Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Женски Фитнес (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=12)
-   -   Йога или Пилатес (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=9143)

bebe_lav4e 5th July 2009 20:43

Йога или Пилатес
 
Здравейте, скоро попаднах на форума и ми е много интересно. Има изключително полезна информация.
Бих искала хора с повече опит да ме насочат кое от двете да избера: йога или пилатес :wall:
:oops: разгледах другите теми, но чесно казано не намерих нищо за йогата, ако съм пропуснала нека модераторите да си свършат работата.
Предварително благодаря :D

MandarinaDuck 8th July 2009 21:14

Аз лично предпочитам Пилатес...

rokoko 8th July 2009 22:20

и аз , по-забавно ми се струва

Illusion 8th July 2009 23:58

Аз лично наскоро започнах да се занимавам с пилатес, и много ми харесва, но мисля, че и йогата е полезна :lol: Така че давай и двете :)

swe3tynka 9th July 2009 08:11

Ако искаш оптимални резултати- цялостно стягане, оформяне и тонизиране- ти препоръчвам и двете! :2003:

patrisha 10th July 2009 11:58

А защо не каланетика ? Аз редувам пилатес с каланетика и съм много доволна. Е, преди ходех на тае-бо, то ми харесваше още повече, но сега временно съм го преустановила поради проблем с кръста.

aniK 10th July 2009 14:06

Сори за невежеството, някой ще ми обясни ли в най-общи линии разликата между пилатес и каланетика :roll: :roll: :roll:
Аз съм фитнес-фен и тези гимнастики са ми малко .... неясни :oops: Правила съм един път каланетика, когато трябваше да взема подпис за спорт в университета. В един ден участвах в 3 часа аеробика и 1 час каланетика :mrgreen:

patrisha 10th July 2009 14:35

При каланетиката упражненията са изометрични, т.е. с много малък обхват на движение, напряга се мускула с къси махове, което никак не е лесно. Отстрани изглежда че нищо не правиш, но който е пробвал, ще ти каже че изисква доста усилия. Има много разтягане, затова от каланетиката мускулите стават плътни, но остават плоски, липсва релефът и обема, който се получава при натоварване във фитнеса с тежести. Някои от упражненията са взаимствани от балетната разгрявка, е не са точно същите, но са близки. Тази гимнастика е подходяща за хора, които не желаят да трупат мускулна маса. Аз например по рождение имам масивни мускули на бедрата и от фитнес или бягане ставам като културистка в краката.

aniK 10th July 2009 14:43

Цитирай:

Първоначално написано от patrisha
При каланетиката упражненията са изометрични, т.е. с много малък обхват на движение, напряга се мускула с къси махове, което никак не е лесно. Отстрани изглежда че нищо не правиш, но който е пробвал, ще ти каже че изисква доста усилия

Да, това е и моето впечатление, бях като разглобена. А пилатесът с какво се различава :?: Гледах 2-3 клипа в нет-а... горе-долу едно и също :?

patrisha 10th July 2009 16:06

Не е същото. Там движенията с по-голям обхват, освен това много се набляга на коремната преса. Първия ми опит с пилатес малко ме разочарова - стори ми се много лесна тази гимастика и реших, че няма да имам ефект. Но и тя си има предимства, обхваща почти всички мускулни групи, докато каланетиката силно набляга на проблемните женски зони, освен това много добре оформя коремната преса, която по принцип при повечето хора се повлиява по-бавно от другите мускули. Така че съчетаването дава добри резултати, с подходящ хранителен режим, разбира се.


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 07:37.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.