Виж само едно мнение
  #26  
Стар 20th November 2006, 14:53
eclipse eclipse не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Nov 2006
Мнения: 33
Изпратете съобщение чрез MSN до eclipse
По подразбиране

Убавица, от това което пишеш, стигам до извода, че за теб Динев предвижда МИНИ абдоминопластика, при която белегът е наистина малък (като при секцио), а пъпът не се изрязва и мести - просто слиза малко по-надолу заедно с изпънатата кожа и няма белег по ръба му. Методът с концентричното изрязване около пъпа, ми се струва подходящ също за по-леки случаи...Въпрос на преценка би трябвало да бъде кое е по-доброто при конкретен случай - На мен ми се струва, че първото е подходящо когато проблемната зона е изцяло под пъпа, а второто - когато пораженията са концентрично около пъпа... Не знам какво е положението при теб, но аз за себе си не мога да преценя какво би било най-добро - имам поражения и над пъпа, но основният проблем е под него...в същото време нямам "престилка" и ми се струва, че няма достатъчно излишна кожа, така че да оберат всичко до пъпа и да не се налага да зашиват старото му място...А това много ми намирисва на случая, който Bendji описва и това хич, ама хич не ми харесва...
И в интернет не намирам снимки на такива случаи - или е изрязано всичко до над пъпа (при много излишна кожа), или пъпът е слязал 1-2см надолу...Такива "средни положения" няма в картинки - явно е толкова нелицеприятно, че са решили да не плашат народа ...А от друга страна някои само в текст споменават, че понякога освен хоризонтален, се налага да се направи и вертикален шев...
Отговори с цитат