Виж само едно мнение
  #529  
Стар 23rd December 2008, 10:21
д-р Венелинов д-р Венелинов не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: Варна
Мнения: 484
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от cherries
Цитирай:
Първоначално написано от д-р Венелинов
Цитирай:
Първоначално написано от cherries
Благодаря много, но как ще ми вземат мярка за временните и ще ги направят, че и сложат в един и същ ден?

Какт вие се изразихте - със съвременни методи. Цялата процедура отнема 1 час.
Докторе, вие си знаете работата и ви се струва смешно, но моля кажете ми наистина - каква е процедурата?

Свалят ми моста и после какво правят? Достатъчно стресиращо ми е да мисля за самото сваляне и просто не мога да си представя какво следва после!

А трябва ли още да се пилят зъбите за порцеланови мостове?
Мисля, че не сте ме разбрали - уМмихвам се, а не се смея.

Процедурата е следната - взима се отпечатък за временните корони, след това се слага упойка и се срязват корноните. Ако е необходимо зъбите се изпиляват (прави се в 80-90 % от случаите) с праг и на съответната дълбочина. След като зъбите са готови се изработва временен мост/корони и се циментира с временен цимент. Чака се около 1-2 седмици (минимум) и когато венците са се успокоили е второто посещение. Тогава се махат короните/мостовете и се слагат специални конци за ретракция (отдръпване) на венеца. Чака се 10 мин. и се взема отпечатък (най-добре монофазно едноетапно или двуфазно едноетапно) - материал полиетер или А-силикон. След като се вземе отпечатъкът (от цяла челюст) се връщат временните корони в устата. Като е готов моста/короните се махат времените зъби и се лепят постоянните.
Това е накратко...
__________________
д-р Росен Венелинов
Варна
www.venelinov.com
Отговори с цитат