Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Други интервенции (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=28)
-   -   Корекция на уши (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=1100)

Jo 23rd February 2006 15:51

Корекция на уши
 
Здравейте,
първо да кажа, че форумът е супер и може да се намери доста полезна информация, за което благодаря на всички, които така дейно участват.
Виждам, че е писано доста за корекция на устни, нослета и т.н, но това, което мен конкретно ме интересува е корекцията на уши.
От доста години съм се наканила да си направя такава корекция, защото определено май имам нужда. Имам дълга коса, която много бих искала да мога да връзвам и т.н, но уви...разбрахте какъв ми е проблема.
Разглеждала съм всички възможни сайтове за пластична и естетична хирургия. За съжаление май цените на подобен род операции не са ми по джоба за момента...
Моля, ако има някой в този форум, който си е правил подобна корекция или има такова намерение, да сподели всичко.
Предварително благодаря и се надявам на отговор.

лилия 3rd March 2006 13:25

Аз не съм си правила, но бях проучила всичко. В Пловдив подобна операция струва около 750 лв., в София доста повече.
Най-добре е да се направи през студен сезон, защото освен бандажът, който се носи веднага след операцията, после се ходи доста време с лента на ушите и е по-удачно да не е през лятото, а пък може и отгоре да се сложи шапка.

На мен ми обясниха, че много често се случвало после ушите пак да стърчат, така че наистина много стриктно трябва да се носи лентата после.

Аз имах една съученичка с ужасно стърчащи уши, тя има две операции, но нейните бяха перпендикулярни с главата и първият път не се получи добре. Сега си ходи с вдигната коса.

Jo 9th March 2006 12:35

Лилия, имаш ли представа колко е възстановителния период след операцията, как точно става самата корекция и т.н. Ровила съм по сайтовете, но всеки път попадам на различни неща....В София наистина е скъпо да си направиш подобна операция, което е малко странно, защото по всички сайтове на клиники пише, че не била кой знае колко сложна интервенция...най-малкото някои доктори я правят с местна анестезия в кабинетите си...

кити 11th March 2006 02:12

намерих това, момичета и момчета, методът е ендоскопски и е от най-съвременните
http://www.aestheclinic.com/Frame_BG.htm
Есте клиник

Jo 14th March 2006 15:24

А има ли някой, който си е правил подобна операция?

Amelie 1st April 2006 08:07

Jo, напълно те разбирам за какво говориш. И аз искам да си направя същата операция - отопластика. Ще споделя какво ми казаха на консултациите:
1. д-р Бояджиев - ушната мида се счупва (при мен на две места), белегът е под ухото, операцията за възрастни е местна и трае около един час, след което си отиваш вкъщи. Носиш непрекъснато една лента (около седмица) и после още около месец лентата само вкъщи. При него отопластиката е 1 200 лв.
2. д-р Емил Георгиев - пак същото за лентата, като може през тази седмица да се ходи на работа, ако колегите ти не са 'зевзеци', т.е. ако не те притеснява да си с няква лента на главата. Каза ми, че се усеща манипулацията - не болка, а както примерно когато някой ти стисне и 'помачка' ръката. При него е 800 лв.
3. д-р Николай Георгиев - каза ми следното: "ако бяхте моя дъщеря, щях да ви кажа да не си правите, защото при Вас оперативната намеса е минимална. Всичко е в главата". Но аз не се харесвам, все пак :)) При него е 400 евро. Пак същото за носенето на лентата. Пренощуване в болница няма.

Това е, което съм проучила.

Jo 3rd April 2006 10:23

Amelie, много ти благодаря за информацията, доста се изненадах от цените, защото са доста по-ниски от тези, които аз съм гледала. Интересува ме какво ти казаха за рисковете от тая операция, има ли вероятност да не стане нищо и да се наложи повторна интервенция?

Amelie 3rd April 2006 15:32

Ами не (или поне при мене корекцията не е много голяма), дори д-р Н. георгиев беше така мил да ми каже, че 'нямам нужда'. Просто мидата се счупва (при мен на две - горе и долу) и после се носи лента нон стоп една седмица. За подобни рискове дори не идеше реч, дори останах с впечатление, че е съвсем нормална интервенция.

Jo 3rd April 2006 15:41

Мислиш ли да си я направиш тая корекция, аз от доста време съм се решила, но сам можеш да се сетиш какво ме спира...но ще почна да събирам пари и ще отида на консултация, ако не друго, то поне да ми обяснят в прав текст всичко

Jo 3rd April 2006 15:44

...и още нещо, имаш ли идея кой от изброените е най-добър...Из форума четох много кофти неща за всеизвестния Сердев и смятам, че има шарлатания навсякъде... :cry:

Amelie 3rd April 2006 15:50

Ами да, определено съм решила. При мен нещата седят така - искам и липосукция и отопластика. Перфектният вариант е успоредно да ги направя, че като седя вкъши, да е поне за двете неща. Дори д-р Н. Георгиев ми каза, че след като ще е под шапката на една операция, то цената за ушите ще е 250 евро.

