Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Диети (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=16)
-   -   Въпроси всякакви - за семки, бонбонки, калории и всичко (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=3559)

krisi_pat 3rd April 2007 21:09

Цитирай:

Първоначално написано от neli4ka
Ако не се лъжа са малко повече от 900 калории. :roll:

:cry: :cry: мерси

Mena 3rd April 2007 22:34

По-точно са около 620кал на 100гр.

Venice_2 4th April 2007 22:36

:)

Nezinka 4th April 2007 22:53

Цитирай:

Първоначално написано от Venice_2
ПС Благодаря ти за ъпгрейда от "Венис" на "Винъс" :)

Aма моля ти се, дойде ми отвътре:)
А иначе е полезна информация, няма сега и това да тръгна да си поръчвам:) Те са достатъчно скъпи тез ядки и без да се изгъзарявам

aniK 5th April 2007 06:05

Някъде бях чела, че суровото кашу е отровно и се чудех как така продават сурово, а то кава била работата :idea:

Pimpin 5th April 2007 16:42

Assi4ka пита:

Колко калорий има в 100г домашни курабийки(приготвени не с мас,а с масло)?
Също така и в кроасаните на СЕВЪН ДЕЙС?

И още нещо:
как да разбера от колко калорий точно се нуждая на ден?!Всеки сайт ми показва различно...

моля,пишете

PassiON_ 5th April 2007 16:47

И някой я беше питал ... с колко яйца е замесено тестото? :)

assi4ka 5th April 2007 17:11

ПЛС!!!!
Кажете ми колко калорий има в курабийки_домашни-не с мас,а с масло) и на кой от всички сайтове да се доверя за дневната ми нужда от калорий!ПИШЕТЕ моля :roll:

PassiON_ 5th April 2007 17:23

Мен твоя въпрос ми звучи малко като шега...
корабии с масло, маргарин, мас или каквото и да е това, не мисля че са нещо което може да се яде по време на диета ... освен ако диетата ти не е за напълняване.

Armand 5th April 2007 17:27

:) хихи, това е като вица за американеца, дето си взима пържени картофи, хамбургер, втори хамбургер и диетична кола, понеже отслабва :)

neli4ka 5th April 2007 17:27

Цитирай:

Първоначално написано от assi4ka
ПЛС!!!!
Кажете ми колко калорий има в курабийки_домашни-не с мас,а с масло) и на кой от всички сайтове да се доверя за дневната ми нужда от калорий!ПИШЕТЕ моля :roll:

Абе ти подиграваш ли се с нас? :1230:

assi4ka 5th April 2007 17:42

ох,кой говори за диета в момента!На Великден искам да си хапна!!!Ако някой знае да каже
И с какво по-точно се подигравам бе,а!?!? :2014:

Nezinka 5th April 2007 17:50

БЕ МА, айде без любовни изказвания- то е ясно че имат много калории...колкото едни сладки бисквити да речем. На око сигурно 400 на 100 грама не ти мърдат. Да ти е сладко.

assi4ka 5th April 2007 17:52

10x Няма начин да не ми е сладичко :1225:

aivito 6th April 2007 07:40

мюслито
 
Аз да питам,изчетох много неща за мюслито,но как го ядете?В смисъл, аз си го правя с прясно мляко ама все нямам време да го изчакам и то плува отгоре!А и какъв вид мюсли си вземате, защото има 1000 вида, някой са даже с шоколадови неща вътре,което автоматично ги изключва от менюто на отслабващия!Мисля, че по полезно е 1 купичка мюсли сутрин,отколкото нищо, и на обяд да си иззверял от глад и да погълнеш каквото ти е пред очите!

PassiON_ 6th April 2007 07:48

Аз ям овесени ядки, финни. Правя си ги с прясно мляко, мед и канела. Като се постопли млякото слагам на око мюсли, намалям огъня на котлона и ги оставям да поврат малко, за да омекнат. А накрая си слагам и малко масло за по вкусно.
А преди си копувах хрупкави мюслита (с лешник ми бяха любимите.... но незнам защо тази марка нещо изчезна от пазара, или аз поне скоро не съм ги виждала). Тогава си ги хапвах или само така или с обикновенна активия.
Другите мюсли много време трябва да ги чакам да омекнат или от вечерта да съм ги накиснала ... нещо което ще ме домързи да го направя :lol:

cranberry 6th April 2007 09:15

Цитирай:

Първоначално написано от PassiON_
Аз ям овесени ядки, финни. А накрая си слагам и малко масло за по вкусно.

