Тема: Хемороиди
Виж само едно мнение
  #513  
Стар 17th February 2010, 17:01
Маркончо Маркончо не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 10
По подразбиране

Здравейте, вчера се подложих на KRIO, ще рече бекръвно премхване на хемороиди по метода с пристягане със силиконов пръстен. Манипулацията беше извършена в клиника Света София в Бургас срещу съответното заплащане. Съветвах се с доктори и те ми препоръчаха да не ходя в ON-CLINIK София. Причини няма да посочвам. Това че се премахват амбулаторно не е вярно. Беше си чиста операция с пълна венозна упойка. Може би за някой друг щеше да е без упойка но мен още при туширането ме болеше много. Аз такава амбулаторна манипулация с бъркане в ануса не бих издържал. Бандажираха се 4 големи и дин малък х-ди от 3та степен. По време на операцията спах но после като се събудих болките почнаха. След самата манипулация боли много в областта на ануса. След това болката преминава или се тушира с Аулин, но при дефекация боли страхотнои особено когато се свива аналния мускул. Не се яде и пие нищо освен вода и бульони по разбираеми причини. При движение и ходене също боли. Много често силиконовите пръстени се изхлузват при дефекация или движение. Единия ми пръстен падна след като си изчистих тампона 2,5 часа след манипулацията.
Всичко това го пиша за да придобиете представа за какво иде реч и най-вече да не си мислете че е напълно безобидно. След такъв род манипулация не трябва да се пътува или ходи и това е много важно.
Изберете си добре хирурга който ще работи с вас. Чао за сега.
Отговори с цитат