Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Здраве (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=17)
-   -   Запек! :( (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=3008)

Стефан Иванов 22nd December 2006 02:23

Констипацията или запекът може да се дължи на различни фактори – особености в хранителния режим, физическата активност, промени в моториката на стомашно-чревния тракт, анатомични дефекти и др., както и психологическо влияние.

Запекът е свързан с усещане за дискомфорт, подуване и напрежение. Поради тази причина, е много важно да се избере лаксативен продукт, който има ефективно, но меко действие, без да
предизвиква неприятни нежелани реакции.

Общите мерки, които могат да се вземат се състоят в контрол на фибрите в храната, в приема на течности и активна физическа дейност. Те не се отнасят за даден момент на дискомфорт, а по-скоро
като начин на живот за добро здраве.

В останалите случаи е препоръчителна консултация с медицински специалист.

flakita 22nd December 2006 02:23

Запек! :(
 
Здравейте! много се извинявам, че пак пускам тема, но до сега каквото съм писала винаги сте ми отговаряли и помагали, за което много Ви благодаря!!! И сега пак ще си позволя да се допитам до Вас.

ЗАПЕК, ужасен е имам го вече сигорно от 1год. :cry: . Ходя по един максимум 2 пъти седмично и ми е адски тежко и корема ми адски се подува :( . Дори и зеления чай понякога не ми помага! Можете ли да ми кажете нещо ефективно за този проблем? Благодаря предварително!

Shonned 22nd December 2006 09:09

Здрасти!
Много отдавна чета тук, но чак сега реших да се регистрирам, за да ти кажа какво ми помогна на мен. Знам колко е гадно да имаш такъв проблем (като спрях цигарите ми се прояви + още няколко допълнителни условия).
Та има едно нещо в аптеките (няма да го нарека лекарство, защото май не е) - Аллакт се казва. Вътре има същите бактерии като в киселото мляко и сушен чесън на прах. Струва около 2 лв. Една аптекарка го беше казала на майка ми и никой не вярваше, че ще помогне. Почнах го като на шега, защото до сега каквито и хранителни добавки да съм взимала за каквото и да е, ефект не съм усещала.
Пробвай с това. Дано да помогне и на теб!

alica 22nd December 2006 09:17

Здравейте!
На мен ми помагат таблетки сенна или китайския чай. И 2те се продават в аптеките. Но не предозирайте и на прекалявайте, че много боли :D

Shonned 22nd December 2006 10:22

Искам само да отбележа, че Аллакта няма действието на чайовете и разните други разхлабителни. Пише, че възстановява нормалната среда в стомаха.
Божеее, звуча като някоя дистрибуторка :lol: ама наистина е много добро

Police MAIN 22nd December 2006 11:12

Цитирай:

имам го вече сигорно от 1год
:2009:

леля мичИ 22nd December 2006 12:07

Цитирай:

Първоначално написано от Shonned
Та има едно нещо в аптеките (няма да го нарека лекарство, защото май не е) - Аллакт се казва. Вътре има същите бактерии като в киселото мляко и сушен чесън на прах.

От тоя сушен чесън така ще се омиришеш :x , че всичко живо ще бЕга... :lol:

Shonned 22nd December 2006 13:08

Миленче, няма подобна опастност. В капсулки са :wink:

alica 22nd December 2006 13:32

Ако има същите съставки (бактерии, предполагам) като киселото мляко, защо не пробваш с кисело мляко?? Пък и не съм чула досега чесъна да действа слабително!!! а по-скоро предизвиква киселини .......
За запек помагат и коремните преси. :D

flakita 22nd December 2006 14:45

Момичета много Ви благодаря, но нямам възможност (не живея в България :( ) И пак много Ви благодаря, ще се опитам и тък да потърся нещо такова :wink: . Мн мн благодаря!


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 21:13.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.