериш сили да спреш.Всички дъвки и простотии нямат никакъв ефект само си даваш парите напразно.Също така трябва и спрот ,защото напоследък като се заглежам по хората докато варвя по улицата повечето са затлъстели ,водят застоял живот и са с цигара в рака.Само едно не мога да разбера какво е това което ви привлича в цигарите,нямат нито един плюс.Пък и повечето ми съученици си мислят ,че е голяма газария да пушиш и съответно се тровят и дават пари заради еднот нищо.Народа е станал така алчен ,че се чуди какви простотии да измисля само и само да печели пари ,дори не му пука ,че заради неговата алчност и да си направи кефа от пари умират хиляди хора. :(

sibi 20th March 2008 22:34

Чудя се като никога не си пушил, как толкова убедено заявяваш, че всичко е до психика и воля. От цигарите има физиологична зависимост и ако разчиташ само на психиката и волята (както направих веднъж) ще се тресеш като наркоман, който не може да си набави дрогата. Аз използвах "Табекс" и ми беше доста по-лесно от предишния път.
Но както казва Марк Твен - "Няма нищо по-лесно от това да спреш цигарите. Аз съм ги спирал поне 200 пъти".

Lollipop 21st March 2008 10:38

Според мен, нито дъвки, нито глупости помагат. Единственото е волята - решаваш и ги спираш. А пък за момичетата, могат освен това да си представят какви вреди нанасят цигарите на външния им вид и така да се мотивират... :lol:
Цитирай:

Първоначално написано от sibi
Чудя се като никога не си пушил, как толкова убедено заявяваш, че всичко е до психика и воля. От цигарите има физиологична зависимост и ако разчиташ само на психиката и волята (както направих веднъж) ще се тресеш като наркоман, който не може да си набави дрогата. Аз използвах "Табекс" и ми беше доста по-лесно от предишния път.
Но както казва Марк Твен - "Няма нищо по-лесно от това да спреш цигарите. Аз съм ги спирал поне 200 пъти".

Да, обаче някои все пак успяват, т.е тези, които достатъчно си ценят здравето. Явно е въпрос на воля - просто при едни е в повече, при други в по - малко.

sibi 21st March 2008 10:39

Основното е волята, да.

Babri 21st March 2008 11:09

Табекса помага ли?

sibi 21st March 2008 14:36

Цитирай:

Първоначално написано от Babri
Табекса помага ли?

На мен ми помогна. Правя сравнение с предишно спиране на цигарите без помощни средства и определено с Табекс е далеч по-лесно и поносимо. Е, решимостта и волята пак са необходими :)

Dia_t 21st March 2008 14:55

Всичко си е до волята на човек.Съпруга ми на няколко пъти се опитваше да ги спре и табекс е пиел и с дъвки е пробвал,но нищо не му помогна и продължава да си пуши.Докато при мен просто реших и ги спрях,въпреки,че преди това пушех много и все още понякога ми се припалва,но се въздържам. :)

ZANDALEE 22nd March 2008 09:07

С какво действие е табекса?Утолява никотиновия глад или просто като запалиш ти става лошо ли? :?

Nelina_02 22nd March 2008 09:42

Цитирай:

Всичко е до психиката и волята...Ако много го искаш ,ще намериш сили да спреш...
Индивидуално е и зависи от характера на човека.Когато си решил да се пребориш, ще намериш начина за себе си.При мен беше така:
след 11 години просто ги спрях, една сутрин се събудих и си направих кафе,
запалих цигара и ме "удари" главата, "- о така ли?" си викам, ще ме боли глава, ще ми миришат дрехите, устата и всякакви гадости,
скъсах кутията с цигарите и вече 8-ма година не пуша, без нужда от лепенки, терапии и хапчета.
Важното е да се вземе решение за отказване-начина?Кой както го усеща.

sibi 22nd March 2008 10:05

Цитирай:

Първоначално написано от ZANDALEE
С какво действие е табекса?Утолява никотиновия глад или просто като запалиш ти става лошо ли? :?

Утолява никотиновия глад.

Dia_t 22nd March 2008 15:18

Цитирай:

Първоначално написано от ZANDALEE
С какво действие е табекса?Утолява никотиновия глад или просто като запалиш ти става лошо ли? :?

При съпруга ми просто като запалеше цигара,дръпваше два пъти и я хвърляше.Казваше,че вкуса е друг и просто му е неприятна.Това беше докато пиеше Табекс,после като спря да го пие пак му се усладиха цигарките. :(

seduce 22nd March 2008 18:52

Nelina е абсолютно права.Баща ми пушеше по три кутии на ден.Един ден преди седем години каза просто "стига" и от тогава не е запалил.Аз също съм ги спирала така за година и половина,но настъпи доста тежък период за мен и от нерви и притеснение пак ги почнах :evil:

brumbrum 22nd March 2008 18:59

А каква е точно причината за качването на кг след спирането на цигарите?Увеличава се апетита?

seduce 22nd March 2008 19:14

това си е изцяло на психична основа и навик.Когато ги спрях,качих един-два килограма първия месец,защото бях свикнала като нямам работа да припалвам и понеже вече не исках,прибягвах до хладилника.После се усетих,пък и не изпитвах вече нужда от цигара и си свалих натрупаното.Човешкия мозък е устроен да замества една потребност с друга,докато свикне с липсата.

brumbrum 22nd March 2008 19:18

значи, ако спреш цигарите и си запазиш досегашното количество храна няма да качиш?

seduce 22nd March 2008 19:21

не би трябвало да качиш,но ще ти е доста трудно да се сдържаш първите дни.Същото е като да си на някоя върла диета-постоянно мислиш за някакви високо калорични мазнотийки :?

sibi 22nd March 2008 19:35

Аз замествах цигарите с плодове :)


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 17:34.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.