Виж само едно мнение
  #42  
Стар 12th October 2009, 23:33
Аватара на rossi_spi
rossi_spi rossi_spi не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Sep 2007
Град: Бургас
Мнения: 288
По подразбиране

Здравейте! Тъй като аз повдигнах въпроса, да ви кажа как се развиха нещата година по-късно. И...колко по-рано е трябвало да се обърне сериозно внимание на нарушенията в цикъла. При мен гинеколкозите 2 години ми опяваха, че нарушенията са ми от контрацептивите и ме тъпчеха с Оргаметрил и така се завърташе един омагьосан кръг. Докато преди месец, след поредната липса на цикъл не пуснах хормонални изследвания. Оказа се, че ФСХ-то ми въобще го беше взела липсата - естествено аг-спец казаха, че пак е от контрацептивите. Да ама не. Съотношението ми ЛХ/ФСХ в лутеална фаза беше 40, а във фуликулярна 3 и нещо, веднага помислих за ПКЯ, но тестостерона ми е в норми. Отидох на ендокринолог и се почна едно всевъзможно иследване, след снимка на мозъка се стигна до извода, че проблема е хипофизарен. Откриха ми тумор на хипофизата и тази седмица съм на ямр за потвърждаване/отхвърляне на диагнозата. Проблемът на нашите доктори е, че никога не търсят причината за дадено заболяване, а лекуват симптомите. Така, че при една аменорея и смущения в цикъла, не бива да се подхожда лекомислено. Уверих се, че гинеколозите освен оргаметрил и дуфастон, друго не знаят (поне тези в Бургас), логиката им хич не е в час, а един доктор би трябвало да може веднага да свърже симптоматика с всички възможни диагнози и да ги провери.
Отговори с цитат