то хубаво, ама комбинацията въглехидрат + мазнина не е най-удачната...

assi4ka 6th April 2007 10:31

Цитирай:

Първоначално написано от assi4ka
на кой от всички сайтове да се доверя за дневната ми нужда от калорий :roll:

моля ви,кажете ми.Един сайт казва 1500,друг-1800,а трети чак 2158 калорий на ден.Вие как си ги определяте? :2022:

PassiON_ 6th April 2007 10:36

Знаам :P
въглехидрат + белтък да не се смесват. Макар, че в прясното мляко има повече въгхелихдарти отколкото белтъци.
Но засега така, после (от другата седмица) ще почна да си го правя с чай...
пък и аз пак съм гладна и ми е празно стомахчето, въпреки че доста си хапнах сутрина. И вече и 2 л. с вода съм изпила .... чакам с нетърпение да стане 12:30 и да почна да си приготвям обяда :lol:

assi4ka 7th April 2007 08:41

Цитирай:

Първоначално написано от PassiON_
въглехидрат + белтък да не се смесват

myxaxaxxaxaxax :lachen: :lachen: :lachen: :2023: :2023: :2023:

PassiON_ 7th April 2007 09:05

:girl_in_love: И аз те обичам assi4ka.
По принцип това е идеята на разделното хранене, ако не знаеш да ти го кажа. Целта е храната по-лесно да се освои от организма.

А аз после зацепих, че мацката която ми е писала е имала предвид маслото. То се иска да се чете :lol: а не да се бърза :lol:

малко инфо:
За да се разградят, мазнините трябва да се комбинират с въглехидрати, иначе те не изгарят напълно и оставят отровни остатъци в организма. В това се състои диетата на Аткинс, която позволява всякакви мазнини, но изключва всички въглехидрати, което определено води към отслабване, тай като мазнините не могат да изгорят напълно. Това обаче създава сериозни здравни проблеми - последствия от отравяне от остатъците, които не са разградени.
...
При нормално хранене ние се нуждаем само от минимум чисто мастни продукти, защото млечните произведения, рибата и зърнените храни съдържат достатъчно мазнини, необходими за тялото, т.е. четири пъти по-малко мазнини, отколкото въглехидрати.
Като общо правило обаче по-добре е по време на диета за отслабване да се изключат всички добавени мазнини и да се подберат най-малко мазните храни, за да може тялото да използува резервите от мазнини за получаване на енергията или калориите, необходими за функционирането му.
Следва да помним, че един минимум от мазнини е необходим за смазване на дебелото черво и за разграждането на някои витамини, разтворими в мазнини (А, Д, Е, F)
Най-мазните храни иследователно най-калоричните са маслото, сиренето, сметаната, жълтъкът, червеното месо (от добитък), тъмнокожите риби (сьомга, тон, херинга, скумрия, сардини), маслините, авокадото, ядките, като орехи, бадеми, фъстъци и др.
Най-здравословните, най-чистите масла се получават при първа екстракция и нормална температура, защото високите температури, използувани при рафинирането, рушат витамините и наситените мазнини.


Та това е от мен.

assi4ka 7th April 2007 09:41

Благодаря,благодаря :wink:

Вяж ся,аз се хиля,шото не вярвам на разделното хранене(аз се храня в ЗОНАТА).Иначе може на теб да ти действа,ама за мен си е shit :2020:

PassiON_ 7th April 2007 09:55

Право на избор ...
аз не обичам да гладувам. А и във всички книги които съм изчела до сега, макар и да не са много ...Комбинацията между белтъчини и въглехидрати е дадена като лоша.
А и ако трябва да съм чесна, когато по една или друга причина направя такава лоша комбинация и после ми е страшно тежка на стомахчето. Вчера например, правих руло Стефани. Изядох едно парченце от него с една малка топка ориз ... ми вече е обяд мен ми е още тежка на стомаха и даже ми ври кисело :( .
Е все пак ще тренирам после ... но осещам как повече няма дя го опитам ролото :(

mlc 9th April 2007 19:02

Здравейте на всички.. искам да попитам за една комбинация дали е подходяща,защото лично на мен ми е вкусно, а и доста ме насища.Става въпрос за комбинация извара с варени яйца (някой път и малко пуешко прибавям).Мисля че е подходящо за периода около Великден, но все пак изкажете мнение

Nezinka 9th April 2007 19:27

Ако ти е вкусна тази комбинация е идеална за вечеря и при НВД режим на хранене. Ако настрани сложиш и една зелена салатка, става перфектно.

PassiON_ 9th April 2007 23:00

И аз съм на същото мнение. Но с желтъците на яицата не прекалявай. Да не са повече от 2 желтъка на ден.
А храните са се в групата на белтъчините, така че няма проблем да ги комбинираш те лесно се освояват от организма.
А това е добра идея за чудещите се какво да си хапват :) като мен например :lol:

Dex 12th April 2007 10:07

Соя

emisof 12th April 2007 11:21

Тия сандвичи са около 250 ккал, но да ядеш
Цитирай:

Първоначално написано от Dex
тофу,... соева майонеза...

