Виж само едно мнение
  #35  
Стар 2nd August 2007, 01:40
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

искам да направя уточнение във връзка с това:
Цитирай:
Първоначално написано от Yana
Ами дайте и в този дух да обезсърчаваме абдоминалните пластики, циците, устните, липо-то на дупета и бедра
Хирургията ми е спасявала живота на два пъти, един път значително е подобрила качеството му- така че, няма начин да съм против хирургията като цяло!
На пластичната хирургия възлагам малко надежди- когато му дойде времето
Бариатричната хирургия наистина може да спаси много хора от инвалидизиране-така че, няма начин и да съм против нея.
Това, което исках е да не се хвърляме с главата надолу по емоционални подбуди. Когато бях решила да се оперирам не ме спираше нито
~чуждото мнение (и това на близките ми), нито
~страх от операцията (имам няколко) или евентуални рискове, нито
~парите
Цитирай:
Първоначално написано от Yana
И моля ви мнoгoстрадалните но много уплашени за живота си колежки в нашата теглова каегория
искам да уточня, че аз лично не се виждам многострадална.
По отношение на страха ще цитирам Екзюпери, който е бил пилот. Той казва така : "Познавам много смели пилоти, познавам и много опитни пилоти, но не познавам нито един смел и опитен пилот...."
Цитирай:
Първоначално написано от Yana
А досега още не съм видяла някои над 100кг да е особено 'шаcлив'' от това и да намесваш анорексичките и останалите с тежките психически отклонения
по отношиение на щастието- вярно, не подскачам на 1 крак от радост , но това как се чувстваш зависи от самоусещането ти -не толкова от някакви външи черти -рус ли си, не си ли, със сини или зелени очи, висок, слаб или пък не..
а относно това, кой от какво е заболял, мисля че важи поговорката Присмял се хърбел на щърбел- ние не сме много по-добре от тези момичета, а и измежду тях познавам наистина прекрасни хора едни ги удря на едно, други на друго
~~~~~~~~~~~~~~~
П.П.наистина има случаи, в които бариатричната хирургия може да спаси хората със свръх-тегло от инвалидизиране
В тази връзка- гастралния балон нали не се поставя от хирурзи- но и него тука го числим по съвместителство? Прочетох в един сайт : "Впоследствие балонът се надува с въздух." (това в пловдивска клиника)
Отговори с цитат