Виж само едно мнение
  #2890  
Стар 15th December 2016, 11:47
Аватара на Златокоска
Златокоска Златокоска не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2006
Мнения: 6
По подразбиране

Здравейте,
От години следя темите за ринопластика, тук във форума. Много бързо се отказах от експерименти с български хирурзи. Имаше период, в който почти се бях решила за операция в Италия, но така и не се комбинира златната формула "пари и време", в един и същи период.

Та тази година доста "импулсивно" взех решението, че Дилбер ще е моят доктор. /Импулсивно от гледна точка, че без много плануване го сторих, а самото домашно, къде са добрите хирурзи, е натрупвано с години./

За тези на които тепърва им предстои решение – актуалната за момента цена при д-р Дилбер е 3300 евро. Включва абсолютно всичко – преглед преди самата операция, операция, една нощувка в болницата, махане на лонгета/тампони и т.н.

Та и моята операция приключи успешно! Вече съм с ново носле! Макар и да е съвсем прясно и все още доста подуто, го намирам превъзходно! От тук нататък му предстои само да хубавее още и още, докато се оформи окончателно.

Всичко мина много лесно. Реших да пътувам с автобус, предвид удобните часове /нощно пътуване/ и изключително ниската цена от 45лв. Тъй като отидох съвсем сама, използвах квартирата на Зюлейха, която изключително добре се грижеше за мен. /Цената на нощувка при нея е 20 евро/. Съпругът на Зюлейха ме посрещна с колата от спирката, макар да е съвсем близо до тях. Погрижиха се за всичко!

Още същият ден беше консултацита ми. Зюлейха ме изпрати до автобусната спирка, където ме изчакваше Джеврие /българо говоряща асистентка на д-р Дилбер/.
Дадоха ми карта за градски транспорт, която заредих с 20 лири/около 10лв/. /на тръгване бяха останали около 5 лири така, че се оказаха повече от достатъчни/.
Дори не са ми оставяли възможност да имам шанс да се изгубя. Абсолютно навсякъде ме придружаваше асистентката на доктора, както до кабинета, така и до самата болница.

Та ако се колебаете дали да пътувате сами - тръгвайте смело особено, ако ще останете при Зюлейха! Не е нужно да ангажирате някого, че и да ви гледат в такова състояние.

Консултацията в кабинета беше кратка, тъй като предварително бях взела решение, че е излишно да затормозявам доктора с прищевки. Той си знае най-добре как да направи хубаво носле. Дадох му карт-бланш да прецени какво би ми подхождало.
Личното ми мнение е, че дори и да си създам идеал за перфектен нос - то той може да не ми отива, както и е вероятно да не е възможно с наличния материал да се осъществи.
На разбираем за мен език ми обясиха, че образно в момента нослето ми е размер "L" и ще го направят до размер "M", но дори и много да искам - размер "S" - няма да го получа, защото първо не би ми отивало, както и не би било функционално.
Изобщо не съм си и помисляла за фотошоп. Не исках да си създам нереалистични очаквания. Фотошоп не знае какво са кости и хрущяли, та не исках да се подлъгвам.
Забележките към носът ми бяха, че имам гърбица, увиснал е, както и ноздрите ми бяха твърде големи. /Вероятно има и още, но това основно запомних и това ми правеше впечатление/.

Още същия ден се разходихме до болницата. Взеха ми кръв, направиха ми рутинен преглед, анестезиологът ми задаваше въпроси за навици, предишни заболвания и т.н.

На другият ден тръгнахме рано, рано към болницата Acibadem, заедно с Джеврие. Тя живее съвсем близо до Зюлейха, което изключително улеснва всичко и се разбирахме да се чакаме на спирката.
За самата болница какво да кажа?!?? Амииии представете си хотел, но не като нашите "стандартни" хотели, а супер лукс хотел! Ще си спестя повече обяснение и ще оставя фотоматериалът да ви убеди
Падна ми се стая с невероятна гледка! /за справка прикачените снимки/.
Подготвиха ме за операцията, смъкнаха ме в операционна иииии от там спомените са само хубави сънища Сладко, сладко съм поспала, а когато ме събъдуха вече бях с "чисто ново носле".
Малко по-късно докторът и Джеврие минаха да ме проверят как съм след операцията и от там нататък ме оставиха на грижите на персонала в болницата.

