Виж само едно мнение
  #1  
Стар 21st August 2009, 13:56
bsg bsg не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2009
Мнения: 3
По подразбиране Умъртвяване на здрав зъб

Здравейте! В неделя вечер след ядене на студена диня ми изтръпнаха от болка първите четири долни зъба, но болката отшумя след около 10 минути. На другият ден също усещах болка на моменти в предните зъби, като се стремях да не ги натоварвам, но в сряда болката вече ескалира, не можех дори да си докосна зъбите с четка за зъби от болка и чувствителност. Потърсих зъболекарска помощ, като болката се беше локализирала в първият ляв зъб. При прегледа с почукване се усещаше болка само в първият долен ляв зъб, на пръв поглед няма нищо, направихме му снимка и на снимката няма нищо и решението на зъболекяра беше, че трябва да се умъртви зъба ми, защото най-вероятно съм го травмирала поради тракането и стискането на зъби доката спя /имам бруксизъм - тракам и си стискам зъбите, не скърцам доката спя/. Според нея той е започнал да се самоумъртвява, щом при почукване има болка. Убеди ме да го отворим и да извадим нерва, съгласих се. Тя го отвори и му извади нерва, след което разшири каналите и му сложи едно бяло лекарство до понеделник 24.08.09. Сега пиша и се ядосвам , защо се съгласих да ми умъртви зъба, дали това е единственото решения в моя случай? Моля Ви, който има мнение нека го сподели. Много ще съм благодарна.
Тук във форума четох, че преди да се започне умъртвяване на зъб, за който няма видими причини за това, се прави тест, за да се разбере дали наистина е започнал да се самоумъртвява,.
А на мен никакъв тест, много съжалявам, че не съм попаднала на правилният зъболекар като д-р Явор.
Благодаря на всички, които ще се включат!
Отговори с цитат