Виж само едно мнение
  #34  
Стар 4th November 2009, 21:09
Аватара на Jaynee
Jaynee Jaynee не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2009
Мнения: 604
По подразбиране

Sine Qua None, много интересна тема. И дълга май . .

Преди да напълнея преди 2 години, "наште" (тук слагам баба ми и дядо ми +мама) никога не са ми правили забележки за ядене. Може би защото никога преди това не бях качвала килограми. Като малка дори бях изключително кльощаво хлапе и тогава пък баба ми мрънкаше, че съм прекалено слаба и ме тъпчеше с храна и ми измисляше смешни прякори ...

Някакси мойта баба ми напомня на майка ти по отношението си. С майка си никога не съм имала спорове относно това дали ям или не определени неща, просто ми каза да внимавам.
Обаче баба ми .... ей тая жена е "the ultimate evil" Преди 2 години като се върнах от бригадата любимата и реплика беше "олеееее колко си дебела" и пред хората беше същото, виж я колко е напълняла... В момента пък е обратното - "много си слаба, не ядеш, болна си, имаш анемия .." и т.н.

Върви обяснявай, че не си побъркана и просто ядеш здравословна храна..
Та .. Проблема с нея ми е от дете (и то по прекалено много въпроси, не само този). Прекалено е властна и гледам да не съм гадна с нея, главно заради майка ми, защото просто я прави на нищо ..
Обаче просто един ден ми писна и казах 3-4 неща напреки и прекратихме спора кой от какво е болен

Мога само да ти кажа, че щом майка ти е чувстителна, но в същото време си държи на нейното .. Съгласявай се. Това е най-добрия начин да не я обидиш и да си спестиш главоболията.
Нали не си при нея .. яж си каквото искаш, а нека тя мисли, че ядеш всичко В крайна сметка, най-важното е ти как се чувстваш и твоето здраве, нали така. Няма място за родителски натиск.

Charlotte, и моята така прави Даже като си сготвя броколите с репликата "уфф как мразя броколи" идва да боцка с една вилица от тигана ...
Отговори с цитат