Та когато ходих на консултация, действително операцията на ушите изглеждаше като нещо съвсем рутинно (на фона на липоскулптурата).

Мисля, че си струва, защото интервенцията засяга външното ухо и изобщо не стига до вътре. Дори съжалявам, че съм чакала досега. Повечето отопластики се правят на детска възраст с пълна упойка. Проблемът ми е че не знам какво да попитам на консултацията, защото реално не знам нищо за рази операция. Ако има нещо, което те интересеува, ще питам и после споделя:)

Jo 3rd April 2006 15:56

Много благодаря за бързия отговор :) Явно и ти си ентусиаст като мен. Аз също ще продължа да се интересувам, а и е крайно време да почна със събирането на пари. И аз можеше да я направя тая операция по-рано.
Няма ли някой опериран, който да сподели?

Enchanter 1st May 2006 19:05

Здравейте, интерресува ме някой дали...
 
Интересувам се някой дали на скоро е минал през тази интервенция и да ми опише каква е била при него. Аз лично имам опит с такива операции - аз самият претърпях една такава ( но за жалост неуспешна ) преди 2 години. Ако се интересувате от възмойжните усложнения и физическото усещане след това, с удоволствие бих споделил какво горе долу представлява. Аз лично също мисля да се подложа пак на такава операция, но на есен и сега търся правилното място и правилния специялист. В профила ми е посочен email и ICQ. С удоволствие ше отговоря на всеки и ще съм благодарен да разбера за надеждно място, където мога да се подложа на манипулацията.

Aset 1st May 2006 20:21

Enchanter,
Аз, а и предполагам още много форумски колеги се интересуваме от тази операция, при това от първа ръка - от пациент.
Така че когато имаш време, моля те - пиши и за рискове и усложнения, и за това как протече при теб, и за това защо беше неуспешна.
Благодаря!

Jo 1st May 2006 21:18

Здравейте, много се радвам, че отново почна да се пише по болната за мен тема. Радвам се, че и Асет се включи, защото следя форума от доста време и знам, че тя е една от най-заинтересованите и най-знаещите по темите, свързани с пластичните операции, надявам се скоро да има още повече яснота по този проблем. Май доста хора наистина се интересуват от тази интервенция

Amelie 1st May 2006 21:24

Аз вече си ги коригирах (преди 10 дена ми беше операцията). Утре махаме конците. Ще разкажа повече, като се прибера, за да поразпитам доктора дали това е била целта. :lol:

Amelie 1st May 2006 21:33

Цитирай:

Аз лично имам опит с такива операции - аз самият претърпях една такава ( но за жалост неуспешна ) преди 2 години.
При кого се оперира и какво означава да е неуспешна? Моля те за потробности.

Jo 1st May 2006 21:40

Амели, честито, най-после някой да се престраши, мене още не ме е пуснало шубето. Преди няколко години ми правиха друга операция, маха ми тумор с местна упойка и май още ме държи от тогава, а си представям какво е да ти правят нещо на главата....

Amelie 2nd May 2006 18:32

Цитирай:

маха ми тумор с местна упойка и май още ме държи от тогава, а си представям какво е да ти правят нещо на главата....
Видът на двете операции е съвсем различен, не могат и да се сравняват.

Току-що ми махнаха конците и съм много доволна.

Нито боли, дори приятно да гледаш как си променяш вида. Дори лентата, която носих, си беше по мое желание (от страх да не си дръпна ушето), защото трябва да се внимава.

Ако имаш конкретни въпроси (не се притеснявай, ако ти се струват маловажни, необосновани), ме питай :)

Ако можеш веднага да отделиш 800 лв, не се колебай и си запиши дата за операция :) Това е моят съвет, за да си :lol: :lol: :lol:

trini_ti 2nd October 2006 17:18

Аз съм нова тук и точно от операция на ушички се интересувам но ме притеснява факта че някои от вас казаха че не винаги е успешма, имам късмета да не се притеснявам от сумата но кажете от кои сте доволни чувам добри неща за Н.Георгиев но, искам да съм сигорна. А колко точно се носи лентата?

trini_ti 2nd October 2006 22:44

Vessiana, за първите две не знам но за Александровска четох във вестника една статия и там е към 440лв. и имаше интервю с някакъв лекар. Ако си заинтересована мога да ти дам името му и да проверя пишат ли повече.

