Виж само едно мнение
  #25  
Стар 25th March 2008, 13:44
еМ ДжИ еМ ДжИ не е на линия
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 2 173
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от еМ ДжИ
А гъбите са нещо, което си го има в есествената среда на влагалището, както и едни бактерии, работата е, когато бактериите намалеят поради някаква причина => гъбите се увеличават значително. Намаляването на бактериите може да се причини от пиене на силен антибиотик (затова винаги трябва да се пие антибиотик + витамин Б) или от сапуна също. Съвета ми е да не се миеш с обикновен сапун, а да използваш специални за женска хигиена. Моята гинеколожка ми препоръча SebaMed Intimate Wash и съм си доволна.
Също да допълня - от обикновения сапун се увеличават гъбите, ако вече са започнали бактериите да намаляват, защото сапуна е направен именно затова - да унищожава бактериите (затова не си мием само с вода ръцете). А когато бактериите и гъбите са по равно количество - има равновесие и казваме, че сме добре. Работата е, че когато едните леко се увеличат се нарушава това равновесие и започват още по-бързо да унижават другите. Тези интимните сапуни, моята гинеколожка твърди, че всички (почти всички) останали са само парфюмирани обикновени сапуни. Докато този, който го споменах е медицински - него го продават само в аптеките и според нея върши работа - а именно - наистина е неутрален или с по-ниско рН май 3.7 беше нещо (не разбирам). Но за целта става, за да не се мием само с водица.
А друго средство в борбата с гъбите е промивката с вода с лайка и сода. Също върши работа.
Отговори с цитат