Оперделено медицинските сестри не са англоговорящи, но това не ни е затруднявало съществено. Ходеха с телефоните и превеждаха писмено текст на английски или български, та не сме изпитали проблеми с комуникацията, макар и да е била малко по-тромава. Ако аз исках да питам нещо, обикновено изпращах съобщение на Джеврие и тя им се обаждаше по телефона.
В болницата има интернет, както и при Зюлейха. Не е супер скоростен, но е достатъчен за комуникация.


Първата нощ определено беше тежка. Подух се много, посинях, полилавях... Пълна програма. Аз съм с много бяла, тънка, нежна и полу-прозрачна кожа. Дори леко да поруменея ми личи, а какво остава след такава сериозна интервенция. Важното е да сте наясно какво следва и да сте предварително психически подготвени.
Операцията определено не е лека, но пък всичко се преживява и забравя.

На следващиата сутрин докторът мина да ме провери как съм, пуснаха телефона на спийкър с Джеврие и тя ни превеждаше. Всичко беше в рамките на нормалното, след което ми дадоха карт-бланш да ме изпишат.
Санитарката дойде с количка, взеха ми багажа и не ми дадоха да изляза на два крака. Викнаха ми такси и докато не се увериха, че всичко е наред – не са ме оставяли, включае ме изпратиха чак до самата кола.
Нямаше трафик и от болницата Acibadem, до квартирата на Зюлейха таксито излезе 45 лири.

Втория и третия ден бях като нокаутирана от Кубрат Пулев, но след това започнах да живвам.

Зюлейха не е спирала да ме храни! Убедена съм, че качих няколко килограма, но ме е шубе да питам кантара . Както и по-рано момичетата са писали – обгрижва те като родна дъщеря. Нищо не ми е липсвало! И да ти потрябва нещо допълнително – Зюлейха винаги е намирала начин да помогне. Съобразява се кога е приметът ти на антибиотик и малко по-рано пристига пак с чиния вкусотии. Ще ми липсват сутрешните и бухтички!

Та момичета и момчета, който и доктор да изберете – Зюлейха определено е най-добрият избор за настаняване, а макар и малко далеко от кабинет и болница. Транспорт в Инстанбул има, както виждате и не съм дала съществени суми за него, но грижите нямаше да ги получа на друго място.

Още на четвърти ден имах смелостта да изляза навън, разбира се с придружител. Виеше ми се малко главата, но цялостно се почувствах съществено по-добре като подишах свеж въздух и се раздвижих. Използвах маска на лицето си. Абсолютно на никого в Инстанбул не му прави впечатление, за разлика от България, където веднага ме изгледаха странно, носеща маска. Първоначално мислех да ходя забулена. Поне в тази страна това не е нещо биещо на очи, но ми беше твърде горещо с шал Последният ден дори походих в мола, само по шина. Пак не ми обръщаха внимание.

Тъй като знам, че всички се вълнувате горещо колко парички да предвидите за допълнителни разходи:
Като цяло всичко е много, много евтино в Турция. Дюнер в съседство беше 8 лири /около 4 лв./, килограм мноого вкусни мандарини 2 лири /левче/ и т.н.
Не съм си позволявала харчове предвид огромната сума, която заделих за цялото събитие. Отделно от операцията и нощувките съм изхарчила към 400 лири /200лв/, в които включвам и автобусен билет за обратно, който е 80 лири, както и необходимите лекарства /без пробиотик и без спрейовете с морска вода - носех си 3бр. от Българи/. 43 лири излязоха антибиотик, антибиотично кремче, антиалергично и обезболяващо. Позволила съм си няколко пъти да си поръчвам вкусотии за хапване, но в тази страна това е неизбежно

На тръгване съпругът на Зюлейха пренесе куфарът ми и ме закара до автогарата, като се увери успешно да си закупя билет и да се кача в автобуса.

Ако с нещо мога да ви помогна – насреща съм.

Това е телефонът на Джеврие, асистенатка на д-р Дилбер +90 5330135665. Говори български, използва вайбър и е много отзивчива за възникнални въпроси.

Генерално: новото ми носле е прекрасно! макар и все още доста подуто – пак ми харесва и дори в това състояние – много ми отива! Тепърва ще му се наслаждавам!
__________________
Е-Магазин - Dimi Bike
http://eshop.dimibike.com

Последно редактирано от Златокоска : 15th December 2016 на 18:54
Отговори с цитат