trini_ti 3rd October 2006 10:03

Точно гледах вестника и се оказа че става дума за Димитър Евстатиев, сигорно доста хубави неща си разбрала за него както и аз. Във вестника пише корекция на клепнали,големи или малки уши-440лв. което си е направо евтино спрямо при Н.Георгиев към които мен ме носочват. Кажи какви точно подробности те интересуват не че аз сум много на ясно просто чета. А вав моита тема- обмислям операция и се 4удя при кои, точно са ми дали няколко имена на добри лекари ако искаш провери

trini_ti 3rd October 2006 14:56

Честно казано си нямам и на идея какви са вариантите знам че искам хубави ушички които да си показвам на волиа а не със срам не че някои изобщо ги забелязва моите но на мен ми пречат

vessiana 3rd October 2006 18:35

Съобщенията ми се изтриха,защото бяха на латиница. Та знам за какво говориш,защото и аз искам същото :girl_dance:

trini_ti 3rd October 2006 20:18

ти кага ще ходиш на консултация в Александровска

кити 3rd October 2006 20:35

Някой най-после ще каже ли нещо съществено по темата... :roll:

vessiana 4th October 2006 12:41

trini_ti,в момента не съм в България,но мисля веднага като си дойда да отида т.е. кам края на месеца :)

trini_ti 5th October 2006 18:34

VESSEANA отидох на консултация при Георгиев и засега сyм много доволна освен от това че качи наи нагло цената. Аз от самото начало се правих че и бъкел си нямам за да видя тои какво ще предложи и т.н. и иавно реши че и за цената не знам която маи при него си е 400 евро и ми каза 550 но иначе сум наистина МНОГО ДОВОЛНА ОТ НЕГО ПП: то нали и не аз плащам :1207:

vessiana 5th October 2006 20:19

Защо ти е казал по висока цена,това си е малко гадничко:twisted: А за методите какво ти каза той по кой работи:?: Аз мисля,че трябва да отидеш поне при още 1-2-ма не се ограничавай само с него. Това е моя съвет,ако искаш го вземи под внимание :)

danitta 6th October 2006 05:57

Цитирай:

Първоначално написано от trini_ti
и иавно реши че и за цената не знам която маи при него си е 400 евро и ми каза 550 :

Oт къде разбра,че цената при него 400Е? Някой ти беше казал, или Георгиев преди консултацията ти е казал?

trini_ti 6th October 2006 10:05

Или ми беше казано от някои или го прачетох някъде вече не помня. а ако прочетете подробно темета "какво ще кажете за доктор Н.Георгиев едно момиче сащо го е била хванала но със 1000лв. аз със сигорност ще посета поне още двама лекари и ако ми дадат 400лв. за една и саща операция екстра. Тои ми каза че работи само с изпилване и обясни че при другите видове не винаги е сполучлива операцията.

vessiana 10th October 2006 20:45

trini_ti какво стана ходи ли и при други доктори на консултации :?: Разкажи ми моля те:!: :)

krase_n 15th October 2006 10:56

Видът на двете операции е съвсем различен, не могат и да се сравняват.

Току-що ми махнаха конците и съм много доволна.

Хораааааааа прочетох всичко и неразбрах къде е най-добрата клиника, болница и доктор. Ще се радвам ако някой, който вече се е оперирал да сподели .......... Благодаря на всички предварително

trini_ti 15th October 2006 11:35

Не успях все още да стигна до други защото се разболях, аз много искам да се свържа с Динав, Евстатиев и Стоянаов (като за Евстатиев съм с предварителна много добра настройка). Ще ви пиша веднага след като се сваржа с някой от тях, нека първо оздравея

krase_n 15th October 2006 20:29

Дано това да е скоро :D

vessiana 16th October 2006 10:01

trini_ti желая ти скорошно оздравяване :)

vessiana 16th October 2006 11:07

Цитирай:

Видът на двете операции е съвсем различен, не могат и да се сравняват.

Току-що ми махнаха конците и съм много доволна.
Извинявай,но нещо не разбрах ти си си правил такава операция така ли?Каде си я прави?Каква е разликата между двете операции?Моля те разкажи ни повече :)

trini_ti 16th October 2006 23:08

Мерси :D , аз силно се надявам да успея да ида поне при още един тази седмица. Някои знае ли как да си запиша час при Евстатиев в Алвксандровска?

vessiana 17th October 2006 13:09

02/952 60 39 това му е служебнияj телефон. :)

krase_n 17th October 2006 17:45

"vessiana" Не съм си правил операция - просто исках да цитирам ........... Иска да си маправя операция ама незнам къде и как - сега се уча от вас :lol: Който се е подложил вече може да сподели. "vessiana" ти от кои си - правили или желаещи за операция ?


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 18:56.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.