Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Красота (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=23)
-   -   Контратубекс (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=3250)

seadd 30th January 2007 11:32

Контратубекс
 
Някой ползвал ли го е помогнало ли му е за белезите??И за какви белези се ползва ?
Аз имам 2,3 недълбоки белези по лицето от прекарана шарка и реших да пробвам и сега където съм слагала лекарството кожата ми е зачервена (много кофти) и сърби малко :? дали помага или вреди при мен...Така ли трябва да стане?

Българка 30th January 2007 11:55

Ами аз съм ползвала Контратубекс и съм доволна.Преди 2 години карах варицела ама много тежко и абсолютно цялата бях в пъпки.Казаха ми да се мажа с него за да не ми останат белези и наистина ми помогна.Имам само 2 белега които не се оправиха..т.е. те се свиха доста щяха да са много по големи ако не ги бях мазала,обаче точно заради сърбежа и зачервяването спрях.Много ме дразнеше а той просто така си действа,нормално е.Сега се замислям дали пак да не започна да си мажа тези двата белега.Освен на пъпки от шарка го пробвах и на имунизация от онези които се бият в рамото и остават топченца и белези.След 1 седмица мазане ми остана само едно малко светло петънце.Пък като гледам на всички които не го мажат с нищо остава грозен белег.

seadd 30th January 2007 12:53

:roll:

Yansi 30th January 2007 12:58

Срока на годност на контрарубекса е 3 седмици след отваряне на тубичката, провери си го, да не би зачервяването да е от това :roll:
Много по-подходящ за белези на лице е Cicaplast :2003:

seadd 30th January 2007 13:08

хммм.ами значи му е минал срока :? хехех
А това лекарство Янси,продават ли го по всички аптеки?

Yansi 30th January 2007 13:16

да, по аптеките го продават струва 15-16лв и е 40мл :)

Jeni84 30th January 2007 13:24

Вярно ли е 3 седмици срока на гадност след отварянето??????? :shock: Ами то ако имаш само един не много голям белег- мажеш го 3 седмици остава ти половината тубичка, хварляш го и си купуваш нова и така няколко месеца, докато ти се заличи белега, защото от три седмици едва ли ще се заличи????

seadd 30th January 2007 13:28

Да,и аз точно това си помислих,кофти е това...но сега видях че наистина пише на лекарството- 3 седмици,и явно трябва да се спазва..
Ще пробвам другото сега,дано срока му е по-голям :)

Българка 30th January 2007 14:12

Аз пък да ви кажа си мазах имунизацията въпреки че беше изтекъл срока на годност и то не с малко време.Производителите на лекарства попринцип се презастраховат като пишат малко по кратък срок на годност около 1-2 месеца за да няма издънки.А зачервяването и сърбежа не ти е от изтеклия срок спокойно нищо няма да ти стане :lol: Щом на мен не ми стана хем моята кожа е много чувствителна...А за белезите...да веднага след това си ги мазах което е по добрия вариант.При стари белези трябва да си по упорита и да втриваш добре крема.Мен лично ме дразнеше миризмата на лук най много :?

seadd 30th January 2007 14:38

да,знам че зачервяването няма да е от годността,както и сърбежа -това показва че лекарството действа.Мен ме дразни че ходя на червени точки,но предпочитам с лекарство-бавно и сигурно,отколкото да ми горят кожата с лазер и да рискувам да стане по-зле..много ме е страх от този лазер :?


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 12:19.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.