Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Други интервенции (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=28)
-   -   Всичко за липосукцията и най-вече заслужава ли си? (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=3460)

Nimfea 22nd February 2007 16:11

Всичко за липосукцията и най-вече заслужава ли си?
 
Моя приятелка много се интересува и обещах да питам тук. Има да смъква около 10кг според нея. Структурата и е странна - пълна е само от пъпа до средата на бедрата и то несъръзмерно. Опитвала е много диети, спорт, но слабее навсякъде, изпива се, а лицето И е бая продълговато и без друго. Както и да е!
Въпросите ми са няколко:
Заслужава ли си? т.е. бързо ли се наваксват килограмите след това?
Има ли опастност за живота?
Какво количество чиста мазнина ще се равнява на нейните 10кг за сваляне и въобще колко най-много могат да се източат?
Белези остават ли? Къде?
Колко е възстановителния период?
Каква е цената?

Въобще ще бъдем благодарни за всяка информация, свързана с интервенцията.

Благодаря на отзовалите се!

diastemma 22nd February 2007 20:36

Целта на липосукцията е да оформи тялото, за съжаление не може да послужи за отслабване. Твоята приятелка трябва много сериозно да обсъди на консултация дали и при какви условия при нея е възможна липосукция.

- Изсмуканите мазнини не се връщат ... но при напълняване се трупа мазнина в запазената мастна тъкан. Веднага след операцията човек изглежда по-подут (нормален следоперативен оток), който в голямата си част спада за около 20 дни. В близките 2-3 мес се резорбират и клетките, които са били травмирани от канюлата, но не засмукани.
- Белези - като чертички от дупките за канюлите, стават доста невидими с времето. За корема - в пъпа, и над пубисното окосмяване (централно +- отляво и отдясно). За бедрата - по страничната повърхност (отгоре и отдолу), вътрешната повърхност (отгоре и отдолу), задната повърхност - в сгъвката под дупето (встрани и по средата).
- Количества : изсмуканото не е чиста мазнина (нарича се "аспират"), а е смесена с разтвора, който преди самата липосукция се инжектира в мастната тъкан . Безопасните количества аспират са до 2-2,5 л (на 1 операция), а при количества, близки до 5л се налага професионална реанимация (за възстановяване на загубената кръв, соли и други вещества). Именно големите обеми са с риск за живота.
- Възстановяване : 21 ден се носи еластично бельо, болките са от почти никакви до значителни (в първите дни) - в зависимост от количеството.

diastemma 22nd February 2007 20:40

Безопасните количества аспират са по-малки при по-слаби хора:)

desitta 22nd February 2007 21:38

а става ли чрез липосукция да се повдигне и оформи седалището :?:

diastemma 22nd February 2007 22:51

Липосукция+липофилинг, но според мен за по-траен резултат трябва да се повтори 1 или 2 пъти. Мисля, че Цвета С беше с такава операция..

Иначе траен резултат се постига с протези на дупето, поставят се под мускула.

ivelinna 23rd February 2007 09:08

>>> КИРИЛИЗАТОР <<<
Здравейте
За пръв път посещавам този сайт и много се интересувам от липосукцията на корема и ханша понеже имам голям проблем с тази част на тялото. Само на 20 години съм, а имам огромни паласки и увиснал корем, които са ми генетично заложени (майка ми и баба ми също ги имат).
Опитвала съм какво ли не, но спортът не помага особено специално за "любовните дръжки"
Мисля да си направя липосукция, но не съм запозната.
Моля ви да ми дадете съвет и да ме ориентирате горе долу за цената на една такава липосукция и дали това, че съм на 20 г. има значение

desitta 23rd February 2007 12:09

Цитирай:

Първоначално написано от diastemma
Липосукция+липофилинг, но според мен за по-траен резултат трябва да се повтори 1 или 2 пъти. Мисля, че Цвета С беше с такава операция..

Иначе траен резултат се постига с протези на дупето, поставят се под мускула.

ОК, благодаря ти! :girl_kiss2: аз съм слаба, но намирам задника си за малко увиснал..., затова ми стана интересно да разбера

tania29 23rd February 2007 16:43

Значи при липосукция се дупчи корема на няколко места-така ли? :lol:

bimbi 23rd February 2007 16:55

дупчи се там, където ще се прави липосукцията, не само корема :roll:

Nimfea, липото не е за сваляне на килограми, а за оформяне на тялото. приятелката ти ще свали 10 кила след 5-6 липосукции :roll:

diastemma 23rd February 2007 16:58

Цитирай:

Първоначално написано от bimbi
липото не е за сваляне на килограми, а за оформяне на тялото. приятелката ти ще свали 10 кила след 5-6 липосукции :roll:

АХА! Това имах предвид.


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 14:27.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.