Виж само едно мнение
  #2  
Стар 30th October 2009, 17:06
Iliana81 Iliana81 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: Keski-Suomi, Finland
Мнения: 1 901
По подразбиране

Значи, предполагам си чувал от доста хора че никак не е лесно, но все пак да мина по същество. Мога да ти кажа как стои положението където съм аз, подобно е и положението в Швеция. Нямаш нужда от разрешително на работа, имаш право да си търсиш свободно работа на пазара на труда, ако запишеш курс по езика имаш право да се регистрираш и в бюрата по труда. До тук всичко звучи добре, но идва и голямото НО. Без език шанса е минимален, не че е невъзможно но почти няма шанс, дори и за неквалифицирана работа. Затова където отиваш, ако не знаеш езика записваш курс по възможно най бързия начин и учиш сериозно Другото което мога да те посъветвам е да си преведеш дипломите и сертификатите за оператор на тези машини, на английски. Тук искат сертификът за всичко, най малкото да имаш изкаран курс. За търсене на работа по добре не се осланяй на БГ посреднически фирми, в повечето случаи предлагат много само на думи а реалността е друга, комисионните са големи а може и да попаднеш на измамници. Най добре е да търсиш обяви за работа директно от чуждестранни сайтове или ако си авантюрист и имаш спестени пари тогава направо тръгвай и търси на място, шанса е много по голям.
Това мога да ти кажа аз, нека и други да ти дадат съвети понеже за всяка страна възможностите и изискванията са различни. Успех!
Отговори с цитат