Виж само едно мнение
  #1227  
Стар 3rd August 2009, 13:32
Аватара на Liana
Liana Liana не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Nov 2006
Мнения: 621
По подразбиране

Мненията за млечните наистина са противоречиви. Някои при НВД не свалят, докато ядат млечни, при други хора няма проблем. Ако сваляш докато ядеш млечни, значи- в твоя случай, всичко е ок. На мен не ми влияят негативно и ги ям. Други задържат вода при консумация на млечни продукти, това не означава, че не отслабват. Но относно изварата и в единия и в другия случай няма проблем, освен ако не си на хранене тип Аткинс и то начална фаза. Кашкавалът и сиренето се ограничават при нискомазнинното НВД и заради мазнините, при ВМ-НВД: няма проблем. Относно киселото мляко, особено домашното, има много писано и при ВМ-НВД се вписва чудесно, тъй като бактериите, при млечнокиселата ферментация, се"хранят" с въглехидратите (т.е. реалното количество на въглехидрати в него е доста редуцирано). Бързо се усвоява прясното мляко, него трябва да ограничаваш при НВД и ако го пиеш, трябва да внимаваш за общото количество въглехидрати за деня. Също така то трябва да е с по-нисък % мазнини, за разлика от киселото, защото- както знаеш, комбинацията мазнини +лактоза- лепи..........
Има хора, които спазват вегитарианско НВД и те консумират основно яйца, млечни и зеленчуци, така че всичко е индивидуално.
И все пак за един разумен дългосрочен план, като НВД, е важно неговото разнообразие. Според мен, освен та, трябва да консумираш млечни, дори и да доведат до евентуално слабо забавяне на свалянето на килограми.
__________________
Живеем истински, когато умираме от любов!
Отговори с цитат