Виж само едно мнение
  #84  
Стар 7th February 2010, 15:58
Аватара на Tally
Tally Tally не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2009
Мнения: 152
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Armand
ясно е, че всичко с което се прекалява вреди и солариума не трябвало да е изключение
Много точно казано! Солариумът е вреден- това е ясно, но не трябва да се изпада и в крайности и да се правят масови истерии. Има хора, за които е по-вредно, също такива, за които изобщо не е препоръчително. Но то има и хора, за които е противопоказно да си показват и ръцете на слънце, без да са се намазали със слънцезащитен лосион. И като стана въпрос за печалбата на козметичните компании- ти знаеш ли, че 5 от основните съставки на всеки слънцезащитен лосион са доказано канецрогенни и причиняват точно рак на кожата? Факт е, че в днешно време няма нещо, което да не е вредно. Факт е и че постоянно се спекулира с различни данни и проучвания, които се изкривяват, на кой, както му е удобно за целите, които преследва. А и всяко нещо е въпрос на гледна точка. Когато нещо се прави с мярка, няма страшно, а солариумът има и своите положителни страни. Всички знаем, че солариумът е много полезен за костите, също против стрес през зимните месеци. Няколко поста по- нагоре казах, че не ползвам солариум, но ме дразнят и постоянните статии, твърдящи едва ли не, че като легнеш веднъж вътре и ракът не ти мърда... А и съвсем не съм убедена, че 10 минути в солариума са по- вредни за кожата от цял ден търкаляне на плажа (нещо, което всеки прави)...
Арманд, с едно твое сравнение не съм съгласна обаче- това за баба ти Вярно е, че нашите баби не са се мазали с каквото и да било, но я си помисли първо откога изобщо съществува ракът? А кога стана масово заболяване? И най-вече си представи колко по- замърсена е цялата ни природа в сравнение с преди 40-50 години и ще разбереш, защо днес е немислимо да не правиш неща, без които бабите ни съвсем спокойно са си живуркали преди
Отговори с цитат