Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Диети (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=16)
-   -   Въпроси всякакви - за семки, бонбонки, калории и всичко (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=3559)

apoklistika 27th March 2007 16:39

Бе за мен солта си е направо фатална :lol:
Аз по едно време си носех сварено пилешко или пък пържола в една кутия, начини има :wink:

TedyK 27th March 2007 17:06

Цитирай:

Първоначално написано от denissse
... не вярвам да е чак толкова фатално :roll:

зависи какво се опитваш да постигнеш. то тогава и кремвирш може да хапваш в офиса.

Nezinka 27th March 2007 17:11

разбира се че има начини, аз се разхождам с две кутии- едната със салата, другата със обяда...няма как:)

Mena 27th March 2007 20:38

Цитирай:

Първоначално написано от flakita
И аз да питам нещо :oops: .. Някой има ли представа колко калории е едно личи?

Калориите в личито са само 64 на 100г. На мен обаче вкусът му не ми допадна особено :?

Nezinka 27th March 2007 20:45

не съм виждала такова животно през живота си...какъв вкус има това Личи???
Едит: прочетох статията и разбрах...ма много въглехидрати:)

TedyK 27th March 2007 20:48

поредната излишна глезотия без която може да мине живота.

flakita 27th March 2007 22:27

[b]1
Цитирай:

Първоначално написано от Mena
Цитирай:

Първоначално написано от flakita
И аз да питам нещо :oops: .. Някой има ли представа колко калории е едно личи?

Калориите в личито са само 64 на 100г. На мен обаче вкусът му не ми допадна особено :?

ЪЪ ами това не съм го пробвала, амах предвит ей това. Но не знам то това и отвътре е различно. Мойто е с кръгла костилка :roll: .
Но МНОГО БЛАГОДАРЯ все пак за отговора ти :D !

2
Цитирай:

Първоначално написано от alica
Цитирай:

Първоначално написано от ribka
А някой чувал ли е за "коктейли" от кисело мляко+лимонов сок и прясно мляко+портокалов сок?Нещо някога съм чувала ,че били полезни и действали добра за отслабване и, понеже, от днес съм на диета на д-р Байкова та се сетих за тези работи.
П.П. Може да съм объркала какъв сок с какво мляко се смесва,ама тези комбинации ми са в главата.

аха. отслабва се. така добре се пресича млякото,че ще си издрайфаш червата. :1242:

Хмм, а може ли по-подробно :oops: :lol: . Дали наистина разхлабва :roll: . Защото моят прословут проблем с корема вече ме побърква :girl_hysteric: . Наистина звучи ефикасно кисело мляко с лимонов сок, а прясно мляко с портокалов сак даже и вкусно звучи :lol: . Някой може ли да ме светне малко по-добре с тези "отвари" :lol: . МОЛЯ ВИ 8) . Всмисъл какви количества, как и т.н.
Мерси Предварително :D !

Mena 27th March 2007 23:35

Flakitka, това значи те е интересувало :wink:

flakita 27th March 2007 23:51

Mena много ти благодаря :D ! На мен до там ми е ъкъла даже и в wikipwdia да не потърся :2010: :lol: . Мерси много :D !

А за това с тези мляка и сокове(за разхлабването дето е
:lol: ), някой знае ли :oops: . МОЛЯ ВИ КАЖЕТЕ, че пак ме е хванал запека :oops: :oops: :lol: .

леля мичИ 28th March 2007 06:41

Цитирай:

Първоначално написано от flakita
Наистина звучи ефикасно кисело мляко с лимонов сок

Не знам как ти звучи , но със сигурност ще е ефикасно с обратно действие и ще ти предизвика още по-гаден запек.... :?

alica 28th March 2007 08:03

Flakita, вземи се храни нормално без разните му там junk foods. Бъди малко по-търпелива с тялото си. Яж си зеленчуци и месо. Наблягай на зелените. Като му даваш на тялото необходимата енергия в полезни храни и то ще ти се отблагодари с изхвърляне на отровите.
Избягвай поне за 2 седмици млечните и ефекта ще дойде. 8)
Успех.

katie 28th March 2007 11:31

Цитирай:

Първоначално написано от TedyK
поредната излишна глезотия без която може да мине живота.

