Виж само едно мнение
  #522  
Стар 21st December 2008, 19:01
Аватара на Patety
Patety Patety не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Aug 2008
Мнения: 335
По подразбиране

[quote="жоро66"]Patety, няма противопоказание да ти се направи циркониева или метало керамична корона. Първата е само по естетична (като материал)

Първо, трябва да направиш преглед при специалист, за да се уточни, дали, и само с коронки изобщо, може да постигне естетичния ефект, който желаеш. Съществуват и други алтернативи, и с естетични, и с по ниска цена възможности.

Коронката, каквато и да е тя е крайна мярка. Има варианти за директни изграждания с перфектни резултати, при които зъбите почти не се пилят, или много малко се оформят. Следващия вариант са фасети - изключително ефективни, но и те си имат своите показания.

Не е сериозно, да се дава съвет във форум, без да се види наистина състоянието на пациента. Тук има добри специалисти - Д-р Венелинов и Явор. Ако си от София или Пловдив, просто си вземи час за преглед, за да се назначи адекватно лечение или консултация.[quote="жоро66"]
Аз си ходя на зъболекар, т.е. консултирала съм се, но и тук както навсякъде се стига и го пари, а стигне ли се до там не знам дали съветите на зъболекарите са повече лекарски или с меркантилна цел. Защото каквото и да си говорим, цената на една фасета е много по-ниска от тази на циркониева корона.
Отговори с цитат