:3000: :3000: Не ми се вписва в никакъв хранителен режим, освен ако не вегетарианстваш, но дори и тогава соята е много лош избор.

Dex 12th April 2007 11:48

Цитирай:

Първоначално написано от emisof
Тия сандвичи са около 250 ккал, но да ядеш
Цитирай:

Първоначално написано от Dex
тофу,... соева майонеза...

:3000: :3000: Не ми се вписва в никакъв хранителен режим, освен ако не вегетарианстваш, но дори и тогава соята е много лош избор.


А защо соята да е лош избор :roll: ,

emisof 12th April 2007 12:12

Ми ето виж тук например :) или тук , но по-важното е, че огромния процент от соеви продукти на пазара са направени от генно-модифицирана соя.

Nezinka 12th April 2007 17:48

Айде пак по мойта любима тема:) Аз съм с единия крак в гроба според всички тука,защото ям тофу, пия соево мляко на поразия и ям печена и варена соя...Винаги гледам като взимам нещо соево да пише,че е произведено от Органична Соя...демек не е обработвана, модифицирана и тн по никакъв начин. Незнам доколко е истина, но аз си се успокоявам.

katie 12th April 2007 18:26

Цитирай:

Първоначално написано от Nezinka
Айде пак по мойта любима тема:)

Виж къде се засичаме пак... :wink: И аз днес се чудих, да отговарям ли, да не отговарям...

Моето мнение е, че малко соя, от био магазини няма как да навреди. Тя не е генно модифицирана, щом е био, и е обработвана без отровни химикали. Естествените вредни вещества, които се съдържат в соята будят противоречиви мнения. Има учени които казват - very good. Има учени, има даже цяло движение (напр. http://www.soyonlineservice.co.nz/), което е едва ли не на мнение, че соята е дяволско растение. Аз съм останала с впечатлението - всеки пише за което му плащат. Но даже на горе посочената страница пише следното - не соя, а МНОГО соя може да бъде вредна. На девойката с единия сандвич тофу нищо няма да и стане. Nezinski, ти му мисли. :)

А това за ген модифицираните храни, ако си мислите че е само соята...

Nezinka 12th April 2007 18:44

Цитирай:

Първоначално написано от katie
Nezinski, ти му мисли. :)

Katie, събрахме се:) :girl_in_love: Аз още си мисля активно по-въпроса и наистина може да понамаля малко количествата, но все пак всичките му там японци и китайци що соя ядат, не от днес или от вчера...пък се множат като мушици. Ако беше толкова вредна, щяха да се проявят някакви явни белези за това...Пък да видите какво соево шоколадово мляко си пийвам- само 70 калории и 1гр въглехидрати. Как да го спра?:)

Venice_2 12th April 2007 18:52

:)

flakita 12th April 2007 22:11

Само да попитам :lol: . Можете ли да ми кажете какло калории има горе долу в една тиквичка(не такава голяма оранжева, а тези дето обикновенно се пържат :wink: ).
Мерси предварително :D !

Venice_2 12th April 2007 22:54

:)

flakita 12th April 2007 23:22

OOO супер :lol: . Метси много :D .

Dex 13th April 2007 09:07

Цитирай:

Първоначално написано от Nezinka
Цитирай:

Първоначално написано от katie
Nezinski, ти му мисли. :)

Katie, събрахме се:) :girl_in_love: Аз още си мисля активно по-въпроса и наистина може да понамаля малко количествата, но все пак всичките му там японци и китайци що соя ядат, не от днес или от вчера...пък се множат като мушици. Ако беше толкова вредна, щяха да се проявят някакви явни белези за това...Пък да видите какво соево шоколадово мляко си пийвам- само 70 калории и 1гр въглехидрати. Как да го спра?:)

Ами това шоколадово соево мляко, за което пишеш ти ли си го правиш или си го купуваш готово? :roll:

katie 13th April 2007 10:27

Цитирай:

Първоначално написано от Dex
Nezinka, искам да те попитам откаде мога да си намеря соево мляко? Много ми се ще да го опитам :? :) А как е на вкус, различава ли се от кравето мляко? Ами това шоколадово соево мляко, за което пишеш ти ли си го правиш или си го купуваш готово? :roll:

Миличка, Nezinka живее в америка. В България незнам дали има вече соеви млека... Иначе аз също обичам соево мляко, а пък соевото кисело мляко ми е по-любимо от кравето.

Mena 13th April 2007 10:46

Соево мляко можеш да си купиш от Пикадили, хладилната витрина до млечните продукти, предлагат и българско и вносно. Българското соево мляко е с натурален вкус, а вносните са с вкус натурален, ванилия, капучино...Там има и най-различни други соеви продукти.
Мисля, че ги има и в повечето магазини за диетични храни.


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 03:47.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.