живота може да мине без много работи. :lol:
И защо личито да е глезотия, само защото не е познато по нашите земи? Азиатците сигурно не са на същото мнение. Плод като плод, аз лично много го харесвам. Въпрос на вкус.

flakita 28th March 2007 13:28

милена 077, oхх мерси, че ми каза, че иначе с моя ЪкЪл :oops: :oops: . Благодаря ти много :D ..
alica :D , ами аз гледам да не ям от тези fast foods, даже изобщо не ям от там(да не чува дявола :? ) :D . Но то не знам, аз от бебе съм била със затегнат корем и едва ли че се оправи :? . Аз наблягам точно пък на млечните продукти :oops: , защото не ям месо и една лекарка супер много ми се скара да ям млечни продукти(поне кисело мляко и пряасно). Защото ако не съм ядяла хептен съм щяла да спра развитието на организма и т.н. 8) ...
Момичета много БЛАГОДАРЯ, че ми отговорихте на въпросите(особено за киселото мляко с лимонов сок :oops: :oops: :oops: )!
Мерси :D !

alica 28th March 2007 18:04

Наблягай на зеленото. Млечните подуват. 8)

aniK 28th March 2007 20:25

А това личи има ли го в БГ? Ще погледна в Пикадили. Мож да съм безвъглехидратна, но ще се прежаля да го пробвам, описанието много ми хареса :D
Аз да си призная - от една година не ми се е прияждало сладко, а напоследък ми минават такива срамни мисли през главата и си угаждам с банан :oops: Всики ми дуднат колко съм слаба, а мен от известно време много ме боли глава, особено по време на тренировка и започнах да се опасявам, че губя сили ... Освен банана и пустото кашу ме изкушава :twisted:

Mena 28th March 2007 20:59

В Пикадили можеш да намериш и личи и рамбутан(космато личи), аз там съм си купувала.
Като избираш личито внимавай да не е много сбръчкано и да няма петна, а месото вътре трябва да е бледо розово, това са признаци, че е прясно.

Nezinka 28th March 2007 21:06

Цитирай:

Първоначално написано от aniK
особено по време на тренировка и започнах да се опасявам, че губя сили ... Освен банана и пустото кашу ме изкушава :twisted:

Аз умирам за кашу. мога да изям цяла опаковка без да ми мигне окото! Въобще за ядки си умирам!
Аз също съм на 20-25гр въглехидрати на ден и се надявам да сваля килата, които имам да свалям и да почна бавно да вкарвам плодове, защото без тях не мога да живея просто. Сега тук е сезона на гроздето и са го изтипосали навсякъде и аз като едно Гаврошче зяпам жално...
Но ядки доколкото знам може да си позволиш при НВД...така че хапни си кашу и не се тревожи.

alica 28th March 2007 22:09

Може но по-леко. Добри са бадеми, лешници, орехи.

aniK 29th March 2007 06:04

Цитирай:

Първоначално написано от alica
Може но по-леко. Добри са бадеми, лешници, орехи.

Знам аз... :( , но кашуто ми е най-вкусно, а то е с най-много въглехидрати. Освен това сурови пък хич не са сравними по вкус с печените :cry:
Успокоявам се, че все пак едно прегрешение може.
Nezinka, и аз умирах за плодове и се чудех как ще карам без тях, но се свиква. Все пак не съм ги изключила напълно: сега хапвам преди обяд портокал или киви. КОгато излязат черешите, ягодите...пак ще си хапна, но малко, да не изпусна сезона. Едно време изяждах по килограм череши наведнъж и се успокоявах, че нищо не съм яла, а тумбакът ми като бременна хлебарка :P Все пак гроздето, динята, бананите...гледам да не ме съблазняват -- калявам си волята :D

Nezinka 29th March 2007 19:14

Хех, аз гледам да ям точно сурови орехи, бадеми и лешници, но потвърждавам,че като са печени направо са неустоими. А кашуто е едно мазничко, аз пробвах да ям сурово, но няма нищо общо.
А колкото до плодовете, то наистина се свиква предполагам, но да се лишиш от такова удоволствие...парче студена диня в жарък летен ден....незнам дали съм готова на такива жертви.

Цвета С 30th March 2007 17:49

и аз не знаех , ама свикнах , явно е въпрос на навик .Лошото е ,че забравям вече за плодавете , а не е хубаво д се лишавам напълно от тях!!

Venice_2 31st March 2007 09:34

:)

karine 31st March 2007 13:35

Цитирай:

Първоначално написано от Цвета С
и аз не знаех , ама свикнах , явно е въпрос на навик .Лошото е ,че забравям вече за плодавете , а не е хубаво д се лишавам напълно от тях!!

Не ядеш плодове :shock: ама защо? Аз основно на плодове живея, всеки ден изяждам около килограм ябълки или портокали, киви и се чувствам много добре, освен това от както започнах да се храня така свалих килограми, а сега си подържам едни и същи :) Явно си е до организъм, ама пък съвсем да не ядеш :roll: не мога да го разбера това :?

apoklistika 31st March 2007 13:39

И аз не ям плодове, от няколко години, просто, защото не са ми по вкуса, а и по- добре така като гледам.
Преди 1-2 месеца имах един пристъп и си купих грозде, това ми беше единствения плод от не знам колко време насам :roll:
За сметка на това, без зеленчуци не мога да живея :2034:

Lady1357 31st March 2007 13:45

Цитирай:

Първоначално написано от karine
освен това от както започнах да се храня така свалих килограми

Колко килограма свали?

karine 31st March 2007 14:22

Цитирай:

Първоначално написано от Lady1357
Цитирай:

Първоначално написано от karine
освен това от както започнах да се храня така свалих килограми

Колко килограма свали?

5кг за около 4 месеца, все пак аз освен плодовете си хапвах и други неща без захар под какъвто и да било вид. А плодовете ми помогнаха да се откажа от болкуци като солетите , бейк роуса и тем подобни, винаги, когато ми се прияждаше си хапвах някакъв плод, все пак знаем каква е разликата между една ябълка и една вафла :wink: няма да лъжа не съм спортувала , все се каня ти знаеш :D , ама си оставам с каненето, иначе си ядях месо, хляб(пълнозърнест и ен по 10 филии на ден все пак), яйца, кисело мляко, 4 месеца не бя х яла нищо сладко, но вече като ми се прияде си хапвам е разбира се това се случва 1-2 седмично и така

Nezinka 31st March 2007 15:16

Цитирай:

Първоначално написано от Venice_2

Кашуто е една от храните, които по принцип никога не се продават сурови. Кашуто, което е без сол и има доста суров вид и вкус, всъщност е било топлинно обработвано при отстраняването на черупките. Сурово кашу може да се купи единствено от специални доставчици на сурови храни на десеторна цена.

Винъс, че защо ме баламосват тука навсякъде,че е сурово? Наистина има вид и вкус на такова, едно бяло бяло и жилаво...а как наистина изглежда суровото кашу?

XunokpaT 31st March 2007 18:33

Абе хора утре съм на екскурзия и понеже ше пътуваме над 6 часа трябва нещо да се гъчи в рейса :lol: ... хората ше ядат шоколади ,вафли ,солети,чипсове и такива глупости ,а аз мисля да си направя сандвичи от пълнозърнест хляб Бонус,какавал и шунка , обаче трябва да има и нещо по-така за хапване ,та мисля да си взема 100гр стафиди и 100гр бадеми.Стават ли? Какво ви е мнението?

apoklistika 31st March 2007 18:54

На мен лично ми е много като количество, ама ти си момче все пак.
За стафидите обаче не знам, замени ги по- добре с някакъв пресен плод, вземи си 2-3 ябълки например вместо тях.

XunokpaT 31st March 2007 19:14

Цитирай:

Първоначално написано от apoklistika
На мен лично ми е много като количество, ама ти си момче все пак.
За стафидите обаче не знам, замени ги по- добре с някакъв пресен плод, вземи си 2-3 ябълки например вместо тях.

Добре стафидите отпадат БТВ ей сега отидох до магазина и си взех 2 ябълки и 100гр либлибия :) ... за нея мнение ?

Nezinka 31st March 2007 19:28

Леблебията е ок:)има някъде около около 300 калории, малко мазнини и много въглехидрати

blagovest 31st March 2007 19:35

Цитирай:

Първоначално написано от Nezinka
Леблебията е ок:)има някъде около около 300 калории, малко мазнини и много въглехидрати

Mnogo malko hrana...iaz si pove4e plodove...

XunokpaT 31st March 2007 21:27

Цитирай:

Първоначално написано от blagovest
Mnogo malko hrana...iaz si pove4e plodove...

Спокойно :) това няма да е за целия ден ,а за в рейса ... иначе като спираме из разни градове ше минавам през магазина за пилешки пържолки и кисело млекце 2% масленост :D

pisety_be 2nd April 2007 09:04

ами дали е много калорично за закуска да ям обикновени бисквити "ЗАКУСКА" натопени в кисело мляко като кашичка.Като малка много го обичах и пак ми се е дояло,ама ме е страх малко

cocolino 2nd April 2007 13:13

Ох, ох...ами щом са бисквити :P какво да ти кажа, голяма глупост са си бискивитите, по-добре нещо по-здравословно за закуска, но от друга гледна точка - сутрин може да си позволим най-много глезотийки и повечко въглехидрати.Аз пък обожавам бисквити "Еверест" с кисело мляко "Елена"2%, но не съм яла от месеци, защото като почна, мога да изям сигурно 10 бисквити неусетно и какво станало 1 кофичка и 10 бисквити - хоп 600 калории :?

krisi_pat 3rd April 2007 16:02

искам да питам за семките...калорични ли са мн и колко калории има примерно в 100гр

bimbi 3rd April 2007 16:05

ти как мислиш...олио правят от тях все пак 8)

Nezinka 3rd April 2007 16:27

Цитирай:

Първоначално написано от bimbi
ти как мислиш...олио правят от тях все пак 8)


Хаха, Бимбе, пълно 6! :1223: :1207: :1203:

neli4ka 3rd April 2007 17:01

Ако не се лъжа са малко повече от 900 калории. :roll:

Mena 3rd April 2007 21:00

Цитирай:

Първоначално написано от krisi_pat
искам да питам за семките...калорични ли са мн и колко калории има примерно в 100гр

Kaлории и т.н. в слънчогледовите семки


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 18:29.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.